Zlo

• angličtina Evil

Ak ste v ZLOm čase, na ZLOm mieste, stačí ZLOmok sekundy a dostane vás…  Videá o paranormálnych javoch sa partii chalanov vymknú spod kontroly, keď prijmú ponuku neznámeho muža, nakrúcať v jeho dome. Udalosti naberú rýchly spád a dom začína odkrývať stále hrôzostrašnejšie tajomstvá. Všetko, čo sa v dome deje im najprv pripadá ako zlý vtip, ale veľmi rýchlo pochopia, že zlo existuje a je stále bližšie a silnejšie. Pohltení reportážou a vlastným strachom začínajú svoj boj o život... (oficiální text distributora)

jkpj22

Jako found footage horor to není špatný film, ale něco mi na něm prostě nesedělo. Snad chování postav, snad absence pořádných lekaček, které v hororu prostě musím mít, abych byl spokojen..... no, dvě hvězdy zasloužené. ()

honzic

Kdyby to bylo amatérské dílo nějakých študáků, tak by to byl celkem fajn horor, ač hodně nudný. Ovšem pokud to mělo rozpočet milióny, tak je to neskutečně prohýřený balík peněz na takový céčkový horor plný nudy a pár záběrů, navíc téma je stokrát ohrané klišé. Lepší je, když se pak Bebjak horory zabývat nebude. Hodnocení: 40 % ()

PatriciaVe

Kupodivu skvělý film slovenské tvorby. Nečekala jsem, že mě děj filmu tak neuvěřitelně vtáhne. Slovenské ZLO se rozhodně může stavět na stejnou laťku jako španělský REC a americké Paranormal Activity. Ale znám napínavější horory s lepším dějem. 4/5* ()

punco

Podľa mňa ani netreba rozoberať že to bolo inšpirované a zčasti aj odkukané od všetkých found footage filmov a určite to sami tvorcovia postrehli a mienili tak, čo je však hlavné že ide o domácu kuchyňu. Atmosféra sa mi páčila hlavne tam kde ešte nikto nestrašil a práve hororové momenty ma neľakali vobec. Čo však veľmi oceňujem sú humorné hlášky postáv aj s typickými nadávkami ktoré vnášajú filmu autentickosť mladých a taktiež pobavia. Inak priemerný film a nebyť to naše tak zrejme o hviezdu menej. ()

underground

Na česko-slovenské poměry jde o relativně dobrý kousek, je na něm však znát malý rozpočet. Film se snaží zařadit mezi horory typu Rec, Deník mrtvých či Blair Witch, ale přílišné akce se nedočkáte. Strašidelná atmosféra je tvořena hlavně díky tmě v malém rodinném domě se zatlučenými okny, kde se odehrává většina děje. Přijde mi, že celý film šlo natočit mnohem lépe, nicméně i tak ho doporučuji alespoň na jedno shlédnutí. ()

Ondrew

Klobuk dole, konecne slovensky film, ktory moze bez problemov konkurovat zahranicnym hororom z paranormalnej oblasti. Pre mna nepochopitelny uspech trapneho "Paranormal Activity" je v tomto pripade 100x prekonany. Autorom sa podarilo vytvorit skvelu atmosferu, herecke prejavy su primerane autenticke... no skratka, cosi podobne som prave od slovenskej produkcie necakal. Bravooo, paraaaada! Len tak dalej.... 80% ()

brasek

Cieľom žánru Horor je diváka strašiť a tento snímok či si chceme priznať a či nie má potenciál mrazenia. Zo začiatku je to však nuda a miestami vulgárne vyjadrovanie postáv ma už nebavilo. V Bernolákove sa dej solídne rozbehne a neostaneme len pri dverách otvorených prievanom. Tento snímok radím k dokuhororom a žiaľ potom mi tam vadí strih... domáci sedí na pohovke priznáva sa k vražde manželky, syna... strih domáci s kanistrom... strih a domáci opäť na pohovke. Hodnotenie: Spokojnosť - 3,5 hviezdičky. ()

ludovit14 odpad!

ZLO-je zlý a zlý film- zlé a zlé a veľmi zlé!Po (1).páčila sa myšlienka filmu,na SK pomery-niečo nevídané,takéto námety kvitujem(viem si predstaviť,ako s toho námetu mohol vzniknúť,,trhák’’)na SLOVENSKU,a možno aj v zahraničí.Raz,je tu skvelý námet a TVORCOVIA ho nedokážu zúročiť,tak aby si divák mohol povedať-klobúk dole pred našimi tvorcami,toto tu ešte nebolo-bolo to famózne,brilantné,niečo nevydané,veľmi dôveryhodné,vynikajúce herecké výkony zdobia tento horor,je to verejne uctievaný film,obdivovaný, zbožňovaný • chýrny • svetoznámy • svetochýrny • preslávený • legendárny • povestný • popredný: slávny atď..Po (2).Na čo bolo dobre,že táto herecká BANDA sa hrala na nejakých reportérov.S tej kamery ma,ešte 10 hodín po filme boleli oči.Nepamätám si kedy som takto,niečo hnusné videl sfilmované. Po (3).Nikdy v živote som nevidel tak odporné,hnusné,amaterské herecké výkony-ktoré mali úroveň zdochnutého PSA!-nedá sa povedať,ktorý bol najhorší-boli to výkony,aké som po tisíckach filmov nevidel!Bolo to niečo nevídane-doslova boli:nepravdivé, neskutočne falošné,imaginárne,mylné,nereálne, iluzórne,mätúce a podobne.Maximálne nedôveryhodné výkony,ako aj celá rozprávka.HOD:18%.Jediné čo tu bolo v poriadku bol ZVUK-lenže,taký stiahnuť z NETU,dokáže aj analfabet! PS:načo bolo dobré liať vodu z benzin..,,kanistru’’-alebo zbierať rozsypané piškóty po zemi-ťažká paródia! ()

