Můj král

• Francie Mon roi (více)

Tony je po vážné lyžařské nehodě přijata do rehabilitačního centra. Závislá na péči zdravotnického personálu a lécích proti bolesti, využívá nečekaně nabytého času k zpětnému pohledu na turbulentní románek s mužem jménem Georgio. Kdo vlastně je ten muž, kterého tak hluboce milovala? Jak mohla dovolit sama sobě propadnout takhle dusivé a destruktivní vášni? Před Tony stojí obtížný a dlouhý proces vnitřního i vnějšího hojení, jehož překvapivě osvobozující součástí může být fyzická práce... (Film Europe)

BarVo

Očakávania som veľké nemala, preto ma v dobrom prekvapil silný, zrelý a vyčerpávajúco reálny príbeh deštrukcie jedného vzťahu, ktorý napriek dlhej minutáži nenudil, ani sa nepitvoril sám v sebe. Klobúk dole pred oboma hlavnými predstaviteľmi, nebyť ktorých by bol dojem z filmu nepochybne slabší. V mojom prípade je povinná hviezda naviac za Vinca Cassela, ktorému som zas raz úplne všetko zožrala a uverila, že hrá sám seba( Be2Can 2015). ()

Gregor_Samsa

Přinutí to k zamýšlení. Někdy vtipné, někdy trochu nudné, se silnými i slabšími momenty. Vyhnout se porovnávání s vlastními vztahy nelze; každý si tam určitě najde ty své paralely a příměry. Měla to s ním velmi těžké; protiklady se přitahují, jistě, ale nesmí stát na obou stranách nepřekročitelné řeky. Když se na něj na konci dívá, rysy obličeje, krku, tvář – o čem přemýšlí? Získala konečně nadhled? Pochopila to, že to nejde? Nebo snad – s nadhledem by neměla problém se vrátit? Dodatečných 10% za to přemýšlení, které film vyvolá... [80%; 2016-04-20 Kino35 Francouzský institut] ()

fafejt001

NO Vincent ve svém živlu a byla to zřejmě pro něj výzva . Zvládl to jako vždy s energičností svou vlastní , avšak Emmanuelle , lehce za ním pokulhávala . Film v každém případě zajímavý a přínosný pro zamilované , jak mladé , tak v lehce pokročilém věku . Jeho výkon stojí za shlédnutí . TŘI A PŮŮŮL . . . ()

Ace.A.T.L.

Hodně slušně natočenej film a partnerských starostech. Neni to divákovi nucený, je mu to jen srozumitelně přdložený a myslím si, že to rozohodně trefilo na tu správnou notu velký části diváků. Vincent i Emmanuelle tu jedu na takový vlně, že by jim vztah kde kdo uvěřil a byli k sobě skvěle vybraný. Jinak téma už natočený hodněkrát, takže myšlenkou to nepřinese nic novýho, ale natočený to je skvěle. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

hanca.uh

Musím říct, že popis filmu (k dramatu) jako "romantický" bych asi úplně nevolila. Nicméně je to výborně natočený a hlavně odehraný snímek, za mě tedy žádná nuda. Vincent (když si zvyknete na jeho výraz mimozemšťana:-)) je hodně zvláštní týpek, stejně tak jako je zajímavá Emmanuelle (prvotně jevící se tady jako prostá naivní žena), ale oba to na plátně dávají fakt skvěle. Tzv. vztah netradičně. Já dávám filmu hodně veliké plus za to, že celým dějem prolétaly opravdu vtipné hlášky, úlítlé dialogy a rozmluvy těch dvou....prostě žádná nuda a i já jsem se s nimi řehtala (tohle bych ve vztahu taky brala:-)). Hodnotím plným počtem. ()

Capri2016

Vyborny vztahovy francuzsky film, ktory ukazuje destruktivny vztah zeny k muzovi - despotovi. Vyborny Vincent Cassel v ulohe despotu, ktory jednu minutu svoju priatelku miluje a hladi a v dalsej minute tu istu priatelku terorizuje. Tento film by si mali pozriet vsetky zeny, ktore si myslia, ze despota v ich manzelstve sa dokaze zmenit alebo ze taketo pribehy maju stastne konce. Mrazivy vztahovy pribeh. 80% vdaka Vincentovi Casselovi ale aj ostatnym hlavnym a vedlajsim hrdinom. A tiez 80% vdaka vybornemu scenari o vztahu, pri ktorom som skoro aj ja nedychala spolu s hlavnou hrdinkou. ()

sibskyn

Záznam jednoho manželství se sladkým zaáčtkem a potom se spoustou hořkostí, tohle téma mi příjde naprosto zbytečné, aby se vůbec točilo. Jediným lákadlem pro mě bylo, že tam měl malou roli Norman, díky němu jsem se na film podíval, jinak to byla naprostá zbytečnost. ()

veronique22

Prvni cast filmu byla neuveritena, v rychlym tempu, turbulentni, vypointovana, zabavna, lidska a naprosto uveritelna. Zato druha cast, to je prehlidka ztracenyho casu. Hnusna, lepiva a dusiva kase, naprosto bezvychodna. Tri hvezdy a cus. ()

Carolka

Zůstala jsem překvapena, jak mě tento film dostal. To byla trochu jiná romantika, hodně reálná a přesně takhle to někdy v životě a ve vztahu je. Závěrečná scéna, jak ho sleduje, je nejvíc! ()

lineker

Rozhodně ne tuctová vztahová žánrovka. A to především díky hereckým výkonům, které jsou zároveň nosným pilířem, úsměvných, dramatických a třaskavých dialogů a také díky silným filmovým momentům, které Vám jen tak z hlavy nevymizí (porod potomka). Jak sám Cassel ve filmů říká a naznačuje kardiograf má být sinusoida, pak je vše v pořádku, přímka rovná se smrt. A vo tom to celé je. ()

Unlikelyhero

Scénky z manželského života-tedy francouzského, Casselovi záchvaty dobrosrdečnosti byly občas na hraně, ale naštěstí před překlopením do kýče zasáhl střih ()

18. Festival francouzského filmu

18. Festival francouzského filmu