Maniak

• Francie Maniac (více)

konysua

Když už se někdo chce pouštět do POV horroru, musí mít něco v rukávu a u Maniaka měli prázdné ruce. Sral mě ten dabing, sice hlavní postava měla zajímavý hlas, ale tou umělostí ztrácel na grácii. 4/10 ()

miki68cz

Vážně hnůj, zbytečně až úchylně brutální. Režisér ve snaze udělat umělecký film, sklouzl k naturalistické frašce, kde množství krve supluje kvalitu. Elijah Wood si u mne touto rolí vykoledoval přezdívku Mr.Odporný. Nedoporučuji, tedy pokuď nejste upír ()

marek29

Druhé hodnocení za 4 hvězdy v jednom dni (poprvé Deník nymfomanky), ale z úplně jiného důvodu. Zde jsou 4 hvězdy maximum. I přes super uvěřitelného Elijah Wooda, který se na roli neskutečně hodí a vtáhl mě ihned do děje, i přes super kameru, kterou (jako málokdo zde) oceňuji poprvé ve své recenzi (ty obrázky, které před vás padají - něco neskutečného - vzpomeňte si na to až se budete dívat :). A proč jen 4? Tak zaprvé je to jakýsi masokombinát s lechtivými prvky a pár scének mě tam přijde sice brutálních, ale až groteskně vyhrocených.. To trošku sráží vyspělost a vážnost filmu což u mě rozhoduje o celkovém dojmu.. Jinak rozhodně není pro slabé povahy nebo lidi, co mají strach z krve :) Jinak fajn film -> 4/5 ()

vitac.

Vskutku pěkně se nám to ten Pytlik vybarvil:) Předlohu neznám, takže nemůžu porovnávat, ale tohle zpracování bylo fajn. Nebál jsem se teda snad vůbec (horor z žánru určitě škrtnout, jsem citlivka a strašPytel, takže v tomhle na mě určitě dejte), ovšem nechutnost mordů je tu na úrovni značně vysoké. Jo a kiddovi nevěřte, Nora mi jako šereda, čůza a/nebo děvka nepřišla:) ()

Queendom

Otravně neoriginální, zbytečnej, průměrnej film, kterej nejen že nepřináší vůbec nic novýho, ale ještě vás nasere. ()

GoustDog

Úžasně natočené. Velmi sugestivní kamera z pohledu ústředního představitele dává snímku nový rozměr a je využita na 100%, i co se detailů týče. Hudební podkres je zajímavý, ale mohl být ještě lepší - místy se k vystavění jakési melancholicko-bizarní atmosféry výborně hodil, jindy naopak škodil. To vše si kladlo jediný cíl - co nejrealističtěji ztvárnit chorou mysl vraha. Proto je paradoxní, že děj a hlavně jednotlivé vraždy, ač jsou provedeny efektně, nejsou vůbec realistické a tak výše uvedenou snahu autorů krapet potápí. Nebýt toho, možná by to bylo i 5*. ()

jirkaslava

Dost dobrá brutalita na Pytlíka :-) se kterou se vrhá na ty o pěknejch pár kilo těžší lehký ženštiny :-) Výraz totálního úchyláka mu jde na jedničku, včetně práce s nožem. ()

Barrymore

Natočené velice zajímavým způsobem, ale kamera mi v některých chvílích přišla podivně strnulá. Také mi tam chyběli maličkosti, jako zamlžení obrazu, když Frank brečel a případně i krátká ztmavení-mrkání. Kdyby toto tvůrci dotáhli dokonce, tak by se jednalo o velice chytlavou podívanou. 70 %. ()

gicous

Maniak předběhnul svoji dobu. Až se bude v kině promítat 10D a divákům budou zprostředkovávány emoce, pocity a jiné duševní pochody, potom na mně možná Maniak nějakým zvláště zvrhlým způsobem zapůsobí. Prozatím zůstává jeho netradiční obrazové zpracování bez jakéhokoli psychického dopadu. Z mého pohledu je to film bez hlavních postav, bez přiběhu a bez emocí. Jediné co stojí za pochvalu je elektronicky soundtrack a to je na jeden celovečerní film hodně málo. 1/10 ()

