Reklama

Reklama

Zebra Khumba byl už od narození terčem posměchů svého stáda, protože se narodil napůl pruhovaný a napůl bílý. Navíc když začalo období sucha, příbuzní Khumbu obvinili, že je prokletý a že je příčinou všech nepříjemností. Stádo v čele s jeho otcem ho tedy vyhnalo. Odvážná, polopruhovaná zebra se vydává do nebezpečného ale zároveň zábavného dobrodružství, aby našel chybějící proužky a získal zpět respekt své rodiny... (H.C.E.)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (35)

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Velké putování za zebřími pruhy ... a za zebří identitou - pro všechny malé (i velké - pokud mají zájem) outsidery. Možná je (opět) až zbytečně polidštěné, na druhou stranu je i zvídavé a hravé a nápadité ... a po většinu stopáže i SROZUMITELNÉ - pro dětského diváka přiměřeného věku. Pštros ovšem na onoho dětského diváka zvysoka kálí - jeho píseň je toho důkazem. Nicméně ... v každém správném dobrodružství bývá přítomný nějaký ten rušivý element. Pokud bych chtěla příběh detailně rozebírat ... víte ... čistě mezi námi: V opravdové africké divočině se nenachází jen jeden jediný leopard ... a jen jedna jediná (nepříliš úspěšná) smečka psů hyenovitých. Našlo by se tady nepřeberné množství rozličných predátorů, kteří disponují ostrými zuby - a třeba i drápy ... včetně samotného krále zvířat. Neloví primárně proto, že jsou zabijáci, ale poněvadž jim nic jiného nezbývá - pokud nechtějí dobrovolně zemřít hladem. Jenomže dětský svět se nachází v líbezných krajinách duhové fantazie a drsné reality se jen zlehka dotýká, tak proč předčasně zabíjet dětské iluze. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Takový klasický film, který se inspiroval snímkem "Hledá se Nemo". Je tu hlavní postava, která je do jisté míry vyčleněná, v tomhle případě, protože je to zebra, která není celá barevná. Udělá ale všechno proto, aby se stala hrdinou. A to se nakonec povede. Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Nic světoborného. ()

Reklama

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Jak se říká poloviční zebře? Zeb?.......... Zebry co hrají fotbal a používají zebří roztleskávačky mě vůbec neberou. Mají až zbytečně lidské chování a zvyky. To že je africká příroda? Jo, dětem se to možná bude líbit, já to těm svým snad ani nepustím, vlastně viděly trailer a moc je to neoslovilo. Já čekal trochu něco jiného. CITÁT - Vetřelci!! Vetřelci!!........... ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Animácia celkom vydarená, ale príbeh mi prišiel dosť priemerný a miestami som mal pocit, že pozerám nejakú vykrádačku Madagaskaru. Navyše tomu chýbal dôvtip a nejaké dobré hlášky. Aj keď pokusy o nejaké "hlúpejšie" zvieratká tam boli, ale vyzneli skôr trápne ako zábavne. A neviem ako vám, no mne ten debilný pštros išiel nenormálne na nervy celý čas. Ale oceňujem, že sa do niečoho takého Juhoafričania vôbec pustili a možno nabudúce sa už dočkáme aj vydarenejšej rozprávky, ktorá prekročí prah priemernosti. Khumba do nedokázal... ()

PinokKio 

všechny recenze uživatele

Milé děti. Zanechte prosím všech lumpáren, odložte oslintané plyšáčky a v klidu se kamkoliv usaďte, pohádka právě začíná. Bylo nebylo, kdesi uprostřed černého kontinentu, v místě kousek od tří kopečků, nedaleko u vysychajícího napajedla kde prudí kudlanka nábožná, žil byl zebří chlapeček jménem Khumba. Byl to takový malý ukecaný lichokopytník trpící všelijakými komplexy méněcennosti, třeba si nechal od ostatních nabulíkovat, že kvůli němu neprší apod. Ovšem jiná věc ho trápila z poloviny (té zadní) ještě víc. A tak se jednoho slunečného rána probudil s tím, že už konečně nastal ten správný okamžik na splnění si svého snu a to, že čím víc chybějících pruhů bude mít, tím víc bude adidas. Vykašlal se tedy na ostatní zebráky a zebračky, stejně tak i na svoji rodinu a šel a šel, navzdory nebezpečím číhajícím po cestě, až .... pošel. Tedy kéž by, protože já mluvící zvířátka přímo nesnáším, jenže tohle je bohužel takový ten standardní animák nalinkovaný jak podle šablony, tudíž nedojde k situaci, že hyena se nažrala a ovce zůstala celá. Právě naopak, tady se z nich stanou výborní kamarádi! Víte co? Raději si zazpíváme, to je totiž větší vzrůšo než tenhle film. A všichni: Khumba ya my lord, Khumba ya! Khumba ya my lord, Khumba ya .. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo ve filmovém studiu Cape Town v Jižní Africe. (Terva)
  • Film je věnován Reinholdu Raulovi, který zemřel 11. února 2006 a byl známý tím, že se snažil znovuobnovit chov guaggů. (Terva)

Reklama

Reklama