Nádherné bytosti

• Austrálie

Fantasy / Romantický / Drama

USA, 2013, 123 min

• Marqta

Začátek na mě působil lehce podivně, ale potom se film postupně rozjel. Problém je, že vše vrcholilo tak okolo poloviny stopáže. Potom už bylo všechno takové natažené a mdlé. To co se mi celkem líbilo, byly některé efekty a celkově prostředí. Knihu jsem nečetla a ani nevím, jestli bych si jí chtěla přečíst i když je pravda, že by mě zajímalo jako jsou jednotlivé postavy popsané, protože opravdový prostor ve filmu dostala jen hlavní dvojice. Další obrovské plus je Emma Thompson. Nemám nejmenší tušení jak se mohla dostat ke snímku tohoto typu, ale zahrála to excelentně. Za mě to jsou trochu silnější dvě hvězdy. ----Lena: "Did you ever love me mama?" Sarafine: "Ah, .. You know I don't remember.. Ahmm.. No mother does, really. Its not easy, you know. Pushing another female out of your body, a younger more perfect version of yourself, with every option and no mistakes." ----(1.6.2013)

Knihu jsem nečetl, stejně jako u Twilightu, a ani tak nejspíš neučiním. Filmově se mi to líbilo v ramci mezí žánru, ale mohli daleko více přitlačit s originalitou, ale to by pak nebyla továrnovka na prachy. Stylem městečka mi to připadalo jako zapadlé městečko v původním Footloose, ale mobily mi tam neštimovali. Herecky jsem hlavniho herce ocenil, ale neskutečně mě iritoval jižanský přízvuk. Jeremy Irons rules.(16.2.2013)

• kaylin

Richard LaGravenese rozhodně není úplně průměrný nebo dokonce podprůměrný autor, jeho "P.S. Miluji tě" se mi velmi zamlouvalo. Navíc i přítomnost Jeremy Ironse a Emmy Thompson a vlastně i Violy Davis slibovala, že by výsledek nemusel být úplně odpudivý, i když plakáty spolu s trailerem vytvářely dojem, že půjde o něco jako "Twilight" zkřížený s "Temnými stíny". V konečném důsledku to vlastně něco takového je, i když on i "Twilight" byl stylizovaný do pastelových barev. Místy to má ale něco, co modernímu upírskému opusu chybělo - humor. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/nadherne-bytosti-2013-50.html(22.3.2013)

Může se to zdát dost podobný Twilightu, ale až takovejch kvalit to nedosahuje. Podle mě.Tohle čarodějnický fantásko mi přišlo mírně dětský, když neberem v potaz krev a nějaký ty slova přehnaný. Místama to i vázlo a neodsejpalo to, jak by mělo. Ale za ten slušně pořešenej konec (přestože už to tu kolikrát bylo) a hlavní hrdinku (taková spíš no name, ale sympatická) to nebyl úplně propadák.(11.1.2014)

• IQ Tiqe

Pomalejší, moc se nikam neposouvá a kdo nečetl knihu, asi nadšený nebude. Oproti tomu tomu, kdo ví, co přijde, bude trochu shovívavý a bude mu stačit líně vlečící se romance, se může valná část líbit. Mám ale pocit, že nemálo věcí bylo v knížce jinak, hlavně konec. Jinak je to skvělé představení Emmy Thompson; za zmínku stojí Alice Englert, která mi připomínala slabší odbar mladé Evy Green.(2.8.2013)

• - Básně na stěnách a stropu v Lenině (Alice Englert) pokoji pocházejí básníků Williama Blakea, Alfreda Lorda Tennysona, Edna St Vincenta Millaye a Rumiho. (Dr Lizal)

• - Jack O'Connell byl původně obsazen jako postava Ethan Wate, ale těsně před natáčením byl nahrazen Aldenem Ehrenreichem. (Kritiq)

• - Natáčení v Louisianě bylo dočasně zastaveno kvůli hrozbě tornáda. (Kritiq)