VOD (1)

V konkurenčním prostředí moderního zemědělství touží ambiciózní Henry Whipple (Dennis Quaid), aby mu jeho vzpurný syn Dean (Zac Efron) pomáhal rozšiřovat rodinnou farmu. Dean má ale úplně jiné plány. Sní o kariéře profesionálního automobilového závodníka. Když se rodinný podnik stane objektem vyšetřování, otec i syn se ocitají v nečekané krizi, která ohrožuje živobytí celé rodiny. (oficiální text distributora)

Trailer 1

slunicko2

Tohle by se v JZD Vítězný únor určitě nestalo. Pohled na americké zemědělství. 1) Docela zajímavá změna proti Plechové kavalérii žádné zásadní prozření pro diváka nepřináší. Snad jen to, že zemědělci a jejich problémy jsou všude na světě stejné. 2) 25letému Zacu Efronovi to slušelo. ()

Foma

Naprosto nepochopenej film, alespoň u nás. Jde o vynikající obraz života na americkým Středozápadě, bez příkras, od jakoby neúčastněnýho pozorovatele, což asi fakt platí, protože režisér je iránskýho původu. Je to vlastně taková americká verze Všech dobrých rodáků, zachycující tamní mentalitu, problémy, lásky, egocentrismus a zároveň i momenty jeho transcendence. Docela náročnej film, rozhodně nekončící happy-endem, s opravdu úžasnou kamerou a skvělýma hereckýma výkonama, Quaid je až neuvěřitelně dobrej, ale i všichni ostatní. Muselo se jim točit dobře pod Bahranim, všichni hrají uvolněně a přirozeně. Za každou cenu! bych přirovnal i k některým Malickovým opusům, v něčem stojí více nohama na zemi, v tom dobrým smyslu. ()

kaylin

Ano, na první pohled to má být rodinné drama, na pohled druhý zjistíte, že ty hodnoty, které jsou v Americe uznávané, jsou asi celkem pokroucené. To, co se tady zatají, je docela šílené. Spravedlnost je bez smyslu, ale my to bude v podstatě skoro oslavovat. Tohle je film, který by měl mít poselství? Ale ne, to radši ne. Když už, tak to mělo být prezentováno jinak a ne jako zemědělské drama. ()

Malarkey

Taková zvláštní óda na farmářské rodiny, které se uprostřed Ameriky starají o tolik lánů polí, že bezesporu vykrmí nejenom konkrétní stát, ale i celou zemi. Výborná kamera k tomu ukázala kus zajímavé Ameriky, která jednu stranu představuje přírodně krásná místa, ale u farmářů spíš představuje tisíce a tisíce akrů kukuřičných klasů, což ve skutečnosti znamená, že tu zkejsnete do smrti a celý život nebudete žít z ničeho jiného, než z kukuřičné kaše. Zac Efron se tak zákonitě musí stát vzorem vzpurného mlaďáka, který má plný zuby farmaření a chce si plnit sny. Občas ale na tomto světě nejsme za účelem plnění si svých snů. A sem tam se dokonce může stát, že ona vzpurnost vytvoří něco, co by nikdo nechtěl. Závěr filmu byla hodně slušná ždímačka emocí, která mi vyzdvihla tří hvězdu na čtyř hvězdu. Film ze světa, který nikdy nedokážeme pochopit. Možná proto mu tu vládne tak nízké hodnocení. Když se ale prokousáte přes tu změť farmářských keců, zjistíte, že tento film vypráví o jedné hodně slušné rodinné tragédii. Zac a Dennis mimochodem výborní. ()

Aljak

Myslel som si, že to bude skôr film o závodoch - no tie napokon boli len tak do počtu. Celému filmu teda dominovala farma a na jej pozadí zaujímavý labyrint medziľudských vzťahov. Hoci som očakával úplne inšiu ústrednú tému, aj tak ma to napokon dosť bavilo. Čo bolo fakt skvelé bola tá neustále sa meniaca psychika postáv, a tie vzájomné vzťahy v rodine, ale aj medzi ostatnými farmármi a milostnými vzťahmi - to bolo naozaj na vysokej úrovni. Bohužiaľ veľkým mínus bola pre mňa tá strašná presýtenosť deju, aj keď to všetko na seba nadväzovalo, ale proste zakomponovať do jedného farmárskeho filmu toľko tém, to nebolo zrovna dobré rozhodnutie. Ale inak príbeh zaujímavý, aj keď niektoré veci neboli moc dobre dotiahnuté. ()

• Dej film sa odohráva v štáte Iowa, no natáčanie prebiehalo v štáte Illinois, konkrétne v mestečku DeKalb a okolí. (Real Tom Hardy)
  • Zac Efron bol veľmi nervózny ohľadom natáčania sexuálnej scény s Heather Graham, pretože bol do nej odjakživa zamilovaný. Celú skúsenosť opísal ako surreálnu. (Real Tom Hardy)