Turbo je obyčejný malý šnek, který má velký sen. Žít život hlemýždím tempem ho neuspokojuje, touží po mnohem vyšší rychlosti. Neustále trénuje, své pokroky měří metrem. Jeden metr dokáže aktuálně „uběhnout" za sedmnáct minut. Kvůli tomu příliš nezapadá do hlemýždího společenství. Mezi hlemýždi se totiž nenosí velké sny a velká rychlost, důležitějším ukazatelem jsou odpracované hodiny na hlavním zdroji obživy, tedy na „rodném" rajčatovém stromku. Turbův bratr Čet, jehož krédem je „Bezpečnost na prvním, posledním i všech ostatních místech", má svého bratra rád, ale také má obavy, že Turbova posedlost rychlostí ho jednou přivede do neštěstí. Jeho nejhorší obavy se naplní ve chvíli, kdy Turbo opustí rodné rajče a vydá se do světa, aby si splnil své sny o vyšší rychlosti.  Fatální střet se speciálně upraveným motorem nadupaného sportovního auta změní jeho molekulární strukturu a díky této podivné nehodě získá Turbo superschopnost: Neuvěřitelnou rychlost. V tu chvíli se přestává pohybovat šnečím tempem a jako neónová střela si to drandí ulicemi Los Angeles někdy i ve třísetkilometrové rychlosti. Ale i když je Turbo nabitý turbo rychlostí, nedokáže uprchnout Titovi, spolumajiteli kalifornského stánku s rychlým občerstvením, jehož koníčkem a velkou vášní je organizace šnečích závodů v nákupním centru Starlight Plaza. Tito záhy pozná Turbův potenciál a zařadí ho do své stáje, mezi „šnečí jezdce" s ulitami, které připomínají závodní mini autíčka. Tito drsní hlemýždí závodníci se s Turbem rychle spřátelí a společně se vydají na cestu plnou dobrodružství, protože rychlíka Turba pouhé šnečí závody rozhodně neuspokojí. Na cestě za snem si uvědomí, že těžko uspěje sám bez pomoci druhých a že když pomůže splnit malé sny svých kamarádů, pomohou mu na oplátku splnit ten jeho, velký – vítězství ve slavném závodu Indy 500, kde budou jeho soupeři opravdová auta. (CinemArt)

Elleannie

Už od března, kdy jsem poprvé viděla trailer na Turba, jsem se na tuhle animačku těšila jak malá a musím říct, že mé očekávání se naplnilo. Film jsem si naplno užila, hodně jsem se pobavila a u konce jsem si málem začala kousat rty. Tohle mě prostě baví. ()

latvar

Příjemné překvapení, bavil jsem se hodně, děj byl trochu slabší, ale akčnost a styl humoru to dostatečně nahradily. Do 4 hvězdiček mnoho nechybělo. 69% ()

tommmy89

Milá rozprávka (animák) od Dreamworksu. Som rád, že som si našiel čas a šiel som na to aj do kina, lebo to celkom stálo za to. Patrí to medzi priemerné animáky, ale keď by som to mal zhodnotiť všeobecne, tak DW má aj lepšie kúsky :) Pointa zachytená celkom dobre, jadro zábavné, záver trošku nudný ale koniec koncov, je to pre malé deti, pre starších by som odporučil niečo ako Príšerky: Univerzita. No na Turba som sa tešil už predtým, než mal ísť do kín, som ale mierne sklamaný, že nenaplnil to čo som vlastne očakával, ale i rád, že som si našiel čas a že som šiel objektívne zhodnotiť pred strieborné plátno... 4* za to že je to od Dreamworks a za mega nápad (F1 slimáka) i keď nebol strojený originálnejšie než by sa dalo spraviť. DW má predsa len na viac... ! ()

Liqid

Podařená závodní pohádka. Sice je to spíš pro menší děcka, ale dívat se na to dá. Finální závod mohl být trochu víc dramatický, ale je to zas jen pohádka. ()

jenik71

Úvodní minuty jsou takové vlažnější a mají skutečné hlemýždí tempo. Od chvíle, kdy je hlavní hrdina obdařen turbo rychlostí, jde o nápaditou podívanou, kterou ocení především malí caparti. Roztomilý šneček se jim určitě bude líbit a nepochybně mu budou držet palce v jeho snažení vyhrát životní závod. Nechápu, že se někdo zamýšlí nad tím, že šnek přece nemůže soupeřit se závodními speciály. To je samozřejmě fakt, ale jde snad přece o pohádku pro děti, takže se na to dospělý člověk musí dívat také dětskýma očima. Navíc graficky je to výborně zpracované a pěkně se na to kouká. A tomu odpovídá i moje hodnocení. ()

