Nádherné bytosti

Beautiful Creatures

Fantasy / Romantický / Drama

USA, 2013, 123 min

• rikitiki

Není to tak ubulené jako Stmívání, ale pitomé je to úplně stejně. Středoškolák se zamiluje do čarodějky, u které se zatím neví, jestli se přidá na temnou nebo světlou stranu síly. Do toho zasahuje přehršel postav, které se ve filmu ani neobjeví. Fakt, tohle je zajímavý: film je přelidněný postavami, které tam ani nejsou (hrdinův otec a matka, hrdinčina matka, jakýsi padlý voják z občanské války...). Od třetiny filmu říká spousta lidí a čarodějů hrdinovi, aby se na svou lásku vykašlal, protože to všem přinese jen zkázu, ale přestože jsou to čarodějové vládnoucí mocnými kouzly, tak s tím nic neudělají. Jen řeční a hrdina si vesele dál randí. ______ K závěru už to celé postrádalo smysl, hrdinčino lavírování mezi dobrem a zlem mělo v jejích projevech zcela jasného vítěze, ale přitom to nakonec dopadlo jinak. Její čarování by poznamenalo městečko na desetiletí (co ti lidé zabití blesky?), ale tady si toho snad nikdo ani nevšiml.... Ne, kdepak, tohle je blábol, kdy autor nevěděl, jak rozehraný příběh ukočírovat a celý se mu vymknul z rukou.____ Sice potěší, že hlavní hrdinové nejsou takový sterilní krasoň a krasavice jako ve Stmívání a jejich dialogy zní občas docela přirozeně, ale jako příběh se to rozpadne do nesmyslů. /2. 7. 2017/(2.7.2017)

Tak nevim, jako nápad není zase tak špatný, ale bohužel mi teda ta volba mezi temnotou a světlem přišla jako velká kravina, ale když od toho odhlédnete tak se to dá. Každopádně zpracování, no nevim. Nebylo to úplně špatný, ale zároveň to nebylo dodstatečně zábavný, aby mě to zabavilo celou délku (dvou hodin!!), myslim, že zkrácení by filmu dost prospělo. Emma Thompson byla ještě strašnější než v jiných filmech a ústřední dvojice mi byla silně nesympatická. Ale je to takový průměr, asi to nenadchne ani neurazí. 3*(14.9.2013)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $19,452,138Tržby Celosvetovo $60,052,138Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,583,615 //počet predaných kusov 67,734Tržby za predaj DVD v USA $4,565,914 //počet predaných kusov 305,009║ si zas z ľudí robia srandu, lebo natočiť takúto silnú konkurenciu pre Twilight to chce fakt veľkú odvahu a nespútaný talent dokonalého babráka, prvých 5 minút ešte dobre keď nevieme do čo sme padli ale potom to padá a padá niekam do céčkových telenovelových vôd až hrôza, fakt silná výplachovosť najhrubšieho zrna /10%/(2.7.2013)

• teutates

Když už jsem si pomalu začal zvykat na tu malou ulízlou a afektovanou Bellu, jeb tam Ľena. Ľena není ledajaká, je tajemna jak hrad v Karpatech, umí se točit kolem vlastní osy a nakonec je abnormálně nesympatická. Kdybych psal knihu, také bych opsal Twajlajt, protože to bylo natolik úspěšné a aby to nebylo tak napadne tak bych vyměnil hlavní postavy a místo vampyrizmu bych tam ramcnul magií, yeah. Ale ten zasraný jižanský přízvuk, který mi lámal mé tykadla bych tam opravdu necpal. Co tam děla Irons? jak kdyby už víckrát nevstal do hovna, že? třeba sedlacký Eragon, kde dráček dělal chu chu... je to hrozné "fantasy", kde i ten Twajlajt vypadá jak velkofilm s bomba výpravou. 1/10 Daný snímek by byl krásny po lobotomii na uhlazené staré žluté židlí se slintáčkem na prsou a rukama v rozkroku.(17.2.2013)

Může se to zdát dost podobný Twilightu, ale až takovejch kvalit to nedosahuje. Podle mě.Tohle čarodějnický fantásko mi přišlo mírně dětský, když neberem v potaz krev a nějaký ty slova přehnaný. Místama to i vázlo a neodsejpalo to, jak by mělo. Ale za ten slušně pořešenej konec (přestože už to tu kolikrát bylo) a hlavní hrdinku (taková spíš no name, ale sympatická) to nebyl úplně propadák.(11.1.2014)

• - Film je natočen podle prvního dílu stejnojmenné a celosvětově úspěšné série Kami Garcii. (Fevas)

• - Role Ammy (Viola Davis) je kombinací dvou postav z knižní předlohy, a to hospodyně Ammy a knihovnice Marian, nejlepší přítelkyně Ethanovy zesnulé matky. Scenárista a režisér Richard LaGravenese spojil tyto dvě postavy v naději, že tím přitáhne hvězdnou herečku. Nakonec byla Viola Davis první a jedinou volbou. (Dr Lizal)

• - Básně na stěnách a stropu v Lenině (Alice Englert) pokoji pocházejí básníků Williama Blakea, Alfreda Lorda Tennysona, Edna St Vincenta Millaye a Rumiho. (Dr Lizal)