Záblesk slávy

Sparkle

Drama / Hudební

USA, 2012, 112 min

• Olík

Ani ryba ani rak....ani hodnotné hudební drama stylu Ray ani laciná cheerleading komedie. Mám takové tušení, že tvůrcům šlo spíše o první z variant, ale nejsem si zcela jist, zda výsledek naplnil očekávání. Nebo by jsme se taky mohli bavil o labutí písni bohy obdařené Whitney Houston, která si z filmu nezvala pražádné poučení a nebo také o černé můře všech čestných předsedů Ku-klux-klanů státu Missouri. Hádám, že potěší milovníky blahých časů motown records, standardního diváka zřejmě neurazí a náročného bezesporu zklame.....takový chleba s máslem, ale bez salámu.(13.10.2016)

CITÁT - Jsem nejstarší sardinka v týhle konzervě.......... Tak nějak jsem to po očku sledoval, ale celkem mě to nebavilo. To není hudba pro mé uši.(21.6.2013)

Za prvé - nemůžu si pomoct, ale ta Sister mi neskutečně svými grimasami připomínala Havlovou aka Veškrnovou. Za druhé - zase jeden hudební film, co šlápl vedle. Nebylo to špatné, ale zároveň se to táhlo jak nudle, bylo jasně předvídatelné a nikterak zajímavé nebo lišící se od jiných snímků tohoto žánru. Světem odjakživa vládne vypočítavost ženská i mužská, problémy s matkou, násilí na ženách, které se nebrání a taky to tu bude pořád, takže nic neobvyklého. Ale tak polovinu těch šatů, co tu sestry měly, bych chtěla taky hih:)(23.3.2014)

• rt12

Na rozdíl Tervy to byla hudba pro mé uši, ale určitě nic pro mé oči a dobrý pocit. Kromě rób se nebylo na co dívat, zpracování byla čistá NUDA. * za vzpomínku na Whitney * za hudbu(9.10.2016)

Labutí píseň Whitney Houston!! Příběh milionkrát omletej, ale tady v nádherným kabátu 60.let !!!(9.4.2013)

Dobrý oddychový filmík s dobrou a ešte živou WH.(21.3.2013)

Nenadchlo ako by mohlo, ale zaujalo a hudobne potešilo.(15.12.2012)

Film, který nemůže urazit. Jeden ze životních příběhu, který není protkaný vztahovým sentimentem, ale zaměřuje se primárně na hledání vlastního odhodlání. W. Houston hrála výborně a zanechala tak více než dobrou tečku za svým životem. Je jí škoda. Sparkle nemám co vytýkat.(1.1.2013)

• Paity

Dvě hvězdičky za jakoby Whitney Houston, jinak je to slaboučké, až ultraslaboučké na to, co jsem od toho čekal.(9.8.2013)

Hudební drama ze života. Sláva zní tak potřebně a dokonale, ovšem všecho má své hranice, a netrvalo dlouho, kdy si to sestry uvědomily. Některé scény mi přišly dost vyhrocené, havně ty které ztvárnila právě Whitney. Jinak celkem koukatelný film, který svou tvrdostí, umí nastolit pro dívaky mír.(6.2.2016)

Zajímavé. Určitě lehce nadprůměrně dobrá pocta Whitney H. Potěšilo, nezklamalo, pisnicky zahřáli u srdce, ale čekal sem to tak nejak celkove lepší...(1.3.2013)

Půvabné prostředí, nádherné písničky, úžasná Whitney. To byly klady. Nepodařený zpěv na playback, podivně obsazené mužské role. To byly mínusy. Film mě potěšil a nic hlubšího ve mne nezanechal. R.I.P. Whitney Houston.(9.1.2013)

Zablesklo se na slavné časy!(19.3.2017)

