Girlhouse

Girlhouse

Girl House

Horor / Thriller

Kanada, 2014, 99 min

Film jde kvalitativně rozdělit na 3 třetiny. Úvodní třetina je fantastická, skvělý start, sympatické seznámení s jednotlivými osobami, parádní plíživé napětí a očekávání, co z toho vyleze = jasných 5 hvězd. Druhá třetina maličko ztrácí, děj i napětí občas vázne, ale herecké výkony super = 4 hvězdy. Na závěr přichází poslední třetina, kde se už jenom vyvražďuje a bohužel tahle část je plná nejrůznějších klišé a logických děr. Je to škoda, protože jsem ještě v polovině filmu chtěl tenhle slasher vychválit a hodnotit maximálně. Takhle to musím zprůměrovat, takže za 4 hvězdy. :)(18.3.2015)

Tak myslím, že to zásadní zde popsalo již několik uživatelů, takže bych jen opakoval zbytečně uvedené. Za mě rozhodně co bylo super, tak celková syrovost filmu. Kdy i když jde v podstatě o slasher a občas příjemně připomene nějakou tu klasiku (od TCHM 1974 přes Halloween a méně známý Sorrority House Massacre ...), vyloženě v divákovi budí dojem realističnosti, reálnosti až mírného "snuff feelingu"... Zabiják je naprosto excelentní a vytáhl už tak kvalitní atmosféru na největší možnej strop. Je naprosto nepříčetnej a jeho útoky jsou všechny extrémně intenzivní, brutální a živočišný. Tady nejde o vyloženě "graphic violence", kdy by divák viděl z detailu na kameře nějaké gore FX efekty, ale šílený nekompromisní útoky, kdy to tlustý obrovský oplzlý hovado háže se všema o zeď, o zem, a prostě je umlátí a rozemele jak papírový loutky. A to mě osobně na tom nejvíc bralo, že to fakt působilo dost realistiky a o to bylo to vyvražďovací peklo v druhé polovině filmu překvapující a záživnější. Silný 4**** CptPeroxid: Tak když čteš, že je to slasher, tak na to musíš pohlížet jako na slasher a trochu vzít v potaz dnešní dobu, která je na některý hororový subžánry slabá. V rámci žánru je třeba hodnotit, pokud na to máš neurony...! Nehledě na to, že ještě před půl rokem jsi o "hardcore exploiterech" věděl píču, nebýt mě, tak ses k nim ani nedostal a hrabal ses někde v přestárlých giallech (budiž jim země lehká ...) a 60. kovejch vykopávkách ,... :-DDD Pochcípat bys měl maximálně Ty, protože víš hovno.... :)))(21.2.2015)

Horory nesledujem, ale tento ma námetovo celkom zaujal. A keby sa to vyvíjalo v nejakej thrillerovej atmosfére bez hororového spádu v druhej polke filmu, tak by to kandidovalo aj na 5-hviezdičkový zásah. Lenže ten zlom, od ktorého sa všetko nieslo už len v hororovom duchu, to bol pre mňa postupný pokles nadšenia. Ach, však nemusí za každú cenu nejaký "pomstiteľ" nabehnúť a vyzabíjať všetko čo sa okolo pohne... Inak, tie ženy v Girlhouse, riadne kočky (teda nie všetky, ale väčšina áno - najmä Ali Cobrin).(24.2.2016)

