Reklama

Reklama

Nádherné bytosti

  • USA Beautiful Creatures (více)
Trailer 1

Ethan žije v malém nudném městečku Gatlinu a nemůže se dočkat až odejde na univerzitu. Od té doby, co zemřela jeho matka, tak otec nevyšel z pokoje, a tak jim chodí pomáhat její nejlepší přítelkyně Amma. V novém školním roce přijde do třídy dívka Lena Duchannesová, která je neteří místního podivína. Její strýc Macon Ravenwood bydlí ve velkém domě, ze kterého nevychází a s nikým se nebaví. Namyšlené spolužačky Lenu slovně napadají, protože jako křesťanky s ní nechtějí být ve třídě, po celém maloměstě o ní kolují pomluvy a za vinu dostává změny počasí a vliv na ostatní. Ethana však dívka zaujme a snaží se s ní skamarádit. Ethan daruje Leně medailon, při jehož předání uvidí oba hořící dům a záběry z války, a pak se Ethan probudí doma a nechápe, co se stalo. Amma chce, aby medailon zahrabal, zapomněl na něj a dal si pozor na rodinu Ravenwoodů. Ethan jde zpátky do domu, na zahradě má halucinace a začne ho škrtit. Lena ho zachrání a poví mu, že členové její rodiny mají zvláštní schopnosti a jsou zaklínači. Ethan ji obdivuje a políbí ji. Ammy je jasnovidkou a opatrovnicí tajné knihovny zaklínačů. Macon ji požádá, aby promluvila s předky, kteří by jí pomohli zastavit Sarafin, ta je nejmocnější temnou zaklínačkou, skutečnou matkou Leny a vstoupila do těla paní Lincolnové. Lena bude mít brzy 16. narozeniny a v tento den bude vyvolena jako zaklínač světla nebo temnoty. Lena se díky své sestřenici Ridley dozvídá o Sarafin a o kletbě všech zaklínaček v rodině, které jsou vždy voleny k temnotě. Macon stále věří, že jí nemusí v den narozenin pohltit temnota, drží ji v domě a zamezí kontaktu s Ethanem. Ethan dokáže díky své lásce přerušit kouzlo a vezme Lenu do knihovny za Ammou. Lena najde knihu, kterou potřebuje a celé týdny si v ní pročítá o zaklínačích. Dočte se, že kletbu je možné prolomit, když zemře ten, koho miluje... (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (376)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Ja se na tohle tesil uz od skouknuti prvniho traileru, samozrejme jsem se mel na pozoru, ze by mohlo jit jen o dalsi Stmivani, ale proste jsem se tesil. A nemuzu si pomoct, me se to libilo. Clovek samozrejme musi prekousnout fakt, ze hlavni dvojka se zna asi tak 5 minut a uz si vyznava nehynouci lasku a dej se toci kolem toho, ze se teda desne milujou, ale uprimne receno, me to tu nejak vyrazne nevadilo. Jednak proto, ze hlavni dvojka pusobi verohodne, nejsou to okoukany herci a jsou cloveku sympaticky, protoze se tvari normalne, ne jako dvojka uzoufanejch chudaku v Stmivani. Navic tu je Irons a Thompson, ktery to jisti. Jinak co se tyce pribehu, nevim no, proste misto upiru tu jsou zaklinaci, takze nic svetobornyho, ale me to proste nevadilo. Navic dej docela svizne odsejpa, neni nouze o vselijaky kouzla, trikove to je zvladnuty docela slusne a nejakou tu atmosferu to ma taky. Me to proste bavilo a pripadny pokracovani bych s chuti skouknul. ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Ó můj bože, takovou spoustu času jsem promhrala studováním Twilightu, Hunger Games a přidružených podniků, když jsem ve skutečnosti hledala tohle! Přivedl mě sem fakt, že soundtrack dělal Dhani Harrison, takže žádný kontext a očekávání ohledně povahy příběhu - a ejhle, nadpřirozená fikce pro dospívající mládež otagovaná slovy "láska, čarodějnice, prokletí, čarodějové, zlo", kde postavy nejsou modelové a je možno se s nimi ztotožnit, vychází ze zajímavého detailního prostředí, které všemu dodává vlastní chuť, a pronásleduje (pursue) opravdové a magické životní hodnoty. Formálně film žádné prahy nepřekračuje. V návaznosti některých scén a vůbec dramaturgii jsou taky nějaké skoky/schody, které nevypadají jako záměr, i když se tak tváří, ale jsou spíše nezvládnuté. Ale tematicky to mají v pořádku, včetně toho reverendova kázání. Vizuálně vypadá tak, jako když si patnáctiletý člověk začne sám kreslit a ještě neví ani o existenci expresionismu, ale aspoň jsou všechny domy porostlé schnoucími vistáriemi. Řemeslně nijak nevybočuje a asi těžko by ho člověk v záplavě dalších identifikoval, ale alespoň nemá svoje diváky za idioty, což velmi oceňuji. A také oplývá docela temným smyslem pro humor a umí být i docela autenticky děsivý, což je velmi osvěžující. (Když to napíšu takhle, zní to velmi akademicky - skutečnost je taková, že jsem během promítání pobíhala po pokoji, zalykala se náhlými pocity štěstí a vřískala "to je skvělý, to je skvělý".) Tam, kde ostatní alchymisté tohoto žánru pořádají opulentní bitvy o osud celého světa čítající myriády vojáků plastových modelů a modelek bez osobností na pozadí fantastických kýčovitých exteriérů se zdejší tvůrci drží hesla, že v jednoduchosti je síla. Estetika Nádherných bytostí vychází z romantismu (toho opravdického rozervaného ve zříceninách) a gotického románu. Bledá dívka v černém s vlasy vlajícími v bouři - odlehlý dům v pralese na kopci, kde se dějí zázraky - síla přírody pomáhá proti ignorantům většinové společnosti. Není to nic, co bychom "ještě nikdy v životě neviděli", ale je to pokorné a dospělé (a taky pěkně padlé na hlavu - v tom nejpozitivnějším slova smyslu). A takový skvělý pár mladých milenců, ó bóže, první pořádné intimčo a udeří tam blesk a hoří cedule poslední záchrany. A já nevím, jak vy, ale už jsem se naučila i oceňovat, že když v tomto filmu někdo zmokne, tak v následující scéně je pravdu zelený a zplihlý a nenalíčený, což už je v dnešní době kvalita, kterou bys sotva pohledal. (-"I said get away from my boyfriend, you witch!") "Our words, our language cannot explain all that there is." ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,ALE JÁ VĚŘÍM, ŽE PRAVÁ OBĚŤ JE VÍTĚZSTVÍ, PROTOŽE VYŽADUJE NAŠI SVOBODNOU VŮLI. VZDÁT SE NĚČEHO, NEBO NĚKOHO, KOHO MILUJEME, PRO NĚCO, NEBO NĚKOHO, KOHO MILUJEME VÍC NEŽ SEBE“...... /// Pohádka pro teenegerky, ve který se bojuje s kletbou a řeší láska ke smrtelníkovi. Škoda, že to neudrželo onu úvodní vodlehčenou a pohodou atmosféru. Sázet ve dvouhodinový stopáži místo na ,,zvláštní bytosti“ na nezvláštní romantiku a ukecaný pátrání, asi zabije i mladší smrtelníky, než su já. Stejně tak nechat hrát tu holku Lenu, byl nápad za starou Bellu (a ten kluk…). Neříkám, že to bylo k zblití… jen nuda. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsaly v roce 2009 Kami Garcia a Margaret Stohl číst nebudu. 2.) Letím na holky, který zaříděj, aby při líbačce sněžilo (,,ty krávo, ty to umíš i s deštěm!“). 3.) Thx za titule ,,arilka“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ * ()

