Za každou cenu!

At Any Price

Za každú cenu

Drama / Thriller / Sportovní / Rodinný

USA, 2012, 104 min

Nebylo to tak hrozné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Nicméně je to jeden z nejdivnějších filmů, co jsem kdy viděl. Quaid a Efron jsou vidláci, co skupují pole na pohřbech, jezdí NASCAR a zabíjí konkurenci. Navíc oba souloží stejnou ženu Heather Graham. Nejdříve se to jeví jako trapný rodinný film o ničem, potom začne propukat temnější polovina, která "vygraduje" do poklidné konce. Nečekaně neamerické a bez zjevného kladného hrdiny.(8.11.2014)

Naprosto nepochopenej film, alespoň u nás. Jde o vynikající obraz života na americkým Středozápadě, bez příkras, od jakoby neúčastněnýho pozorovatele, což asi fakt platí, protože režisér je iránskýho původu. Je to vlastně taková americká verze Všech dobrých rodáků, zachycující tamní mentalitu, problémy, lásky, egocentrismus a zároveň i momenty jeho transcendence. Docela náročnej film, rozhodně nekončící happy-endem, s opravdu úžasnou kamerou a skvělýma hereckýma výkonama, Quaid je až neuvěřitelně dobrej, ale i všichni ostatní. Muselo se jim točit dobře pod Bahranim, všichni hrají uvolněně a přirozeně. Za každou cenu! bych přirovnal i k některým Malickovým opusům, v něčem stojí více nohama na zemi, v tom dobrým smyslu.(17.10.2013)

• Real Tom Hardy

"IMPOSSIBLE NOT TO SMELL YOUR SHIT FROM A MILE AWAY." -------------- Keď som nedávno sledoval Man Push Cart a 99 Homes, bol som nesmierne spokojný s režisérskou prácou Ramina Bahraniho, najmä s jeho vizuálnym citom pre prostredie, v ktorom sa dej odohráva. Keď som si následne prezrel rejžovu filmografiu a zistil, že natočil film z prostredia mnou veľmi obľúbeného – amerických fariem na Stredozápade – blaho pokrylo celé moje telo a dušu. Očakávania boli (aj napriek 52%) dosť vysoké a po tejto stránke som bol patrične odmenený, pretože v tomto smere nezaváhal a nesklamal ani na sekundu. Za tým všetkým ale zaostáva mnoho aspektov, či už je to príbeh, ktorý nie je žiadne terno a iba jeho záver nejde po tradičnej vyšliapanej ceste dnešných hollywoodskych filmov, alebo herci a práca s nimi – pri niektorých dialógoch som sa cítil, ako keby som pozeral Skrytú vášeň o jedenástej predpoludním. Hrôza a ešte hrôzostrašnejší casting. Nebyť tých nekonečných kukuričných polí, na film si už ani nespomeniem.(8.6.2019)

Taková zvláštní óda na farmářské rodiny, které se uprostřed Ameriky starají o tolik lánů polí, že bezesporu vykrmí nejenom konkrétní stát, ale i celou zemi. Výborná kamera k tomu ukázala kus zajímavé Ameriky, která jednu stranu představuje přírodně krásná místa, ale u farmářů spíš představuje tisíce a tisíce akrů kukuřičných klasů, což ve skutečnosti znamená, že tu zkejsnete do smrti a celý život nebudete žít z ničeho jiného, než z kukuřičné kaše. Zac Efron se tak zákonitě musí stát vzorem vzpurného mlaďáka, který má plný zuby farmaření a chce si plnit sny. Občas ale na tomto světě nejsme za účelem plnění si svých snů. A sem tam se dokonce může stát, že ona vzpurnost vytvoří něco, co by nikdo nechtěl. Závěr filmu byla hodně slušná ždímačka emocí, která mi vyzdvihla tří hvězdu na čtyř hvězdu. Film ze světa, který nikdy nedokážeme pochopit. Možná proto mu tu vládne tak nízké hodnocení. Když se ale prokousáte přes tu změť farmářských keců, zjistíte, že tento film vypráví o jedné hodně slušné rodinné tragédii. Zac a Dennis mimochodem výborní.(25.10.2016)

• bourec

Dobrý herci,celkem lákavý prostředí americkýho venkova,z něhož sem viděl už řádku slušnejch filmů,takže byl předpoklad že i tentokrát bude film povedenej.Ale ani hovno.Pomalý tempo podkreslený doslova děsnou ambientně-psychydelickou nehudbou,která se vůbec do tohodle prostředí nehodila.Ale to je fuk,protože film nastál za nic.Zpočátku boj mezi závodama a farmařinou,pak už se obrázky skoro zastavovaly,jako kdyby nad rejžou stál se zdviženym ukazovákem sám mistr hovna Refn.Nedobrý,a jen stěží koukatelný.30%.(13.10.2013)