Zebra Khumba byl už od narození terčem posměchů svého stáda, protože se narodil napůl pruhovaný a napůl bílý. Navíc když začalo období sucha, příbuzní Khumbu obvinili, že je prokletý a že je příčinou všech nepříjemností. Stádo v čele s jeho otcem ho tedy vyhnalo. Odvážná, polopruhovaná zebra se vydává do nebezpečného ale zároveň zábavného dobrodružství, aby našel chybějící proužky a získal zpět respekt své rodiny... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Pavel_Pan

Příběh, animace a světlo Afriky. Sem tam nějaká schémata. Ale klišé vlezou všude a Khumba není o nic víc spektakulární podívaná než slavný hokejista ve světle bulváru. ()

Daryl.Dixon

Otázka rasismu a diskriminace se přenesla i do pohádky, kde se malému zebrákovi (ne žebrákovi) všichni posmívají, protože je bílý, tedy napůl, prostě má málo pruhů, něco jako bota adidas z vietnamské tržnice. Tak se s tím rozhodne něco udělat a zdrhne z domova, kdy mu jde v patách zlá ošklivá barevná čičinka, kterou v dětství přehlíželi, protože byla mrzáček na oko. No a tenhle mrzák se snaží dostat toho bílého zebráka, který cestou potká spoustu zviřátek a mezi nimi i osamělého orla, který žije v ústraní, páč byl středem posměchu, protože je, světe div se, také bílý, i když si říká černý orel (to mi připomíná jednu nebo dvě zpěvačky). Celý příběh je tedy o tom, že někdo někam jde za poznáním a je při tom obklopen předsudky kvůli své barvě. Od animáku bych ale čekal něco jiného, například zábavu, které zde bylo málo a byla tak trochu povědomá z jiných snímků. ()

blondboss

Mám rád animáky. Človek pri nich vie dokonale vypnúť a vrátiť sa do detských čias. Avšak kvalitný animák by mal mať svoju dušu a niečo, čo človeka pritiahne. Khumba je animák so slabými animovanými efektami, slabým scenárom a ani tie zvieratká neboli tak roztomilé, ako by sa patrilo. Krásna bola ale africká príroda, za to hviezdička navyše. Inak to ale bolo dosť slabé. 40 % ()

PSich

hodnocení tak 2* :/ ...no možná 3* kvůli dětem,které se bavili. Khumba je cílený na věkovou skupinu 4-10 let. Za mě zklamání....fajn jsou 3D efekty, ale to možná proto, že jsem na 3D filmu nebyl ani nepamatuji. Klasický příběh, tentokrát o zebře, která trpí handicapem, který se rozhodne vyřešit cestou za něčím, co z ní udělá stejnou zebru jako všechny ostatní.....samozřejmě za pomocí "bláznivých" přátel, které po cestě potká, aby na konec zjistila, že její "handicap" ji vlastně dělá výjmečnou. Takových "animáčů" je spousta, takže opravdu nic převratného nám tvůrci nepředvedli. Pár úsměvných pasáží se, ale určitě najde ;) ()

Amazonas

Jsem přerostlé dítě, mě to bavilo. Pořád raději se podívám na takovýhle příběh ve zvířátkovém zpracování, než jako nějakou hranou chujovinu s bohulibou myšlenkou. ()

baner

Khumba Animák, ktorý sa *Vám neudrží v pamäti dlhšie, než opustíte kinosálu. Hold Zambézia sa nekoná. Zámbézia mala veľa v sebe inovatívneho a pekného :za A príbeh ktorý nekopíroval žiaden príbeh, za B let sokola z jeho perspektívy bol v kine dych berúci, za C hudba a v prvom rade to, že ten Animák nepochádzal zo žiadneho veľkého a známeho štúdia. Proste veľké prekvapenie. Khumba má príjemnú animáciu, hudba je pekná a príbeh a postavy..no nieje to to, čo to má byť. Miestami som zaspával na polceste zebry za dobrodružstvom. takže tak. Mojej dcére sa to páčilo, ale keď sme došli domov mame to ani slovkom nezmienila. tak tak. Khumba je letný šumák čo neuškodí a ak naň počkáte na tv projekciu nič nezmeškáte. Dávam 50% a to iba vďaka mojej dcere ()

gael83

Zebra bez pruhů, reps. napůl bez pruhů, anabáze na dnešní styl kdy, pokud nezapadáte do konceptu nějakýho idiota, jste okamžitě divní. Animace nádherná, skoro to vypadalo na kombinaci real záběrů v kombinaci, netuším, ale i tak skvělá práce a pro děti ideál. Rodinná věc. ()

Chlo0opek

Zvířata ošklivá, nesympatická, příběh také nic moc. Už vlastně ani moc nevím, jak to vlastně skončilo - to také o lecčemš vypovídá... ()

PORTER44

Docela slabý animák,jak příběhem tak hudbou a průměrnou animací.Chvílemi až moc velká nuda ani děti se nijak zvlášť nebavili. ()

Final

Zvířátka by měli být roztomilé, neměli by mluvit lidskou řečí a už vůbec by neměli hrát fotbal. A o míšených zebrách to platí dvojnásob. Tohle není vtipná zvířátková komedie, tohle je prostě jen tupá vymívárna dětských mozečků, která se tentokrát ani nesnaží svůj úmysl řídkého lejna, zastřít nějakým tím moudrem na závěr. Říkal jsem si, že jestli ta zebra na konci zemře, udělím filmu alespoň tři hvězdičky za statečnost a trochu dospělácký přístup. Jenže jak se dalo čekat, tenhle film opravdu nemá větší ambice, než zaujmout děti od 1 do 3 let, které si už nikdy na tuhle kravinu nevzpomenou. ()