T2 odpad!

všechny recenze uživatele

Rozpočet $60miliónovTržby USA $19,452,138Tržby Celosvetovo $60,052,138Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,583,615 //počet predaných kusov 67,734Tržby za predaj DVD v USA $4,565,914 //počet predaných kusov 305,009║ si zas z ľudí robia srandu, lebo natočiť takúto silnú konkurenciu pre Twilight to chce fakt veľkú odvahu a nespútaný talent dokonalého babráka, prvých 5 minút ešte dobre keď nevieme do čo sme padli ale potom to padá a padá niekam do céčkových telenovelových vôd až hrôza, fakt silná výplachovosť najhrubšieho zrna /10%/ ()

Mertax 

všechny recenze uživatele

Bohužel jde o další promarněnou šanci natočit kvalitní fantasy – žánr v kinech tak ojedinělý a mně blízký. Velkým pozitivem (kromě výborného Ironse) je však hlavní mužská postava, kterou hraje sympatický a de facto debutující Ehrenreich. Jeho výkon působí velmi přirozeně a dokáže i banálnější dialogy podat bez patetičnosti nebo křečovitosti. Dalším plusem je nekonvenční soundtrack od alternativní rockové skupiny Thenewno2, který je skutečně osvěžující hudbou mezi záplavou repetitivních a nudných melodií od zavedených skladatelů. Poněkud divně působí fanaticky křesťanské městečko, v němž je v 21. století zakázáno číst Jak zabít ptáčka. A že silně nalíčená černoška s výraznými šperky je vědma, která střeží magickou knihovnu? Ale no tak.../// Cliffhanger dává jasně najevo, že tvůrci by do kin rádi dostali i další díly předlohy. Holt Stmívání už skončilo, hledá se náhrada. 50 %. [Kino] ()

Galerie (84)

Zajímavosti (7)

  • Role Ammy (Viola Davis) je kombinací dvou postav z knižní předlohy, a to hospodyně Ammy a knihovnice Marian, nejlepší přítelkyně Ethanovy zesnulé matky. Scenárista a režisér Richard LaGravenese spojil tyto dvě postavy v naději, že tím přitáhne hvězdnou herečku. Nakonec byla Viola Davis první a jedinou volbou. (Dr Lizal)
  • Film je natočen podle prvního dílu stejnojmenné a celosvětově úspěšné série Kami Garcii. (Fevas)
  • Básně na stěnách a stropu v Lenině (Alice Englert) pokoji pocházejí básníků Williama Blakea, Alfreda Lorda Tennysona, Edna St Vincenta Millaye a Rumiho. (Dr Lizal)

Související novinky

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

12.02.2014

Stmívání odstartovalo fenomén knižních adaptací pro mladistvé, které se pokouší nasbírat divačky přes odvážnou hlavní hrdinku a nadpřirozený koncept. Ve šlépějích Twilight ságy se snažily kráčet…

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

13.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými…

Reklama

Reklama