• Jihoafrická republika

Khumba: A Zebra's Tale

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Jihoafrická republika, 2013, 85 min

Lidi, vzpamatujte se. Tohle hodnocení mě rve za srdce. To, že na vás někdo vyplivne animák, který nemá na začátku Disney + Pixar intro přece neznamená, že je to hned béčkové dílo. Animace nadprůměrná, nejvíc mě uchvátila ta africká krajina. To člověk hned dostane chuť se do Afriky mrknout osobně :) Nemluvě o úžasný hudbě, která atmosféru precizně dokresluje. Příběh je snadný, ale přesto originální a nenucený. Možná, že je snímek zaměřený spíše na mladší publikum dle vás, ale řekněte mi, které pětileté dítě by se zasmálo geniální parodii na Labutí jezero :) Některé hlody jsou pro mě nezapomenutelné, anglický dabing je výborný. Nevím, jak je to s českým, ještě jsem neměla tu čest, ale doufám, že brzy mít budu :) Vytýkám jen pár věcí: Něco bych krapet dotáhla, děj i charaktery vedlejších postav, a hudba nebyla na 100% naladěná na Afriku, takže místy mi k filmu neseděla. Ale za mě jasný 4 hvězdy. P.S.: Zajímalo by mě, jestli je příběh inspirovaný nějakou africkou legendou :)(19.5.2014)

Khumba Animák, ktorý sa *Vám neudrží v pamäti dlhšie, než opustíte kinosálu. Hold Zambézia sa nekoná. Zámbézia mala veľa v sebe inovatívneho a pekného :za A príbeh ktorý nekopíroval žiaden príbeh, za B let sokola z jeho perspektívy bol v kine dych berúci, za C hudba a v prvom rade to, že ten Animák nepochádzal zo žiadneho veľkého a známeho štúdia. Proste veľké prekvapenie. Khumba má príjemnú animáciu, hudba je pekná a príbeh a postavy..no nieje to to, čo to má byť. Miestami som zaspával na polceste zebry za dobrodružstvom. takže tak. Mojej dcére sa to páčilo, ale keď sme došli domov mame to ani slovkom nezmienila. tak tak. Khumba je letný šumák čo neuškodí a ak naň počkáte na tv projekciu nič nezmeškáte. Dávam 50% a to iba vďaka mojej dcere(17.6.2014)

• kaylin

Takový klasický film, který se inspiroval snímkem "Hledá se Nemo". Je tu hlavní postava, která je do jisté míry vyčleněná, v tomhle případě, protože je to zebra, která není celá barevná. Udělá ale všechno proto, aby se stala hrdinou. A to se nakonec povede. Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Nic světoborného.(21.4.2017)

hodnocení tak 2* :/ ...no možná 3* kvůli dětem,které se bavili. Khumba je cílený na věkovou skupinu 4-10 let. Za mě zklamání....fajn jsou 3D efekty, ale to možná proto, že jsem na 3D filmu nebyl ani nepamatuji. Klasický příběh, tentokrát o zebře, která trpí handicapem, který se rozhodne vyřešit cestou za něčím, co z ní udělá stejnou zebru jako všechny ostatní.....samozřejmě za pomocí "bláznivých" přátel, které po cestě potká, aby na konec zjistila, že její "handicap" ji vlastně dělá výjmečnou. Takových "animáčů" je spousta, takže opravdu nic převratného nám tvůrci nepředvedli. Pár úsměvných pasáží se, ale určitě najde ;)(11.10.2013)

Efekty bídné, ale jinak to neodbočuje od pošahaného trendu, jež zahrnuje roztomiloučké scény a radostná shledání! Poloviční zebra se vydává na na trip od Cape Town do Durbanu, přičemž daný výšlap má za cíl najít jakýs rybníček, který nebohému zebřátku dokreslí ty zbývající pruhy na trupu. Aby jste věděli vážení, tak bez pruhů to v zebřím stádu vážně nejde! V kontextu s chtíčem získat alfa samici, chytne náš samec na výšlapu leda chřipku, ale malá zebřice mu za snahu alespoň dá! 60% Celosvětový výdělek k 30. 8. 2014: $11,601,029(30.8.2014)

• - Film je věnován Reinholdu Raulovi, který zemřel 11. února 2006 a byl známý tím, že se snažil znovuobnovit chov guaggů. (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve filmovém studiu Cape Town v Jižní Africe. (Terva)