Greendell

Jako dost krutý psycho... Nápad kamery vidět svět z pohledu hlavního killera je sice hodně zajímavej, ale pak už mi to lezlo celkem na nervy. Wood jako maniak neni špatnej, zobrazení toho jak kuchá a skalpuje svoje oběti je udělaný fakt hodně (až nechutně) dobře, to se maskéři vskutku vyřádili, do toho ta depresivní hudba.. dobrý. Ale ten konec (krvácející rachitickej vrah honí v klidu svojí oběť s umělou rukou zaraženou v břiše atd..) mě teda pěkně nasral, za to dávám nemilosrdně * dolů, to už bylo přehnaný. ()

Romeroo

Wood a jeho návrat k indiánům. Silné proporce střídají povadlé jedničky. Deprese měnící se v halucinogen. Nádherná Nora do které chtěl vplout i pan Wood, ale bohužel neměl vžitý balící slogan o třech blocích. ()

Daryl.Dixon

Frodo vyhulil asi nějaký špatný matroš z dýmky Gandalfa, díky kterému si plete dívky se skřety a na potkání je propichuje svým Žihadlem. Navíc dříve měl problém unést jeden prsten a nyní bez problémů přemůže kde koho, takže buď posiloval, nebo mu s tím pomohl ten kameraman, co za něj beztak odvedl ve filmu většinu práce, jen asi s rozdílem ve výši honoráře. Atmosféra filmu se mi ale líbila, takže slušných 70%. ()

Sedliak

Atmosférická vyvražďovačka videná očami samotného vražedníka, to tu hádam ešte nebolo. Dobre, že aspoň pri scénach samotného aktu aktu vraždy (solídny gore btw) sa kamera obracia a ukazuje maniackého Wooda z perspektívy, pretože divák tak získava aspoň nejaký odstup od šialenca. Zaujímavé dielo pre fanúšikov klasických vyvražďovačiek ako Halloween, ako aj pre tých, ktorý sa našli v dnešnej, stále viac Európskej ako Americkej, produkcii temnejšie ladených príbehov s dôrazom na atmosféru a tepajúcu hudbu (napadá ma Driver). Neodporúčam fanúšikom Froda, pretože Elijah Wood dáva jasne najavo, že ho lákajú úlohy dištancujúce sa od postavy odvážneho hobita (rozumej: Maniak je po Sin City ďalší film, v ktorom Frodo vraždí ženy) ()

Skendl

Maniak je takový malý náhled do mysli psychicky nemocného člověka, který se dle mého názoru moc nepovedl. Příběh je podivný a divákovu pozornost se snaží udržet záběry na skalpování a sex. Jedinou dobrou volbou je Elijah Wood, který vypadá jako by utekl z blázince. ()

lusa

O tom, ako Frodo prestúpil na stranu zla. Že najlepší thriller všetkých čias??? Polovicu filmu som išla na fwd 2x, tak ma to bavilo.. 2* ()

Kuzmik

8/10 Jedinečné, vynikající, bizarní a dech beroucí zároveň. První půlka působí dost stereotypně ovšem od té druhé začíná kousek po kousku gradovat a sami začnete mít pocit noční můry. Více takových filmů. ()

nK_!

Nečekal jsem, že by remake prastarého Maniaca z roku 1980 mohl dopadnout tak skvěle. Zprvu jsem nevěřil obsazení Elijaha Wooda, ale na konci jsem z jeho výkonu padal na zadek. Vraždy a obecně pohled z vlastních očí sedí tomuhle filmu jako zadek na hrnec. Pro mě velké překvapení a spokojenost. ()

Kucino

Film natočený z pohľadu vraha/maniaka veľmi zaujal celkovým poňatím, ale niečo tomu ešte k dokonalosti chýbalo. (SPOILER) -> Trocha mi nesedel aj fakt: čo sakra robila tak dlho tá polícia, keďže náš maniak sa s nejakým zakrývaním stôp teda nezaťažoval. ()