• Jihoafrická republika

Khumba: A Zebra's Tale

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Jihoafrická republika, 2013, 85 min

• Ripley

Bohužel se občas musí natočit celovečerní CGI animák i pro děti předškolního věku,aby si od nich rodiče na zhruba hoďku a půl odpočinuli.Tohle je jeden z nich a má ho na svědomí Jihoafrická animační společnost Triggerfish Animation Studios podobně jako předchozí film Zambezia,který byl pro dospělého diváka o něco málo snesitelnější.(19.3.2015)

• PinokKio

Milé děti. Zanechte prosím všech lumpáren, odložte oslintané plyšáčky a v klidu se kamkoliv usaďte, pohádka právě začíná. Bylo nebylo, kdesi uprostřed černého kontinentu, v místě kousek od tří kopečků, nedaleko u vysychajícího napajedla kde prudí kudlanka nábožná, žil byl zebří chlapeček jménem Khumba. Byl to takový malý ukecaný lichokopytník trpící všelijakými komplexy méněcennosti, třeba si nechal od ostatních nabulíkovat, že kvůli němu neprší apod. Ovšem jiná věc ho trápila z poloviny (té zadní) ještě víc. A tak se jednoho slunečného rána probudil s tím, že už konečně nastal ten správný okamžik na splnění si svého snu a to, že čím víc chybějících pruhů bude mít, tím víc bude adidas. Vykašlal se tedy na ostatní zebráky a zebračky, stejně tak i na svoji rodinu a šel a šel, navzdory nebezpečím číhajícím po cestě, až .... pošel. Tedy kéž by, protože já mluvící zvířátka přímo nesnáším, jenže tohle je bohužel takový ten standardní animák nalinkovaný jak podle šablony, tudíž nedojde k situaci, že hyena se nažrala a ovce zůstala celá. Právě naopak, tady se z nich stanou výborní kamarádi! Víte co? Raději si zazpíváme, to je totiž větší vzrůšo než tenhle film. A všichni: Khumba ya my lord, Khumba ya! Khumba ya my lord, Khumba ya ..(30.9.2014)

• blondboss

Mám rád animáky. Človek pri nich vie dokonale vypnúť a vrátiť sa do detských čias. Avšak kvalitný animák by mal mať svoju dušu a niečo, čo človeka pritiahne. Khumba je animák so slabými animovanými efektami, slabým scenárom a ani tie zvieratká neboli tak roztomilé, ako by sa patrilo. Krásna bola ale africká príroda, za to hviezdička navyše. Inak to ale bolo dosť slabé. 40 %(23.2.2015)

• Daryl.Dixon

Otázka rasismu a diskriminace se přenesla i do pohádky, kde se malému zebrákovi (ne žebrákovi) všichni posmívají, protože je bílý, tedy napůl, prostě má málo pruhů, něco jako bota adidas z vietnamské tržnice. Tak se s tím rozhodne něco udělat a zdrhne z domova, kdy mu jde v patách zlá ošklivá barevná čičinka, kterou v dětství přehlíželi, protože byla mrzáček na oko. No a tenhle mrzák se snaží dostat toho bílého zebráka, který cestou potká spoustu zviřátek a mezi nimi i osamělého orla, který žije v ústraní, páč byl středem posměchu, protože je, světe div se, také bílý, i když si říká černý orel (to mi připomíná jednu nebo dvě zpěvačky). Celý příběh je tedy o tom, že někdo někam jde za poznáním a je při tom obklopen předsudky kvůli své barvě. Od animáku bych ale čekal něco jiného, například zábavu, které zde bylo málo a byla tak trochu povědomá z jiných snímků.(21.12.2014)

Efekty bídné, ale jinak to neodbočuje od pošahaného trendu, jež zahrnuje roztomiloučké scény a radostná shledání! Poloviční zebra se vydává na na trip od Cape Town do Durbanu, přičemž daný výšlap má za cíl najít jakýs rybníček, který nebohému zebřátku dokreslí ty zbývající pruhy na trupu. Aby jste věděli vážení, tak bez pruhů to v zebřím stádu vážně nejde! V kontextu s chtíčem získat alfa samici, chytne náš samec na výšlapu leda chřipku, ale malá zebřice mu za snahu alespoň dá! 60% Celosvětový výdělek k 30. 8. 2014: $11,601,029(30.8.2014)

• - Natáčení probíhalo ve filmovém studiu Cape Town v Jižní Africe. (Terva)

• - Film je věnován Reinholdu Raulovi, který zemřel 11. února 2006 a byl známý tím, že se snažil znovuobnovit chov guaggů. (Terva)