MiaMoonlight

Když se šneček objevil poprvé na závodní dráze a nažhavil ulitu, tak jsem se podívala na přítele a položil mě strašný záchvat smíchu. Na jeho pobavený dotaz "Co je?" jsem odpověděla něco ve smyslu "To je hrozná prdel, my tady hodinu ležíme a čumíme na šneka co jezdí po závodní dráze." a odpadla jsem na další dvě minuty. Zoufalé časy si žádají zoufalé filmy a tak po týdnu v nemocnici člověk prostě bez problému hodinu čumí na turbo šneka a nepřipadá mu to ani tak divné. I přes humornou stránku věci to nic nemění na tom, že ten film je stupidní a já doufám, že příště natočí film s lenochodem, třeba na bruslích, to je jedno, hlavně že tam bude ten jeho epic face a ne jen slizká nudle. ()

Soweek

Neskutečně nařachané herecké obsazení a nadupaný soundtrack. Po dlouhé době pohádka, která není pro děti :-) ()

kenkaku

váhám zda chci vidět 2x... a to je blbý. Filmy o autech a rychlosti mám rád. Tady je ale hlavním hrdinou plž. A plže já nerad. Neřeším vůbec hladinu pravděpodobnosti (je to sakra animák) ale osobního nadšení a míru očekávání nad "tématem". A u mě celkem zklamání. Nevím jestli za to mohl hoch z Mexika (nemám rád Mexiko) nebo příliš debilní děj... nechám to na někdy jindy. Dám si tequilu a tacos, mrknu na to ještě jednou a uvidíme... ()

JADIM

Ďalšia animovaná bizarnosť o slimákovi so zvláštnymi superschopnosťami. Okrem rýchlosti záhadne získanej a záhadne stratenej stojí za zmienku to, že Turbovi sa podarila rozbiť telka, naozaj nebezpečné zvieratá. Slimáčia civilizácia je tu intelektom na úrovni tej ľudskej a naozaj neviem, či si to ľudia vo filme uvedomujú alebo nie. Neviem, prečo tu tak filozofujem, keď som videl iba obyčajný športový animák (občas podobný Autám) tvorený úplne pre deti , ktorý neponúkol nič nové, maximálne tak pár zaujímavých momentov a príbehu, ktorý bol dlhý aj na štandartnú stopáž. Dreamworks to predsa vie aj lepšie! 5/10 (Videné 3.4.2020, SK dabing) ()

wooozie

Jasně že je to zaměřené hlavně pro malé děti, ale velká většina animáků má i něco navíc, něco čím by dokázala pobavit i ty starší. Tady je to ale hodinu a půl jenom velká nuda. Trailery napovídaly hodně, ale to jsem nevěděl, že řekly vlastně úplně všechno. Příběh předvídatelný, originalita žádná, vtip téměř nulový a obsazení sice hvězdné, ale čekal jsem taky o dost více. Prostě velmi lehce zapomenutelný film a slabší 2*. ()

HiddenDragon

Bezvadny animak. Pro me originalni tema, zvlast v roce, kdy maji premieru Rivalove :-) videt sneka s obrima kukadlama, jak se pere o vitezstvi mezi formulemi v Indianapolis je proste sranda sama o sobe. Bylo tu par slabsich hlasek, ale opravdu jen par. Naopak tu bylo hodne vizualnich gagu, a vubec ne banalnich (jako kdyz nekdo uklouzne na bananu). Naopak mi prislo, ze vymysleli ke snekum uplne vse, co se dalo:-) uz jen treba to, jak vyresili, ze snek nema ruce...nebo vsudypritomne vrany. Animace opravdu povedena, uhlazena, s dobrymi barvami (videt neony ala Rychle a zbesile na "vytunenych" hlemyzdich je proste cool:-) Navic skvely soundtrack...to umisteni Eye of the Tiger z Rockyho bylo dokonale:-) Opravdu by si Turbo zaslouzil lepsi hodnoceni nez tu vidim. Uz jen ty prima 3D efekty...deckam se to musi zarucene libit. A vubec vsem, kteri jsou mali, ale maji velke ambice :-) ()

Seti

Cožpak o to, řemeslně je Turbo zvládnutý solidně (samozřejmě je třeba přimhouřit oko nad zcela standardně vystavěnou dějovou linií a snad kompletní paletou žánrových šablon), ovšem jeho celkový koncept na mě působil...podivně. Ono pokusy o originalitu jsou v pořádku, ale snaha provázat zvířecí svět s tím lidským skrze závod, v němž naprosto seriózně soupeří naboostovaný šnek s lidskými soky v závodních supersportech, je prostě mimo. Je mi jasné, že vyčítat animáku nezvládnutý střet reality a fiktivního světa je trochu malicherné, ale v případě Turba jsem se prostě celou dobu nemohl zbavit pocitu, jak pitomé to vlastně celé je. ()

KoRner

Klasický rodinný film, že sny sa majú plniť aj keď ste slimák medzi formulami. Sem tam vtipné, ale dejovo neprekvapive s nezaujimavymi vedľajšími postavami. ()

Zagros

Ničím nevyčnívající klasický americký animák posledních let. Ano, příběh je originální, ale o to víc praštěný. Vtipu je jako šafránu a lehce pochválit se dá snad jen animace, i když... na dnešní dobu jde spíš o průměr. Suma sumárum slabé dvě hvězdy. ()