Ruróni Kenšin: Meidži kenkaku romantan

Rurôni Kenshin: Meiji kenkaku romantan

Rurouni Kenshin

Akční / Drama / Historický

Japonsko, 2012, 134 min

Dosti nekonzistentní, skvělé momenty se střídaly s pasážemi o dvě třídy horšími. Chápu, že se tvůrci drželi předlohy, ale toho sadistického „Okamuru“ bych z toho vystříhal. Nic proti podnikání, ani proti nástupu éry Meidži a japonské průmyslové revoluci, ale mě prostě tahle linie kazila dojem z jinak zajímavě zpracovaného samurajského příběhu.(3.4.2013)

Vynikající samurajský film s dobrou bojovou choreografií a dobrým příběhem, založený na manga. Vzhled filmu je dobře zmáknutý, ať už se jedná o válkou zničené lesy nebo jen scény z vesnice nebo záběr dojo. Umělecký směr a kostýmy jsou dokonale podrobné. Akční sekvence je také nářez. Choreografie je propracovaná, dobře inscenovaná s vkusnou kinetickou podporou. Zvláště posledních 30 minut je vyloženě paráda - Kenshin vs Gein (Gou Ayano), Sanosuke vs Banjin Inui (Genki Sudo) v brutálním pěstním zápase a samozřejmě konečné boj mezi Kenshin a Jin-em v lese. Celkově se jedná o jeden z nejlepších, ne-li nejlepší, live-action adaptaci manga, kterou jsem zatím viděl, Kenshin zde umí opravdu tancovat s mečem.(8.1.2013)

Koľko dať hviezd? Tri? Štyri? Dám tri, Ale silné tri. Film sa točil bez pomoci CGI a kaskadérov (údajne). Navyše herci neboli nejaký martial art borci. Takže keď zvážim toto súboje sú parádne. Na druhej strane. Keď to vezmem objektívne. Tak často vidno absenciu skillu. Film má kpec zaujímavých postáv. Típek s obrovským mečom, čo sa musí uprostred bitky najesť? Ten ma dostal. Neveril som vlastným očiam. Alebo típek s maskou. Predviedol výborný súboj. Ale čo z toho keď Japoncom neverím ani emócie, ani motivácie. A už vôbec sa im tradične nedarí humor (okrem borca s veľkým mečom), ktorý vyznie trápne. A hrdina si ma nezískal. Nech ide s tupým mečom do riti. Ale zas hudba a vizuál sú super. Komix som nevidel a je mi u prdele. Takže mierny nadpriemer, nič viac. Šlo to spraviť aj lepšie.(9.10.2013)

Historické japonské drama ve velkém stylu. Není to podívaná jako čínské velkofilmy, ale rozhodně to má prvky něčeho, co by se dalo označit za pořádný spektákl. Snímek rozhodně vyniká ve své akční rovině více než ve chvíli, kdy se snaží být komornější. Ty akční scény jsou pořádně promakané a skutečně bav. Rychlý střih, povedená akrobacie, musím říct, že tohle mě baví. A také to trochu zakryje, že ten snímek nemá zas až tak skvělý příběh.(11.11.2013)

,,KDYŽ NĚKDO ZABIJE, ZPLODÍ TO JEN NENÁVIST. A NENÁVIST ZPŮSOBUJE JEN DALŠÍ SMRT. AŽ DO TÉ DOBY, NEŽ SE OD TOHO NĚKDO OPROSTÍ. TO JE SMYSL MÉHO MEČE....“ /// Příběh zasazenej (tipnul bych) někam do období Edo, kdy se časy změnily. Pravda, těch jmen (nekecej, že tam je i Masemenonasaku?!) je víc, než jsem byl původně připravenej vstřebat, ale teď, když vím, kdo je Kenshin Himura … (teda aspoň myslím…)…. no to už je jedno. Tenhle spravedlivej poutník, cucák (pískle), totiž svejma finesama fakt baví. Jasan, je to přitažený za pačes, ale (jestli nekecám…) to asi příběhy podle manga komiksů …. kurva, jde vo akci. Lacinej příběh, ve kterým jde vo nakopání japonskejch prdelí (s katanou v pazouře). Šikmovokáče tohle baví, tak proč si to neužít taky. Zvlášť, když se nejedná o gore píčovinu. Už dlouho sem si tak nezamečoval, ale bacha: jsem osoba, která flákla 5hvězd Djangovi. Snad proto nemůžu mít se 4ma* problém. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Manga komiksy a Nobuhiro Watsuki jdou mimo mě. 2.) Hiten Mitsurugi Ryu, Ryu Tsui Sen…. víc nepotřebuju! 3.) Thx za titule ,,lyraell“ a ,,isaydie23“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ *(24.1.2013)

• - Scéna počas bitky v kuchyni, kde Sanosuke Sagara (Munetaka Aoki) podáva víno, je výsledok improvizácie. (ywo666)

• - Bitka v kuchyni sa natáčala 24 hodín v kuse. Herec Munetaka Aoki (Sanosuke Sagara) priznal, že to bolo extrémne náročné. (ywo666)

• - Predstaviteľ hlavného hrdinu, Takeru Satô, sa musel učiť šermiarskemu umeniu od základov, pretože s tým dovtedy nemal skúsenosti. Napriek tomu, že je držiteľom čierneho pásu. (ywo666)