martin5504

Nechcel som napísať komentár ešte pred tým ako si pozriem Paranormal Activity, no po prezretí Paranormal Activity som jednoznačne na Slovenskej strane. Peter Bebjak výborne vystihol "to ZLO" a určite som sa viac bál ako u Paranormal Activity. Herci svoje role zvládli na jedničku. Na strachu sa podieľal aj dosť strašidelný dom (taký v Amerike nenájdete iba na Slovensku :-D) a taktiež aj slovenské nadávky, ktoré pobavia a zlepšia celú atmosféru filmu. Domácim filmárom dávam plný počet hviezdičiek. ()

raxxx

Nejlepši ze všech "parablbaren".Oproti americkym "lekačkam" taky vše šlape jak má. Velice efektivni .Trošku sklamáni 3/4 filmu hon na ducha ale líbi s mi hlaška "jak máme ducha do prostěradla",ve filmu neni moc nelogičnosti to je tragedie většiny horor filmu . Jako fanoušek hororu jsem si to pustil po pulnoci a dobře se mi neusínalo ! :-) Dobře braťa! ()

FILMOVKA

První jsem měl dojem, že by to mohlo fungovat, ale potom přišlo zklamání. Některé herecké výkony byly příliš slabé. Obsazovat skutečné herce do takového žánru se zpravidla nevyplácí. Herci kolikrát přehrávají a některé vážné situace působí až komicky. Použití takového fontu v titulcích, navíc u profesionálního filmu je fakt zlo. ()

em.redrum

Žil (žel) jeden čobolák, co si na rozdíl od Tomáše nemyl ani tu druhou půlku hlavy a chodil, jak se říká "na Hejmu". Hřívu měl tak mastnou, že by z toho usmažili mísu řízků. Doma samé trable. Jeho čobolačka byla pěkná špindíra a dělala mu doma, binec, čubinec, čurbes a jak jsem si všimnul, dělala jí potíž i běžná hygiena a péče o pleť. Když nevyšel ani pokus rozptýlit chmury rodinného stereotypu chovem domácího mazlíčka, čobolák junior si to nechal projít hlavou, jako Kurt. Aby čobolák nebyl sám, pozval si domu další tři čoboláky: s kulichem, kamerou a mikrofonem a svěřil se jim se svým trápením..Než stačila dorazit Helča Třeštíků tak si kluci krátili dlouhou chvíli pyžamovou párty v nočních košilích, hrou na schovku, holotropním dýcháním, no zkrátka bezva parta dělá bezva zábavu....... Jinak páni herci zvládli scénářem předepsané protivné, vyzobané a nesympatické spratky tak věrohodně, že už by si měli vyklízet místo na poličce pro nějakou tu héreckou cenu. Ale vážně, převážně druhá půlka snímku je vskutku strašidelná. Z celého filmu je znát, že maj kluci hodně nakoukáno, ale kupodivu to celkem funguje. Snad nebude prequel s názvem Dobro. ()

Emperor1

Začátek nic moc, prostředek vlastně taky ne, poslední třetina to celkem zachraňuje. Slušné efekty, ruchy, stylové prostředí, proti hercům a jejich výkonům taky nic nemám, na to, že to dělali někde v prdeli na Slovensku (nebo možná právě proto), to není špatný pokus o natočení žánrového hororu. Člověk měl sice silný pocit už několikrát viděného, mnohdy se podivoval nad smyslem toho či onoho chování jednotlivých postav, ale jako věrný FFF (Fanda Found Footage) musím uznat, že se to povedlo mnohem lépe, než u toho našeho trapného Projektu Černá Voda. ()

tixi

Tak tu mame nazornu ukažku vykradania filmov.Herecke vykony nula bodov sceny plne klise a hlavne veľmi predvitaťelne a veľa krat vydene.Jedna hviezda za snahu ()

migl odpad!

P. Bebjak sa asi neskutočne nudil a nevedel kam "investovať" peniaze,tak si natočil Grave Encounters (2011) na Slovenský spôsob. Tento Bebjakov ... je tak hlúpy,trápny a zbytočný ako celá Slovenská filmová tvorba posledných rokov. ()

Patroxi odpad!

Slušný trapas .... absolutně nezajímavý film uplá parodie na filmy točené průmyslovou kamerou po 3 minutách a proklikáním se filmem sem nemohl odolat a udělal to nejlehčí co sem mohl SHIFT + DEL ! a už nikdy víc ¨!! ODPAD ! ()

Sekacik123

Uvažoval som medzi 4 alebo 5 hviezdičkami. Štyri sú isté za tú atmosféru, za nápad a dobré zrealizoavnia, poslednú hviezdu odo mňa dostali za to ze to je natáčané na Slovensku a hrajú slovenský herci. Konečne aj slováci ukázali, že sa dá natočiť perfektný horor home kamerou a dokonca ešte bude aj tak kvalitný, klobúk dole. Väčšina hororou je iba o vyvražďovaní, ale tu je zapojená aj psychika a niekedy má divák pocit, že mu akurát za chrbtom stojí samotné " zlo " . Dnes sa mi bude " dobre " zaspávať .... :) ()