Reklama

Reklama

Ethan žije v malém nudném městečku Gatlinu a nemůže se dočkat až odejde na univerzitu. Od té doby, co zemřela jeho matka, tak otec nevyšel z pokoje, a tak jim chodí pomáhat její nejlepší přítelkyně Amma. V novém školním roce přijde do třídy dívka Lena Duchannesová, která je neteří místního podivína. Její strýc Macon Ravenwood bydlí ve velkém domě, ze kterého nevychází a s nikým se nebaví. Namyšlené spolužačky Lenu slovně napadají, protože jako křesťanky s ní nechtějí být ve třídě, po celém maloměstě o ní kolují pomluvy a za vinu dostává změny počasí a vliv na ostatní. Ethana však dívka zaujme a snaží se s ní skamarádit. Ethan daruje Leně medailon, při jehož předání uvidí oba hořící dům a záběry z války, a pak se Ethan probudí doma a nechápe, co se stalo. Amma chce, aby medailon zahrabal, zapomněl na něj a dal si pozor na rodinu Ravenwoodů. Ethan jde zpátky do domu, na zahradě má halucinace a začne ho škrtit. Lena ho zachrání a poví mu, že členové její rodiny mají zvláštní schopnosti a jsou zaklínači. Ethan ji obdivuje a políbí ji. Ammy je jasnovidkou a opatrovnicí tajné knihovny zaklínačů. Macon ji požádá, aby promluvila s předky, kteří by jí pomohli zastavit Sarafin, ta je nejmocnější temnou zaklínačkou, skutečnou matkou Leny a vstoupila do těla paní Lincolnové. Lena bude mít brzy 16. narozeniny a v tento den bude vyvolena jako zaklínač světla nebo temnoty. Lena se díky své sestřenici Ridley dozvídá o Sarafin a o kletbě všech zaklínaček v rodině, které jsou vždy voleny k temnotě. Macon stále věří, že jí nemusí v den narozenin pohltit temnota, drží ji v domě a zamezí kontaktu s Ethanem. Ethan dokáže díky své lásce přerušit kouzlo a vezme Lenu do knihovny za Ammou. Lena najde knihu, kterou potřebuje a celé týdny si v ní pročítá o zaklínačích. Dočte se, že kletbu je možné prolomit, když zemře ten, koho miluje... (TV Prima)

(více)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (380)

Hild 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že mě to ze začátku velmi překvapilo, určitě zde není na místě srovnávání s Twilight, první polovina docela fungovala, vypadalo to na pohodovou víkendovou oddechovku se sympatickým hereckým obsazením, kterému samozřejmě vévodí Jeremy Irons a Emma Thompson. Jenže zhruba v půlce se vše zlomí a celý film spadne někam hluboko do podprůměru, najednou vše tak nějak přestane dávat smysl, psychologie postav se zcela vytrácí, emoce nefungují a naprosto chybí jakékoliv napětí, nebo gradace. Jsem přesvědčená, že se mi celý film do pár dnů zcela vytratí z hlavy, druhý díl mě už určitě nezajímá. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Nádherná Emmy Rossum, dva charakterní herci a pak dlouho nic.. Jen toporná mladá ucha, zmatený děj, mizerné fantaskní prostředí, docela mdlé triky. Mladé vzdychající slečny se po Twilight nemusejí bát, že nebudou mít co žrát. Vždycky přijde někdo, kdo vytáhne nějakou (na kvalitu se nehledí) knižní sérii a bude doufat, že na to dospívající diváctvo uslyší. Na Richarda LaGravenese, který má za sebou několik ambiciózních projektů, bych všechno neházel, celkově je to ale nic, k čemu bych se chtěl někdy vrátit. A v kinech průšvih. ()

Reklama

Vančura 

všechny recenze uživatele

Naprostá pecka. Do poslední chvíle před začátkem projekce jsem neměl tucha, o čem tenhle film je, kdo ho natočil, kdo v něm hraje a o co tam půjde. Přesně jak to mám rád - dostal jsem v práci dva lupeny a vydal se do kina natěšen a nekontaminován cizími názory z vyčtených recenzí odevšad možně. Už po prvních záběrech bylo jasno, že tohle bude můj cup of tea. Supr obsazení, hromada srandy, podařené triky, kamera i celkový vizuál. Film je slabší pouze v takových těch otravných užvaněných sekvencích, kde se vykládá o tom, jak jsou lidi zkažení a kdesi cosi. Nejlepší stránkou filmu je ovšem hudba a obecně nakládání se zvukem - tenhle biják naprosto dokonale pracuje s tím, jaká hudba se kam hodí a hlavně jak má být nahlas (kdy to chce ubrat a kdy naopak přidat). Kupříkladu scéna, v níž Emmy Rossum na hřišti vystoupí z auta a kráčí ke kameře, je díky použité hudbě kurevsky dokonalá a omdléval jsem u ní blahem. Chci soundtrack tohohle báječnýho bijáku a chci ho hned teď! ()

BMW12 

všechny recenze uživatele

Zajímavý nápad, ale myslím, že se tenhle film tolik nepovedl. Ne příliš sympatičtí hlavní hrdinové, i když po chvíli jsem si zvykl na ně, dále se ve filmu objevovali občas věci (záběry) které jsem vůbec nechápal co tím režisér chtěl říct. Ale miluju Fantasy filmy takže jsem to dokoukal do konce a dalo se na to koukat, ale je to jeden z těch horších fantasy filmů. ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Možná mám jen pomyslné krámy, že mi tenhle tejden připadají všechny filmy zdlouhavé, i Beautiful Creatures se každopádně k mé touze po střihačských nůžkách přidávají. Krátila bych alespoň o dvacet minut. Začátek mě každopádně bavil, pak se odhalilo tájo a od té doby mi připadalo, že sleduju světlejší verzi Dark Shadows od Burtona. Každopádně jsem se vesměs bavila, celkem milá pohádka, která nepřekvapí nikoho, kdo sjíždí pohádky častěji než psi lejtka, ale ani není prokletá natolik, aby unudila k smrti. Párkrát jsem se i pousmála, ačkoli více méně v tichosti, ono to ani jinak nešlo, holčičí smích Aldena Ehrenreicha mi stačil :) 60% ()

Galerie (84)

Zajímavosti (7)

  • Básně na stěnách a stropu v Lenině (Alice Englert) pokoji pocházejí básníků Williama Blakea, Alfreda Lorda Tennysona, Edna St Vincenta Millaye a Rumiho. (Dr Lizal)
  • Role Ammy (Viola Davis) je kombinací dvou postav z knižní předlohy, a to hospodyně Ammy a knihovnice Marian, nejlepší přítelkyně Ethanovy zesnulé matky. Scenárista a režisér Richard LaGravenese spojil tyto dvě postavy v naději, že tím přitáhne hvězdnou herečku. Nakonec byla Viola Davis první a jedinou volbou. (Dr Lizal)
  • Natáčení v Louisianě bylo dočasně zastaveno kvůli hrozbě tornáda. (Kritiq)

Související novinky

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Stmívání odstartovalo fenomén knižních adaptací pro mladistvé, které se pokouší nasbírat divačky přes odvážnou hlavní hrdinku a nadpřirozený koncept. Ve šlépějích Twilight ságy se snažily kráčet… (více)

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (více)

Reklama

Reklama