Nádherné bytosti

• Belgie

Fantasy / Romantický / Drama

USA, 2013, 123 min

• salalala

Šílená nuda, kterou nespasí takřka nic. LaGravenese sice nabízí solidní vizuál a efektovou stránku, ale to mu absolutně není nic platné. Moc se mu nedaří vytvořit ta správná tajemná atmosféra a nedokáže ani zajímavě a uspokojivě vysvětlit celou mytologii a fungování Zaklínačů. Po celé dvě hodiny opravdu ničím nezaujme a není se čeho chytit. Všechno působí zmateně a divně. Obsazení se moc nepovedlo - Alice Englert je roztomilá, ale chemie mezi ní a Ehrenreichem nefunguje, protože on je zoufale nevýrazný a křečovitý. Irons a Thompson jsou výteční, co ale dělají v tomhle filmu, nechápu. Jednohubka pro teenagery, která opravdu není ničím víc, ač se o to hodně snaží. Bohužel zklamání. 30%(15.2.2013)

Je to sice film o teenagerech a primárně pro teenagery nesoucí se na vlně moderních fantasy pohádek s čaroději. Nicméně tady musím ocenit opravdu skvělou atmosféru malého jižanského zapadákova plného bigotních křesťanů a zpátečníků a hrdosti na jednu vyhranou bitvu v jinak prohrané válce severu proti jihu. To prostředí jsem s i užíval asi nejvíc.(9.8.2015)

• Tsuki

Hodně špatná variace na Twilight, čekala jsem od toho přece jenom trochu víc. Předlohu vůbec neznám, takže tu hodnotit nebudu, ale film sám o sobě je doslova nudný a člověk se pořádně nechytá. Snad to bylo jen špatné zpracováno, ale ten svět "zaklínačů" šel úplně mimo mě. A navíc nechápu ten název Nádherné bytosti - kde tam nějaké byly? Jasně, pár postav tam vypadalo docela dobře, ale že by mi tam někdo snad svým vzhledem nabo charismatem vyrazil dech, to ani náhodou. A Alden Ehrenreich jen těžko spadá do kategorie lamačů dívčích srdcí... dokonce mi přišlo, že spíš než na středoškoláka vypadá jak někdo, komu táhne na třicet. Možná je mu ve skutečnosti míň, ale zkrátka mi do té role neseděl. Celý film jsem po chvíli sledovala s naprostým nezájmem, divím se, že jsem se na něho vůbec dokoukala. ~(2,0)~(7.9.2015)

• kaylin

Richard LaGravenese rozhodně není úplně průměrný nebo dokonce podprůměrný autor, jeho "P.S. Miluji tě" se mi velmi zamlouvalo. Navíc i přítomnost Jeremy Ironse a Emmy Thompson a vlastně i Violy Davis slibovala, že by výsledek nemusel být úplně odpudivý, i když plakáty spolu s trailerem vytvářely dojem, že půjde o něco jako "Twilight" zkřížený s "Temnými stíny". V konečném důsledku to vlastně něco takového je, i když on i "Twilight" byl stylizovaný do pastelových barev. Místy to má ale něco, co modernímu upírskému opusu chybělo - humor. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/nadherne-bytosti-2013-50.html(22.3.2013)

• teutates

Když už jsem si pomalu začal zvykat na tu malou ulízlou a afektovanou Bellu, jeb tam Ľena. Ľena není ledajaká, je tajemna jak hrad v Karpatech, umí se točit kolem vlastní osy a nakonec je abnormálně nesympatická. Kdybych psal knihu, také bych opsal Twajlajt, protože to bylo natolik úspěšné a aby to nebylo tak napadne tak bych vyměnil hlavní postavy a místo vampyrizmu bych tam ramcnul magií, yeah. Ale ten zasraný jižanský přízvuk, který mi lámal mé tykadla bych tam opravdu necpal. Co tam děla Irons? jak kdyby už víckrát nevstal do hovna, že? třeba sedlacký Eragon, kde dráček dělal chu chu... je to hrozné "fantasy", kde i ten Twajlajt vypadá jak velkofilm s bomba výpravou. 1/10 Daný snímek by byl krásny po lobotomii na uhlazené staré žluté židlí se slintáčkem na prsou a rukama v rozkroku.(17.2.2013)

• - Básně na stěnách a stropu v Lenině (Alice Englert) pokoji pocházejí básníků Williama Blakea, Alfreda Lorda Tennysona, Edna St Vincenta Millaye a Rumiho. (Dr Lizal)

• - Film je natočen podle prvního dílu stejnojmenné a celosvětově úspěšné série Kami Garcii. (Fevas)

• - Role Ammy (Viola Davis) je kombinací dvou postav z knižní předlohy, a to hospodyně Ammy a knihovnice Marian, nejlepší přítelkyně Ethanovy zesnulé matky. Scenárista a režisér Richard LaGravenese spojil tyto dvě postavy v naději, že tím přitáhne hvězdnou herečku. Nakonec byla Viola Davis první a jedinou volbou. (Dr Lizal)