Reklama

Reklama

Ethan žije v malém nudném městečku Gatlinu a nemůže se dočkat až odejde na univerzitu. Od té doby, co zemřela jeho matka, tak otec nevyšel z pokoje, a tak jim chodí pomáhat její nejlepší přítelkyně Amma. V novém školním roce přijde do třídy dívka Lena Duchannesová, která je neteří místního podivína. Její strýc Macon Ravenwood bydlí ve velkém domě, ze kterého nevychází a s nikým se nebaví. Namyšlené spolužačky Lenu slovně napadají, protože jako křesťanky s ní nechtějí být ve třídě, po celém maloměstě o ní kolují pomluvy a za vinu dostává změny počasí a vliv na ostatní. Ethana však dívka zaujme a snaží se s ní skamarádit. Ethan daruje Leně medailon, při jehož předání uvidí oba hořící dům a záběry z války, a pak se Ethan probudí doma a nechápe, co se stalo. Amma chce, aby medailon zahrabal, zapomněl na něj a dal si pozor na rodinu Ravenwoodů. Ethan jde zpátky do domu, na zahradě má halucinace a začne ho škrtit. Lena ho zachrání a poví mu, že členové její rodiny mají zvláštní schopnosti a jsou zaklínači. Ethan ji obdivuje a políbí ji. Ammy je jasnovidkou a opatrovnicí tajné knihovny zaklínačů. Macon ji požádá, aby promluvila s předky, kteří by jí pomohli zastavit Sarafin, ta je nejmocnější temnou zaklínačkou, skutečnou matkou Leny a vstoupila do těla paní Lincolnové. Lena bude mít brzy 16. narozeniny a v tento den bude vyvolena jako zaklínač světla nebo temnoty. Lena se díky své sestřenici Ridley dozvídá o Sarafin a o kletbě všech zaklínaček v rodině, které jsou vždy voleny k temnotě. Macon stále věří, že jí nemusí v den narozenin pohltit temnota, drží ji v domě a zamezí kontaktu s Ethanem. Ethan dokáže díky své lásce přerušit kouzlo a vezme Lenu do knihovny za Ammou. Lena najde knihu, kterou potřebuje a celé týdny si v ní pročítá o zaklínačích. Dočte se, že kletbu je možné prolomit, když zemře ten, koho miluje... (TV Prima)

(více)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (380)

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Již několik měsíců se mi zdá ten stejný sen.......................... Má to dobrý námět, je to ponuré a zajímavé. To jsem zvědav, kam do dospěje. CITÁT - Cestou do Pekla se zastavím v New Yorku..................... 36 minuta je nádherná a mrazivá zároveň. Strašná škoda, že scéna je tak krátká. CITÁT - Sbírám básně, mám se začít bát?..................... Na pozadí romantické lásky vstupuje do města Temnota. Do Gatlinu přijíždí Ďábel, ale muž to není. CITÁT - Vše záleží na mém osudu........................ Lena a Ethan jdou v 66 minutě do kina. Vysílají film Final Destination 6, ale jedná se o běžnou chybu města, je to plakát z filmu číslo 5. Dále mě třeba zaujala věta řečená okolo 80 minuty - CITUTJI - Kniha si volí svého čtenáře..................... Následný dialog Leny a Ethana je inspirující. Zvláště ta část z bleskem a osobním deštěm - to se povedlo. CITÁT - Chceš být smrtelník?............. Čekal jsem romantiku a taky jsem ji dostal, ale film má hezký příběh, dobrou hudbu, je humorný, jak klasický tak i černý humor je rozprostřen po celé délce, no a já se bavil. CITÁT - A mohla bys na mě už přestat pršet??!!................. V příběhu je spousta věcí k citacím a velká spousta moudrostí a rčení - opravdu je to dobrý příběh. Tak snad už jen jedno - na konci se to zlomilo. CITÁT - Bůh stvořil všechny věci. To jen lidé rozhodují, které jsou špatné................. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

přesně ten druh filmu,který bych si vystavil na poličce vedle kompletní sbírky Stmívací ságy - tedy za předpokladu,že by mi bylo 13 a nějakou jsem měl.Nádherným bytostem hraje do karet fakt,že narozdíl od již zmíněné ságy s blbkou a mimem v hlavní roli,se tady alespoň něco děje a herci (byť nepříliš známí) jsou tu 100x živelnější než u konkurence.Tak jako tak to ale pořád není žádná sláva,ale věřím,že cílovou skupinu může potěšit...40% ()

Reklama

Aljak odpad!

všechny recenze uživatele

Preboha, na čo som sa to ja dal? Aj keď som od toho nečakal žiadne zázraky, takže skôr som si pripúšťal milé prekvapenie, ale čo sa z tohto vykľulo, to bola nehorázna blbosť! A pritom prvá polhodina ma úplne zaujala, a potom prišiel "osudový dotyk" alebo ako to nazvať a razom celé nadšenie upadalo, upadalo, až pod úroveň akéhokoľvek záujmu. Mal som chuť to vypnúť, ale stále som veril, že možno sa to ešte nejako vráti do normálu - no nevrátilo sa. Hrôza! Jediné na čo sa tu dalo pozerať bola Alice Englert, ktorá stvárnila Lenu. Fantasy nepatrí medzi moje obľúbené žánre, ale čo je veľa, to je moc... Horrible Creatures ! ()

market. 

všechny recenze uživatele

Upřímně, když jsem viděla první polovinu chtěla jsem dát filmu 1-2*, ale druhá polovina byla skvělá. Četla jsem i knížku a i když tu byly věci pozměněné, líbilo se mi to možná i víc. Ale stejně mi vadilo, že někdy hráli hlavní postavy dost prkeně, ale konec to vynahradili. Také to mělo nádherné efekty a krásné zakončení. ()

Rosaviva 

všechny recenze uživatele

Tak nevim, jako nápad není zase tak špatný, ale bohužel mi teda ta volba mezi temnotou a světlem přišla jako velká kravina, ale když od toho odhlédnete tak se to dá. Každopádně zpracování, no nevim. Nebylo to úplně špatný, ale zároveň to nebylo dodstatečně zábavný, aby mě to zabavilo celou délku (dvou hodin!!), myslim, že zkrácení by filmu dost prospělo. Emma Thompson byla ještě strašnější než v jiných filmech a ústřední dvojice mi byla silně nesympatická. Ale je to takový průměr, asi to nenadchne ani neurazí. 3* ()

Galerie (84)

Zajímavosti (7)

  • Básně na stěnách a stropu v Lenině (Alice Englert) pokoji pocházejí básníků Williama Blakea, Alfreda Lorda Tennysona, Edna St Vincenta Millaye a Rumiho. (Dr Lizal)
  • Jack O'Connell byl původně obsazen jako postava Ethan Wate, ale těsně před natáčením byl nahrazen Aldenem Ehrenreichem. (Kritiq)
  • Film je natočen podle prvního dílu stejnojmenné a celosvětově úspěšné série Kami Garcii. (Fevas)

Související novinky

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Stmívání odstartovalo fenomén knižních adaptací pro mladistvé, které se pokouší nasbírat divačky přes odvážnou hlavní hrdinku a nadpřirozený koncept. Ve šlépějích Twilight ságy se snažily kráčet… (více)

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (více)

Reklama

Reklama