Khumba

Khumba

Khumba: A Zebra's Tale

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Jihoafrická republika, 2013, 85 min

Příběh polovičního Zebráka, nebo žebráka. Nevím je to takový animák který nepobaví ale ani nepohorší. Khumba je takovým podivínem mezi svými a bohužel i po povýšení na vlastně přivolavače deště zůstává jen podivínem a žebrákem. Pro děti neškodné, ale možná lepší když jim přečtete knížku nebo je pošlete hrát ven než jim pouštět toto - škoda času.(13.10.2014)

• Ripley

Bohužel se občas musí natočit celovečerní CGI animák i pro děti předškolního věku,aby si od nich rodiče na zhruba hoďku a půl odpočinuli.Tohle je jeden z nich a má ho na svědomí Jihoafrická animační společnost Triggerfish Animation Studios podobně jako předchozí film Zambezia,který byl pro dospělého diváka o něco málo snesitelnější.(19.3.2015)

• blondboss

Mám rád animáky. Človek pri nich vie dokonale vypnúť a vrátiť sa do detských čias. Avšak kvalitný animák by mal mať svoju dušu a niečo, čo človeka pritiahne. Khumba je animák so slabými animovanými efektami, slabým scenárom a ani tie zvieratká neboli tak roztomilé, ako by sa patrilo. Krásna bola ale africká príroda, za to hviezdička navyše. Inak to ale bolo dosť slabé. 40 %(23.2.2015)

• Aljak

Animácia celkom vydarená, ale príbeh mi prišiel dosť priemerný a miestami som mal pocit, že pozerám nejakú vykrádačku Madagaskaru. Navyše tomu chýbal dôvtip a nejaké dobré hlášky. Aj keď pokusy o nejaké "hlúpejšie" zvieratká tam boli, ale vyzneli skôr trápne ako zábavne. A neviem ako vám, no mne ten debilný pštros išiel nenormálne na nervy celý čas. Ale oceňujem, že sa do niečoho takého Juhoafričania vôbec pustili a možno nabudúce sa už dočkáme aj vydarenejšej rozprávky, ktorá prekročí prah priemernosti. Khumba do nedokázal...(10.6.2014)

• Daryl.Dixon

Otázka rasismu a diskriminace se přenesla i do pohádky, kde se malému zebrákovi (ne žebrákovi) všichni posmívají, protože je bílý, tedy napůl, prostě má málo pruhů, něco jako bota adidas z vietnamské tržnice. Tak se s tím rozhodne něco udělat a zdrhne z domova, kdy mu jde v patách zlá ošklivá barevná čičinka, kterou v dětství přehlíželi, protože byla mrzáček na oko. No a tenhle mrzák se snaží dostat toho bílého zebráka, který cestou potká spoustu zviřátek a mezi nimi i osamělého orla, který žije v ústraní, páč byl středem posměchu, protože je, světe div se, také bílý, i když si říká černý orel (to mi připomíná jednu nebo dvě zpěvačky). Celý příběh je tedy o tom, že někdo někam jde za poznáním a je při tom obklopen předsudky kvůli své barvě. Od animáku bych ale čekal něco jiného, například zábavu, které zde bylo málo a byla tak trochu povědomá z jiných snímků.(21.12.2014)

• - Film je věnován Reinholdu Raulovi, který zemřel 11. února 2006 a byl známý tím, že se snažil znovuobnovit chov guaggů. (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve filmovém studiu Cape Town v Jižní Africe. (Terva)