Nebylo to špatné. Přitažlivé na filmu jsou šaty hlavních hrdinek, písničky a samozřejmě Whitney. Mně osobně se líbilo velké množství tmavých tváří, velkých tmavých očí a hustých vlasů. Všichni chválí Whitney Houston. Je dobře, že tam je a že za sebou nechala takto příjemnou tečku. Dle mě ve filmu vypadala, že její jiskra je pomalu ta tam. Čekala sem, že bude trochu líp hrát. Nebo je to tou jiskrou, nevím. Když se energicky pohybovala po svém domu, věřila jsem ji to. V momentě, když odcházela Sister z domu, ona seděla s pravítkem v zádech a většinu emocí odehrála Carmen Ejogo. Když přišly (matka) do potyčky se Sparkle, už to bylo lepší, myslím její emoce ve tvářích. A na konci už vypadala velice dobře. Myslím, že kladné vyznění její povahy ji (jako herečce) sedělo daleko líp. O Carmen jsem už psala, potřebovala by do filmu trochu víc pigmentu, ale budiž, můžeme si říct, že měly bílého otce. Tika Sumpter byla z nich herecky nejlepší, byla velice přirozená. Mike Epps byl statický a Derek Luke byl vyborný, ale vypadal opravdu jako by mu bylo 18náct. Hned jak to odešlu, podívám se, kolik mu opravu je. Pokud víc, zahrál to tedy opravdu dobře.(2.4.2014)

Tak první komentář jsem ještě nepsal, tak doufám, že nikoho nesklamu. Ze začátku mi film tak trošku připadal, jako bych se díval na pozadí rodiny Jacksonových, ale podobnost je asi jen zdánlivá, jak se nakonec ukázalo a později jsem se i dočetl. Celý film měl být mimo jiné asi také k dodání síly Whitney Houston, která záhy po natáčení bohužel zemřela na předávkování kokainem. Jinak se ve filmu odehrávají děje, nejen ohledně drog, které jsou v životě neměnné, pokud se rozhodují lidé stejně. Každopádně stojí za to skouknout, nemám co bych vytknul.(2.12.2012)

Muzikál potěší milovníky soulu, což mě ale míjí. Celkem tuctový film, tuctový děj, jen jsem užasle hleděla, jak se režisér opájí krásou hereček a jejich róbami, až oči přecházejí. Poslední film Whitney Houston - jen škoda, že si z něj nevzala příklad, kam vede drogová závislost.(5.1.2014)

Na film jsem se díval jen kvůli Whitney. Bohužel, film jako takový mě absolutně nezaujal a Whitney v něm měla tak žalostně málo scén, že jsem si jí ani pořádně neužil. Čili mé hodnocení nemůže být vyšší, než tři hvězdy. Celý příběh byl tak nějak nezáživný, herecké výkony přehrané. To bude asi tím, že skoro žádná z hlavních hrdinek není herečka. Bohužel, film by u mě bez Whitney zcela propadl. Avšak z úcty a obdivu k ní, film neodsoudím zcela. Celkem mě i zaráří fakt, že Whitney se v podstatě podílela na zfilmování jejíjho vlastního života. Sláva, drogy, hořký konec. Škoda, že takoví lidé jsou slepí sami k sobě, dnes tu s námi mohla Whitney ještě být.(1.2.2014)

• lukkaczekk

Tak dlouhý a nudný až jsem u toho skoro usnul. Zvuk nic světoborného ale ušlo to.(3.5.2017)

• andy60

Buď jsem neměl svůj den. nebo to vážně stálo za prd. Nejsem rasista, ale bělocha jsem ve filmu vlastně nezahlédl a tahle černošská soulová muzika mě míjí hodně velikým obloukem. Toto mohl vynahradit kvalitní děj, ale něco tak zoufale nudného nebylo možné dokoukat do konce.(29.3.2013)

• eaglestar

Podle ksichtů by jeden řekl, že se to jmenuje Stmívání. Aby mě někdo nenařkl z toho, že nemám rád bubáky, tak dávám jednu starinu.(4.1.2014)

Afro telenovela pro hospodyňky po nedělní mši. Whitney zpívá skvěle, nemá moc co hrát, ale i tak působí přesvědčivě. Herectví Jordin spočívá v koulení očima, ale pěvecky je vynikající. Příběh musel Whitney připomínat vlastní prohry a potíže v soukromí, proto asi film vzala. Nakonec se nedožila ani premiéry. Pro ctitele soulu je tu skvělá hudba, celkem vtipné odkazy na legendární label Motown, ikonu Dianu Ross nebo Marvina Gaye. Všichni afroameričané jsou elegantní, pohlední, finančně zabezpečení a talentovaní, neexistují žádné problémy s bělošskou většinou, která tu koneckonců hraje druhé housle. Nicméně jako vzpomínka na Whitney je to celkem příjemný šálek čaje pro zimní podvečer.(21.1.2014)

<< předchozí 1 2