Boží stvoření

• USA Child of God (více)

Child of God je příběhem násilníka a vyvrhele společnosti Lestera Ballarda, jež se odehrává na úpatí Apalačských hor v Tennessee na začátku šedesátých let dvacátého století. Ballard se rozhodl pro zničující život mimo civilizaci a společenské konvence. Přišel o rodiče, bydlení i sebeúctu. Žije v jeskyni a díky krutým zločinům a vlastní degradaci klesl na samotné dno společnosti. (Cinemax)

ondrula

Cormac McCarthy jako vyšitej. Zvlášť když film prakticky přesně (včetně doslovných dialogů) kopíruje knížku, o atmosféru je postaráno. Většinu z toho, co je ve filmu, jsem si představoval, když jsem četl předlohu, takže se to myslím podařilo. Film by si jistě zasloužil víc jak 53%, už jen kvůli Scottu Hazeovi, kterej zahrál magora Ballarda opravdu skvěle. Na druhou stranu je patrný nízký rozpočet a příběhu trochu ubližují některý vynechaný scény. ()

Kirman

Před lety jsem četl knihu, takže mne film nemohl překvapit "všemi těmi podivnostmi" (kniha je kniha a lidská fantazie nemá mezí). Knižní předloha nemá chybu, ale hodnotíme film, takže si dovolím "jen" *** hvězdy (podle mne nemusel snímek obsahovat všechny ty detaily z knižní předlohy, mnohdy vytržené z kontextu, nebo rozvláčné scény). Shrnuto a podtrženo, dobrý film podle skvělé knihy, zajímavý filmový Lester. ()

agassi68

Radšej mali urobiť dokument, čo sa stane s človekom jednoduchšieho razenia, keď je izolovaný od spoločnosti. Ako postupne morálne degraduje až na úroveň pravekých ľudí a to zo sebou prináša aj vraždenie, či nekrofíliu. Scott Haze dal príbehu nezameniteľnú pečať a Franco ho poňal naozaj naturálne. Rozhodne na to nechoďte s priateľkou :) ()

Ondr@932

Film, který už víckrát určitě vidět nebudu chtít. James Franco natočil totální psycho ... A natočil ho v podstatě dobře, ale o takovém tématu, který je naprosto odpudivý. 50% ()

Kingjiri

Je pěkný, že Scott Haze perfektně zahrál asociálního vidláka. Jenomže co z toho, když je příběh stejně dutej a prázdnej jako jeho hlava? Možná to byl záměr snímku (a knížní předlohy), haluznim způsobem popisovat život pomatence, ale já jsem se prostě nudil nebo jsem nechápal. K tomu ještě přičtěte děsnej hudební country podkres a průšvih je na světě. Pro zatim můžu říct, že mě James Franco zajímá mnohem víc jako herec, než jako režisér. Doporučuje devět nekrofilů z deseti, jedna hvězda za herecký výkony. ()

AngelG

Opravdu, kdo nečetl, nepochopí.. Upřímně chápu to hodnocení, protože pro člověka, který předlohu nečetl, bude tohle absolutně mentální a nezáživné a pro ty, kteří četli a přesto hodnotí negativně, to Franco pravděpodobně nevystihl podle jejich představ.. Je pravda, že je to nachlup podle knihy, i když mi tam taky chyběli určité věci, které v knize byli a zde nejsou (obzvlášť ten konec), ale i tak se nedá upřít naprosté vystižení té hrozné a tísnivé atmosféry, které po celou dobu panuje a hlavně obrovský kus práce nese Scott Haze, který byl naprosto fenomenální.. Nejen, že byl jak vzhledem, tak i chováním naprostý Lester Ballard, ale ještě do něj vložil kus svého vlastního pojetí, kterým to jen podtrhl.. Dokázal totiž vystihnout to, co člověk cítil i k jeho knižní postavě a to zhnusení a opovržení, ale zároveň nevysvětlitelné pocity soucitu.. ()

Torpid

Název filmu je důležitý. Bez znalosti McCarthyho tvorby, budete sledovat jen amatérsky natočený nechutně bizardní záznam pobíhání jednoho ubožáka po lese. Pro milovníky nechutností bude zase film nudný, protože nechutnosti nebudou dostatečně extrémní a bude jich tam málo. James Franco natočil nekompromisně divácky nevstřícný film a dokonale uchopil jedno zásadní téma autora předlohy. Natočil litanii a ta ve své podstatě není zábavná ani vzrušující. Litanie připomíná opakovaně jedno téma a má ve vás působit, bez snahy najít racionální odpověď. Když použiju křesťanskou terminologii, tak: " Jak je možné, že Bůh je neomezená láska a vše stvořil a přitom se zrodí v jeho světě takový jedinec?" Nehledejte odpověď, jen nechte v sobě tiše působit. Možná, že lidské zrůdy si tady odžívají cosi, co umožňuje jiným vítězit. Ale to neberte jako odpověď. ()

