Reklama

Reklama

Zebra Khumba byl už od narození terčem posměchů svého stáda, protože se narodil napůl pruhovaný a napůl bílý. Navíc když začalo období sucha, příbuzní Khumbu obvinili, že je prokletý a že je příčinou všech nepříjemností. Stádo v čele s jeho otcem ho tedy vyhnalo. Odvážná, polopruhovaná zebra se vydává do nebezpečného ale zároveň zábavného dobrodružství, aby našel chybějící proužky a získal zpět respekt své rodiny... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (37)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Takový klasický film, který se inspiroval snímkem "Hledá se Nemo". Je tu hlavní postava, která je do jisté míry vyčleněná, v tomhle případě, protože je to zebra, která není celá barevná. Udělá ale všechno proto, aby se stala hrdinou. A to se nakonec povede. Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Nic světoborného. ()

chelseaman22 

všechny recenze uživatele

Efekty bídné, ale jinak to neodbočuje od pošahaného trendu, jež zahrnuje roztomiloučké scény a radostná shledání! Poloviční zebra se vydává na na trip od Cape Town do Durbanu, přičemž daný výšlap má za cíl najít jakýs rybníček, který nebohému zebřátku dokreslí ty zbývající pruhy na trupu. Aby jste věděli vážení, tak bez pruhů to v zebřím stádu vážně nejde! V kontextu s chtíčem získat alfa samici, chytne náš samec na výšlapu leda chřipku, ale malá zebřice mu za snahu alespoň dá! 60% Celosvětový výdělek k 30. 8. 2014: $11,601,029 ()

Reklama

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Zebra co se narodila bez poloviny pruhů, buvolice a pštros hledají zázračný pramen kde by mohla ta zebra získat druhou polovinu těch pstruhů po nich tam jde jednooký leopard , který tam a tom místě měl dříve útočiště. Průměrný animák s jednou fekální scénou. P.s. s myšlením nadávat na animáky kde zvířata mluví můžete dávat rovnou odpady snad všem počínaje sérii Madagaskar a konče je třeba Životem Brouka. ()

Khalia 

všechny recenze uživatele

Lidi, vzpamatujte se. Tohle hodnocení mě rve za srdce. To, že na vás někdo vyplivne animák, který nemá na začátku Disney + Pixar intro přece neznamená, že je to hned béčkové dílo. Animace nadprůměrná, nejvíc mě uchvátila ta africká krajina. To člověk hned dostane chuť se do Afriky mrknout osobně :) Nemluvě o úžasný hudbě, která atmosféru precizně dokresluje. Příběh je snadný, ale přesto originální a nenucený. Možná, že je snímek zaměřený spíše na mladší publikum dle vás, ale řekněte mi, které pětileté dítě by se zasmálo geniální parodii na Labutí jezero :) Některé hlody jsou pro mě nezapomenutelné, anglický dabing je výborný. Nevím, jak je to s českým, ještě jsem neměla tu čest, ale doufám, že brzy mít budu :) Vytýkám jen pár věcí: Něco bych krapet dotáhla, děj i charaktery vedlejších postav, a hudba nebyla na 100% naladěná na Afriku, takže místy mi k filmu neseděla. Ale za mě jasný 4 hvězdy. P.S.: Zajímalo by mě, jestli je příběh inspirovaný nějakou africkou legendou :) ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Zatímco Marty z Madagaskaru neustále řešil, jestli je bílý s černými pruhy nebo černý s bílými, tak kam se jeho starosti hrabou na Khumbu - ten je chudák pruhovaný jen do půlky těla a tu druhou má celou bílou, s pár sotva viditelnými pruhy. Na animák pro děti je to fajn a svůj účel to splní. Děj bůhvíjak originální rozhodně není, ale moc jsem se u toho nenudil, rychle to uteklo, postavy tu jsou většinou docela sympatické a celá ta cesta přinese nejedno zajímavé setkání, takže svůj účel ten film splní. Znova bych to vidět sice nemusel, rozhodně bych tomu měl co vytýkat (třeba ten konec, kde se všichni zničehonic sejdou) ale něco do sebe to mělo a na jedno zhlédnutí mi to postačilo. 3* ()

Galerie (45)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo ve filmovém studiu Cape Town v Jižní Africe. (Terva)
  • Film je věnován Reinholdu Raulovi, který zemřel 11. února 2006 a byl známý tím, že se snažil znovuobnovit chov guaggů. (Terva)

Reklama

Reklama