Hardcore soda se vzdáleným odkazem Mike Myerse a Jasona Vorheese, co dočasně na erotickém chatu vystupují pod nickem Loverboy. Následně transformováni do šíleného maniaka naběhnou do porno rezidence, kde udělají ráznou čistku. Jo, tak už to chodí. Chudá studentka Kylie si na studium musí vydělávat svlékáním se na porno webu s vysokým zabezpečením proti hackerům. Mladým dívkám by tak nemělo zvnějšku hrozit žádné nebezpečí. Jenže vždycky se najde způsob, jak úchylný klient vystopuje svoji vyhlédnutou oběť, zvláště když je to počítačový programátor. V tu chvíli už webkamera není hodná kamarádka a Loverboy není tak prozaický milovník. Z úchylného čumila je jedním kliknutím vražedná mašina likvidující vše, co mu stojí v cestě za Kylie. Jedná se o jedno z příjemně krvavých překvapení horor sezony. Na svědomí ho má režijní dvojice Trevor Matthews & John Knautz. Dohromady se ani jeden neblýskli nijak zvláště vypečeným hororovým počinem, za zmínku stojí snad jen The Shrine, ale dohromady stvořili zběsilou jízdu plnou krve a násilí. Zpočátku tomu tolik nenasvědčuje. Jede se v příjemně nastaveném tempu, s příměsí erotiky. Apropó, erotika. Není to s ní, navzdory tématu, tolik přehnané. Jako holčiny luxus, o tom žádná, ale že by se za film dostaly víckrát dál, než za spodní prádlo, tak to zase ne. Nějaká ta nahotinka samozřejmě je k vidění, ale třeba hlavní hrdinka Kylie neukáže vůbec nic, akorát tak zadek a ruce zkřížené přes prsa. Erotika spíše probíhá v decentním stylu, ne už tak vraždění, které ve druhé polovině rezultuje v brutál řež. Přesně tak, už od dětství ponížený a duševně narušený muž (ostatně, jak k nenávisti k ženskému pohlaví došlo, uvidíme v úvodním prologu) naběhne mezi děvčata a udělá s nimi krátký proces. Vraždy i jejich nápaditost jsou poměrně luxus provedené, naaranžované a dynamicky nasnímané pěkně barvitou kamerou. Většina holek zařve ve spodním prádle, takže je na co se dívat. Film nabere zběsilý spád a prakticky se vraždí na nejrůznější způsoby až do naběhnutí závěrečných titulek. Vše je umocněno tím, že si šílenec na své vražedné hrátky vzal masku s dlouhými vlasy. Určitě naběhne každému horor příznivci, kde se scenárista asi tak inspiroval. Maniaka ztvárnil skvělým způsobem rapper s uměleckým pseudonymem Slaine, který nestojí před filmovou kamerou poprvé. Herecké ostruhy získal třeba v režijních počinech Bena Afflecka. To Ali Cobrin a spol. nepatří zrovna k těm, které byste si spojili s nějakým filmem. Pokud uspějí, mají slibnou hereckou kariéru před sebou. Spojení talentu s pěkným zevnějškem ani jedné rozhodně nechybí. Shrnul bych to tak, že i přes náznaky jakési psychologické hry kočky s myší v kyberprostoru, se po nějaké chvilce rychle vycouvá a pak následují jatka. Jste-li příznivci hardcore hororů, tady se pomějete. 100%(2.4.2015)

• Frajer42

Krajně neatraktivní thriller. Všechny postavy jsou maximálně nesympatické, a tak jsem byl nucen držet palce ošklivému tlouštíkovi, který většinu filmu působil dojmem, že do 5 minut zemře na infarkt. Když si ovšem nasadil masku a vydal se vraždit, tak byl jako vyměněný. Nejvíce nesnesitelný byl úvod do děje, který byl zbytečně dlouhý a po celou dobu extrémně debilní. Vzhled slečen ušel. Bohužel bylo zřejmé, že castingem neprošly díky hereckému umu, nýbrž díky ochotě spolykat trošku toho režisérova DNA. Na film se dalo koukat až od samotného vraždění, které ovšem také nebylo kdovíjakým zázrak. V slasheru bych ocenil, kdyby bylo tu a tam i cosi vidět. Postavy jednají v kritických situacích krajně nelogicky, ale to bývá ve filmech tohoto typu typické a výrazně se nad tím nepozastavuji. Při vymýšlení všech záležitostí z oblasti IT bylo celkem zřetelně vidět, že tvůrci nepožádali o konzultaci odborníka. Celkově se jedná o krajně nezáživný film s nulovou atmosférou, bez špetky napětí a s žalostným střihem. Dávám dost hnusnou hvězdičku a ani pořádně nedokážu identifikovat za co vlastně. Zřejmě za to může jen pozitivní vánoční nálada.(14.12.2016)

• - Slaine uviedol, že maska bola značne nepohodlná a nasadzovať a zosadzovať ju mohol len s pomocou druhých, preto ju mával na sebe väčšinu času. (Real Tom Hardy)

• - Natáčanie prebiehalo na predmestí kanadskej metropoly Ottawa s názvom Kanata. (Real Tom Hardy)

• - Trevor Matthews uviedol, že film staval a štrukturoval po vzore filmu Halloween (1978). (Real Tom Hardy)