Franc1s

Film o někom s ničím, na kterej už teď jsem zapomněl. Většinu času je to nuda, pak nějakej extrém a zase nic. Pochvala za hudbu a herce hl. role. ()

Denila

Nudný a divný film, který jsem si místy zrychlovala, jinak bych to asi nezvládla a ani by to ničemu neškodilo. PS. Toho potkat v lese nechcete.. ()

narthasia

Tento film som videla na jeho premiére v Benátkach a jeden pán tam zaspal tak, že začal nahlas chrápať a aj ja som sa sem-tam prichytila pri tom ako mi klesá hlava medzi stehná....Film naozaj drží pokope len kvôli neskutočnému hereckému výkonu Scotta Haze-a. Ak by toho tam James Franco nemal tak si myslím že zaspí polka kina :/ Prvá tretina filmu resp možno aj prvá polovica je veľmi natiahnutá, zdĺhavá nič sa tam nedeje. Franco sa síce snažil aby sa divák dokázal dostatočne vcítiť do Lestera a hlavne do prostredia v akom žije ale takto cesta proste nevedie. Celý film je zameraný na život Lestera Ballarda, ktorý žije v izolácií. Túto cestu si sám vybral, pretože ako časom zisťujeme, je psychicky narušený a nikto mu nedokáže a hlavne ani nechce pomôcť. Celý film je zameraný na vykreslenie psychiky narušeného Lestera a myslím, že toto sa Francovi naozaj podarilo. Jenoducho sa neviete rozhodnúť či Lestera nenavidíte a cítite k nemu odpor alebo ho ľutujete a chceli by ste mu naopak pomôcť. Jediná vec prečo som na konci tohto filmu naozaj úprimne tlieskala bol výkon Scotta Haze-a ktorý si to naozaj zaslúži! ()

markyzgero

prosťáček boží, jehož život se odvíjí od špatně utřený prdele. svatej františek z assisi, co místo zvířátek rád mluví s mrtvolkama. mccarthy, franco, scott haze a ATMOSFÉRA. ()

Scraffy

Vizuálne pekný film, ktorý má na pohľad slabý dej, tak v skutočnosti je naozaj pestrý a hrá hlavne na psychiku. Herecké výkony sú parádne a nenudíte sa. U mňa to je za 4. ()

Cikinko

Ak by bol tento film spravený ako komédia, možno by som zmenil názor na hodnotenie, ale film sa držal knižnej predlohy ktorú som chvalabohu nečítal a ani sa nechystám. ()

a0001

Taký kvalitný "mentál", fakt moc milý so zmyslom pre srandu, skoro.. Jedine, že by tak úplne nie. Totiž nieje náročný, lásku si "nájde" kľudne aj mŕtvu na zadnom sedadle auta, vášnivo ju pomiluje aj so slinami stekajúc po líci a vôbec nevadí, že holka nezažije orgazmus, totiž už zažila exitus. Mentálik je aj veľmi rodinne založený a nerobí mu problém spávať s ňou v podkroví. Osud mu moc založenie rodiny neprial a tak hľadá dobrodružstvo ďalej... Scott Haze je úžasný. ()

Schmitke69

Tehle film to je prostě kapitola sama o sobě, brilantní hereckej výkon, kterej si tak nějak nedokážu predstavit s jiným hercem... Jasně, spousta lidi tady namítá že je to film o ničem a bla bla bla spousta podobnejch kecu, ale berme to jako životopisnej film, kterej proste ukazuje surovym způsobem život texaskyho retarda, dalo by se říct že je to takovej Forrest Gump, ale s opačným vyvojem tý vlastní retardace. Film jsem videl vzhledem k tomu ze jsem mu psal titulky spousty krát, a presto me furt udivuje... Tenhle film žádný poselství nenese, ale po shlédnutí pochopíte, že ono si z něj ani nic vzít nechcete, tak proč ho za to odsuzovat.....? ()

CrazymanM

No tak určitě nemůžu říct,že se mi to líbilo,ale rozhodně to byl drsný,syrový film,musel jsem ho dát na dvakrát.Rozporuplný,avšak určitě ne blbost! ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy