Orheimové

• Norsko

Kompani Orheim

The Orheim Company

Norsko, 2012, 99 min

Další role Kristoffera Jonera, která mu sedla. Asi bych ho v Orheimech přirovnal, jak chováním, tak i hereckým výkonem k postavě v Nebezpečné známosti. A opět tímto filmem je potvrzeno, že norská kinematografie patří k těm kvalitním, ale je často nedoceněná.(19.8.2013)

• slunicko2

Na mě příliš nevýrazné. Norská potažmo skandinávská zdrženlivost mi tu příliš nesedla, trochu té "Itálie" by nezaškodilo. Takhle mi jinak nesporně dobře udělaný film přišel jako barevný obrázek vytištěný na černobílé tiskárně.(11.3.2016)

Rok 1985. Opojná rychlá jízda na bicyklu s berany, na nich igelitka s nákupem magnetofonových kazet potřebných k nahrávání koncertu z televize. Popíková hudba, Walkman, džíska s odznaky a doma čekající přiopilý despotický otec hrozící násilím. Jak moc mě je tohle vše blízké. Tvůrci filmu mě dali možnost zavzpomínat na léta dospívání a udělali to velmi precizně. Další z filmů, který se nedá pouze vidět, ten se musí prožít!(1.7.2015)

Skvělý snímek, který popisuje život dospívajícího Jarleho Orheima v rodině despotického, cholerického otce, který se marně snaží zvítězit nad svým alkoholizmem. Jako vedlejší děj pak slouží ještě Jarleho politické vyzrávání. Na tento film by se měli podívat především rodiče, aby pochopili, že vyžadovat striktní splnění jejich požadavků za každou cenu, může vztahu dítěte k rodičům značně uškodit.(20.4.2014)

Príbeh o rozpadajúcej rodine na čele ktorej stojí otec - alkoholik a ktorú nám autori snímku ukazujú z pohľadu mladého dospievajúceho mladíka hľadajúceho samého seba a objavujúceho nové zákutia života. Podarený snímok.(11.10.2013)

• - Natáčelo se v norském Rjukanu, Stavangeru a náhorní plošině Hardangervidda. (Cheeker)

• - Film získal cenu Dragon na Göteborg Film Festival v kategorii nejlepší severský film v roce 2011 a v roce 2012 dvě ceny Amanda za nejlepšího herce a nejlepší herečku ve vedlejší roli. (Cheeker)