Zlo

• angličtina Evil

Ak ste v ZLOm čase, na ZLOm mieste, stačí ZLOmok sekundy a dostane vás…  Videá o paranormálnych javoch sa partii chalanov vymknú spod kontroly, keď prijmú ponuku neznámeho muža, nakrúcať v jeho dome. Udalosti naberú rýchly spád a dom začína odkrývať stále hrôzostrašnejšie tajomstvá. Všetko, čo sa v dome deje im najprv pripadá ako zlý vtip, ale veľmi rýchlo pochopia, že zlo existuje a je stále bližšie a silnejšie. Pohltení reportážou a vlastným strachom začínajú svoj boj o život... (oficiální text distributora)

Wolfchant

Dal jsem jednu hvězdu a to za snahu amaterů po 10 minutách jsem to vypl myslím že na slovensku by neměli natačet takové filmy stačí když to natáčí v americe.Možná jako B horror by to mohlo mít úspěch a nebo jako dokument možná.Chvíly jsem přemýšlel ale připomělo mě to záhada v blairwitch taky amaterák bez následků na úspěch. ()

demolator87

No takto: Keby sa dej odohrával v opustenej kolibe a škaredá Anča by bola za démona tak to má nad 80%, lenže to išlo do sveta a tak to aj musí vyzerať (nie každý by pochopil neustále pitie borovičky počas deja). Klobúk dolu pred Petrom Bebjakom že vytvoril dosť dobrú zábavu za ktorú sa ani vo svete nemusíme hanbiť. ()

martasdas

Tak toto mě mile překvapilo. Výborný atmosférický found footage, který diváka pohltí hned od samého začátku. První půlka byla hodně silná, potom už film trošku ztrácel, ale i tak to všechno společně s prostředím starého vybydleného baráku parádně funguje. Myslím, že by tento kousek předčil mnohé světové žánrovky typu FF. ()

doughnut

Hrozná pičovina. Herecký výkon pana Felixe katastrofální, lekačky trapně předvídatelné, bez napětí, bez originality. Jedna hvězdička ze soucitu. ()

cica

Poznáte to - pozrieť či nepozrieť? Slovenský film, horor...keď posledný dobrý slovenský film, čo som videla, bola Šulíkova Záhrada. Vygúglila som čo sa dalo, nakoniec som sa nechala namotať. Som rada. Skvelý hororček, žiadne filozofovanie, trapné 30 minútové hľadanie z kadiaľ ide ten prievan,či herci, ktorých by ste najradšej zavraždili vy, len aby to už skončilo. Užila som si to, film mal spád, herci fajn, len občasné tichšie miesta. Celkovo veľmi dobrý dojem. Blahoželám slovenským tvorcom ku skvelému dielku. ()

Allica

Na Slovensku jde možná z takového filmu líznutým křesťanstvím větší strach a s námětem souhlasím ale velký mínus je především v hercích .. kteří jsou skutečně herci a to už trochu okoukanými nebo aspoň na Slovensku známými, čímž film strádá na dojmu. Některé scény potom působí spíš až komicky .. jako například jeden z členů štábu v dívčím pyžamu. Přesto tam ale pár dobrých momentů je. ()

ciapok

nebolo to márne. vysokopravdepodobne by som to nedopozeral, pokiaľ by to nebolo made in Slovakia. Ale ešte rýchlejšie by som to vypol, pokiaľ by som sa za nás hanbil. Čo mi na tom vadilo - pomedzi autentický jazyk sa občas predral nejaký ten tón z televíznych pondelkov STV a čo sa kalibru týka, SPOILER vyhrýzanie krčnej tepny, státie v kúte a roztečené čierne oči neboli nutné. ()

vrch07256732

Minimalizmus v ešte minimalistickejšej podobe - a kupodivu to funguje. Išiel som do toho s obavami že celý film sa prekecá pred FF kamerou, ale ono to nabralo atmošku, obrátky a presralo to väčšinu FF made in USA a podobných. Navyše som odporca FF kamery a odhliadnuc od toho bývam v Bernolákove - tak som sa radšej dobre pozamykal :). SPOILER: škoda že ten démon či duch sa mihne na sekundu v jedinom zábere - lebo za tú masku sa ozaj nemuseli hanbiť. Na obhajobu však musím povedať že na slovákov som nečakal že sa tam mihne vôbec niečo.... ()

