Zlo

• angličtina Evil

Ak ste v ZLOm čase, na ZLOm mieste, stačí ZLOmok sekundy a dostane vás…  Videá o paranormálnych javoch sa partii chalanov vymknú spod kontroly, keď prijmú ponuku neznámeho muža, nakrúcať v jeho dome. Udalosti naberú rýchly spád a dom začína odkrývať stále hrôzostrašnejšie tajomstvá. Všetko, čo sa v dome deje im najprv pripadá ako zlý vtip, ale veľmi rýchlo pochopia, že zlo existuje a je stále bližšie a silnejšie. Pohltení reportážou a vlastným strachom začínajú svoj boj o život... (oficiální text distributora)

RomeroIsGod

Čtvrtá * hlavně za to, že je to z našich, respektive přeshraničních, luhů a hájů. Chvilku trvá, než se zlo rozjede, ale pak stojí za to. A konec potěšil. 70% ()

Heero

Takhle, je to slovenský a není to zas tak špatný. Trojice chalanů (homo boy band) natáčí paranormální jevy a snaží se ulovit něco extra a to se jim po zhruba 3/4 hodině filmu splní. Účel to splnilo a nutno podotknout, že je to v některých situacích doopravdy nepříjemný a lekací horor. Nemůžu se vyhnout srovnání s Ghoulem od Jákla a tohle se mi líbilo o něco víc. Samozřejmě nechybí pohled první osoby, který tomu dává říz. Klasicky první půl hodina filmu, tak jako skoro v každém hororu, je absolutně zbytečná. ()

Game90

Spojenie Paranormal Activity, Grave Encounters a [Rec] na slovenský spôsob. Pre mňa výborné dielo, atmosféra bola, efekty, napätie, príjemní herci. Kamera z ruky nepôsobila rušivo. Výborný horor. ()

Untitled07

WOW, WOW a ještě jednou WOW! Hodně příjemné překvapení v podání SLOVENSKÉHO found footage hororu, který si mě rozhodně získal. Není to nic, co bychom ještě neviděli, ale opravdu mě překvapilo, že Slovenský horor může být takhle dobrý. V porovnání s americkým Grave Encounters je Zlo (alespoň pro mě) mnohonásobně lepší, protože u obou dílů Grave Encounters jsem se v první polovině nudila, kdežto u Zla jsem se bavila od začátku až do konce. Dávám čryři hvězdy a doporučuji, protože to za zhlédnutí rozhodně stojí! ()

fisus

Ještě,že existuje Youtube,jinak bych to asi neviděl.Slovensko si udělalo svůj vlastní found footage a povedl se jim.Zlo strčí do kapsy spoustu svých amerických kolegů.Dobrá práce!!!! ()

M.Myers

Parta nadšenců ze Slovenska se rozhodla natočit found footage horor a vykradla při tom uplně všechno z tohoto žánru. Takže jsme mohli vidět prvky Blair Witch, REC, Grave Encounters, serie Paranormal Activiti atd. Koukat se na to určitě nechá, hnusnej starej barák asi zabere vždycky, jen té originality tu moc není...I proto dávám pouze 2** . ()

Eluin

Překvapivě docela dobré a v rámci subžánru patřičně děsivé, což překlene i některé méně viditelné pitomosti. ()

Raziel_cz

Solidní žánrovka, která sice nedosahuje svěžesti Hell House LLC nebo The Houses October Built, ale nezadá si třeba s The Tunnel nebo As Above So Below, což je pořád pochvala. První polovina je mysterióznější a napínavější, ale zase smekám za to, že se Bebjak pustil do poloviny druhé a ustál to se ctí. O tom, že je to světový filmař v malém rybníčku, snad už dneska nikdo nepochybuje – a je to vidět už tady. Snad jen kdyby to šlo bez těch nepatřičných zvukových stop, co místo prohloubení imerze mají efekt přesně opačný. Na každý pád ale snímek, jenž nebudu mít problém si pustit o Halloweenu nebo Dušičkách. ()

Rathalos

Nemozne sa stalo skutocnostou,pri sledovani hororu zo Slovenska som mal zimomriavky,to je neuveritelne,to sa mi nestava ani u filmov z produkcie krajin,ktorych kinematografia je na ovela vyssej urovni ako u nas,vyborna kamera,zvuky,masky,efekty,atmosfera,strasidelny dom a nechybalo ani napatie,no klobuk dole...:-) ()

FeriusParfax

Původně jsem hned po zhlédnutí zhodnotila film 3 hvězdičkami. Potom se mi to ale v mé hlavince rozleželo a ty 3 hvězdy si film asi nezaslouží. Přeci jen byla většina filmu o ničem a hrozně nezáživná. Troška napětí a strachu se ukázalo až v domě velmi slizkého pána. Zase trošku jiné pojetí hororu. Efekty byly celkem zajímavé. Manželka mě 2x vyděsila, tragický konec a vyústění zápletky mě potěšilo. ()

Rasle

Veľké uznanie za odvahu konečne natočiť žáner, ktorý posúva slovenskú kinematografiu o niečo ďalej :). Dúfam, že sa bude pokračovať v týchto šľapajách aj naďalej. ()

Johny M.

Slováci se tu plácaj po zádech, jakej u nich vznikl skvělej horor, ale já viděl jen lacinou variaci na Grave Encounters: 1,5* ()

katmandzoo

najlepší slovenský film za posledných pár rokov..veľmi chválim myšlienku natočiť niečo podobné na štýl Rec, resp, natočiť takto kvalitný horror, to sa na Slovenku len tak často nevidí, dokonca si ani nepamätám, či bol vôbec niekedy natočený podobný film slovenskou kamerou a s obsadením slovenských hercov..je len škoda, že takýchto filmov nevzniká viac, pretože talentovaných mladých ľudí na to máme a podľa môjho názoru by to bola len zmena k lepšiemu, ak by sa rozhodli uberať smerom, ktorý je pre slovenskú kinematografiu možno netradičný, no povedzme si na rovinu romantických drám o nešťastnom osude zakomplexovaných hlavných hrdiniek v podaní našich herečiek tu bolo už nespočetné množstvo a neutkvela mi v pamäti ani jedna z nich, ktorá by za niečo stála, nehovoriac o trápnych slovenských seriáloch typu Ordinácia v ružovej záhrade, Panelák a podobne..chce to zmenu, aby sa aj slovenský divák mohol tešiť na kvalitný slovenský snímok, tento film podľa môjho názoru patrí k príjemným a pozitívnym prekvapeniam a na slovenské pomery u mňa predstavuje nadštandard..neostáva tak len naivne dúfať, že nebude posledným na najbližších pár rokov.. ()

KUFI

Velice slabej zastupce found footage. A to rikam jako clovek co ma tenhle zanr rad a je mu lecos ochotnej prominout, jako jsou treba chaby herecky vykony a ohranej scenar. Ale pouze za podminky, ze to ma atmosferu. A tady zadna neni. ()