Nádherné bytosti

• Austrálie

• Irsko

Fantasy / Romantický / Drama

USA, 2013, 123 min

Ačkoliv jsem knihu ještě nedočetla, považuji se za fanouška, tudíž jsem byla zvědavá, jak se s tím filmaři poperou. Jen samotné obsazení mi zavánělo průšvihem, protože herci prostě nevypadají jako jejich postavy. Nebo alespoň většina z nich. Navíc většina z nich neznámých, moc zkušeností taky nemohli mít, když přistoupili k projektu. Další věc, která mě slušně vyděsila, byla reklamní kampaň "Twilight sága skončila, ale přichází nová: Nádherné bytosti". Předpokládám, že fanoušci knihy sdílí nebo sdíleli mé zděšení, ale nakonec není čeho se bát. Je sice spousta věcí, které předělali, ale to se stává - přeci jen, kniha má 500 stran, zatímco scénář jen takových 100. Stejně jako u knihy se o romantiku bát nemusíte, ale podanou vcelku svižně a s humorem. Přiznávám, že začátek byl dosti zkratkovitý, pro naprosté neznalce možná až nepochopitelný, ale jsem si jistá, že se za asistence s někým znalým s tímto problémem hravě poperete. Pak mám ještě výtku na hlavního představitele - sice jsem tu četla, že prý byl vážně dobrý, ale mě tam prostě nesedí. Obsadit ho na středoškoláka byl prostě špatný nápad. Zatímco taková Emmy Rossum se podobně jako Emma Thompson ve své roli vyžívala a Thomas Mann nevypadá jako ztracený případ. Podle mě celkově zpracované podobně jako Hunger Games - někteří fanoušci budou nadšení, jiní budou spokojení, ale jen hrstka bude nadávat. Ale narozdíl od Hunger Games, u Nádherných bytostí se po nějaké době znovushlédnutí nebudu bránit :)(14.2.2013)

Jeremy Irons si na chvilku odskočil ze Svatého stolce aby si zahrál malou roli v naprosto neznámém fantasy (navíc s dost pitomým názvem zavánějícím červenou knihovnou) podle naprosto neznámé (alespoň pro mě) literární předlohy. Aniž bych věděl do čeho jdu jsem si film pustil a nakonec musím říct že jsem vcelku překvapený. Technicky, herecky a hudebně je to velice solidně odvedená práce. Ovšem ty čtyři hvězdy jsou trochu na hraně, zejména díky tomu, že fantasy rovina filmu je místy dost šílená a logika občas solidně skřípe. Jenže jakmile se na scéně objeví pěkná a přirozená baba, v tomto případě Alice Englert, jde objektivita tak trochu stranou. A hlavně něco víc v tom nehledat, tenhle film je čistý popcorn.(17.5.2013)

Může se to zdát dost podobný Twilightu, ale až takovejch kvalit to nedosahuje. Podle mě.Tohle čarodějnický fantásko mi přišlo mírně dětský, když neberem v potaz krev a nějaký ty slova přehnaný. Místama to i vázlo a neodsejpalo to, jak by mělo. Ale za ten slušně pořešenej konec (přestože už to tu kolikrát bylo) a hlavní hrdinku (taková spíš no name, ale sympatická) to nebyl úplně propadák.(11.1.2014)

Priemerná, ľahko pozerateľná fantasy dráma s pár peknými špeciálnymi efektami. Od drámy by som však čakal viac, niečo hodné pamätania a väčšiu hĺbku emocionálneho náboja. Dej, aj keď celkom zaujímavý, postrádal čaro okúzlenia, ktoré by každé správne fanatasy malo mať. Film je pravým opakom Veľkej ryby, kde toto čarokrásne "kúzlo" vykukovalo skoro z každého kúta a každej dejovej linky. Tu je len dej, ktorý je sem-tam prešpikovaný špeciálnymi trikmi. Nič viac. 60/100(13.1.2014)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $19,452,138Tržby Celosvetovo $60,052,138Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,583,615 //počet predaných kusov 67,734Tržby za predaj DVD v USA $4,565,914 //počet predaných kusov 305,009║ si zas z ľudí robia srandu, lebo natočiť takúto silnú konkurenciu pre Twilight to chce fakt veľkú odvahu a nespútaný talent dokonalého babráka, prvých 5 minút ešte dobre keď nevieme do čo sme padli ale potom to padá a padá niekam do céčkových telenovelových vôd až hrôza, fakt silná výplachovosť najhrubšieho zrna /10%/(2.7.2013)

• - Film je natočen podle prvního dílu stejnojmenné a celosvětově úspěšné série Kami Garcii. (Fevas)

• - Básně na stěnách a stropu v Lenině (Alice Englert) pokoji pocházejí básníků Williama Blakea, Alfreda Lorda Tennysona, Edna St Vincenta Millaye a Rumiho. (Dr Lizal)

• - Natáčení v Louisianě bylo dočasně zastaveno kvůli hrozbě tornáda. (Kritiq)