Wiceman

No tvl ono to vůbec nebylo špatný. Pravda ... asi hlavní postava trotla v čepičce bych nejradši proplesk už od samýho začátku, ale co se týče ostatního ansáblu tak nemám výtek. Kupodivu docela uvěřitelný výkony na slovenský poměry. Hlavní křesťanský fanatik sice vypadá jako typickej pedofil z NDR, ale jakmile dojde na lámání chleba, tak podává slušnej výkon. Čekal jsem něco na způsob Ghoula, ale nakonec to zabředlo do démonem (asi) posedlejch vod a není to vůbec na škodu. Na to, že se to odehrává jen v malym dvoupatrovym baráku si to vybuduje atmosféru hned od samýho začátku a vy jen čekáte, co na vás odkud vyskočí no a jakmile najdou dveře potřený krví, tak to je už úplně jasný, že jsou v prdeli a to si naštěstí po celou dobu uvědomuje i amatérskej youtube štáb a asi desetkrát chtěj zdrhnout ale šašek v pletený čepici ne a ne odejít (nakonec nejvíc fňuká sráč jeden :D ) Prakticky tu není žádná hudba a pokud ano, tak tak nějak podivně technocosi, co se k situaci, u který to začalo hrát, vůbec nehodilo, takže příště bez hudby :D ()

Beyonder

Nemam rád found footage. Dlho som sa tomu vyhýbal aj preto, že neverím slovenskej produkcii (až na pár čerstvých výnimiek). Ale predsa som to skúsil. A vydržal som do konca. Na jedno pozretie sa to dá. Kollárik mi bol z fotiek najmenej sympatický a mal som predsudky už len kvôli tomu, nakoniec milo prekvapil ako najprirodzenejšia postava. Príjemné prekvapenie je aj vizuál "Zla" i keď neprináša nič nové v rámci žánra. Richard Felix mi bohužiaľ prekážal najviac. Jeho prejav je príliš divadelný a je to veľmi počuť. Aby som to zhrnul - je to slovenský found footage horor za málo peňazí. Ak s tým rátate, možno si ho aj (trochu) užijete. ()

lineker

Takže tu máme další ef efko. Tentokrát však od našich východních sousedů, což mu samozřejmě přidává na atraktivitě a mém osobnímu zájmu. Nikdo nemohl v rámci žánru očekávat něco závratného či objeveného, u found footage jde především o to přenést přes záběry jedné, mnohdy pěkně roztřesené kamery děsivou, dusnou atmošku do divákovi hlavy. A to sa chalanom poměrně dobře podařilo. Za málo peněz se Bebjakovi povedlo alespoň pro mne zkomponovat poměrně děsivý koktejl, který nepůsobí o nic méně nepříjemně, než někteří žánrový bratřičci, kteří se navíc opírali o mnoho pevnější rozpočet. ()

Antimat

Myšlienku to má ,to je bez diskusií Vulgarizmy taktiež padli na úrodnú pôdu,film vyznie viac "reálne a slovensky" Ako píše Verbal tak ano herci vyzerajú ako bukvice ,ten s tou čapicou a ten vyperoxidovaný určite... Síce žáner duchov a posadnutí diablom veľmi nemusím ,pre mňa je to už žáner ktorý už veľmi nemá čo ponúkať - no skúsil som a na to že je to náš film to rozhodne zlé nebolo ()

DyingAngel

Slovenský horor? Tak na toto som bola veľmi zvedavá, ale aj skeptická. Spočiatku ma to aj celkom bavilo, ale už po chvíli mi išiel poriadne na nervy ten ich slovník stoky a primitivizmu. Napokon mi prišlo, ako keby nebol naplno a správne využitý potenciál domu, v ktorom prebýva "Zlo". O snahe vyvolať strach taktiež nemôže byť ani reč. Jediná vydarená scéna bola z pivničných priestorov domu. Inak ide o ukážku všetkých hororových klišé, ktoré si len môže fanúšik tohto žánru predstaviť. ()

Koloman_R

Veľmi dobré! Kamil Kollárik sa mi vcelku rýchlo prejedol, ale nie tak, aby ma vyslovene iritoval. Odhliadnuc od toho ide o skvelý film, ktorý by obstál aj v konkurencii iných, svetovejších FF filmov. Nebúchajte však zátkami od Vincentky, žiadny kult tu nevzikol. Ale je to na dobrej ceste, lebo je to veľmi funkčný, sympatický a odsýpajúci horor so všetkými dobrými vlastnosťami ff filmu Má samozrejme aj tie úsmevné (nechcem rovno napísať, že zlé) ale tie k tomuto žánru patria. Za mňa super. ()

SirErLeerdan

Ač jsem nic neočekával, musím uznat, že Zlo fungovalo naprosto skvěle. Hezky uvěřitelné, místy syrové, až hezky mrazivé a chlapci ze Slovenska se s žánrem popasovali lépe, než leckterý americký vícerozpočtový kousek. Musím uznat, že se mi na Zlo vůbec zle nekoukalo.  Za mě 70% a jelikož v našich končinách něco jako hororový žánr není zrovna zvykem, přihazuji dalších 20% klukům ze sousedství. 90% ()

randalll

Jo, celkem dobrý film. Sice trochu zmatečný střih, ale jinak se to vcelku dalo a přiznávám, byl jsem překvapený. Čekal jsem sračku a ejhle 👍 ()