Čtyři dohody

(divadelní záznam)

Úspěšné divadelní představení Jaroslava Duška na motivy stejnojmenného bestselleru "Čtyři dohody" zaznamenala dokumentaristka Olga Špátová a kreativně ho doplnila o soukromé rodinné filmové archivy. Duškova hra inspirovaná nadčasovou toltéckou moudrostí knihy Dona Miguela Ruize provedla za devět let více než 150.000 diváků v cestě za osobní svobodou a štěstím. Slovem, tělem, hudbou a srdcem hrají Alan Vitouš, Pjér La Šé´z a Jaroslav Dušek. (Verbascum Imago)

kuri-noha

To nejmoudřejší představení, které lze v divadle vidět. V cca 2 hodinách se divákovi přes smíchem roztřesenou bránici dostane do srdce a do hlavy tolik silných myšlenek, že v něm zůstanou rezonovat ještě dlouho po zhlédnutí a třeba se stanou začátkem nějaké změny. Jaroslav Dušek se svým improvizátorským kamarádem Pjérem ukazuje, že má krom vysokého intelektu a kopy mouder také ohromné charisma, se kterým jsem se zatím v divadle setkal snad jen v případě Jana Třísky. Tady se hezky ukáže, že kdo nedá 5/5, je s ním něco v nepořádku: chybí mozek nebo srdce. Nebo obojí. ()

jakubvojt

Jaroslav Dušek v divadelnom predstavení Štyri dohody poukazuje na každodenné činnosti/myšlienky, ktoré sú, aj pri kratšom zamyslení, pre nás naozaj zbytočné. Na základe prečítanej knihy od Dona Miguela Ruiza, ktorý o 4 dohodách napísal, môžem napísať, že Jaroslav Dušek v predstavení tieto myšlienky obohatil aj svojimi skúsenosti a podľa môjho postrehu to priblížil a ukázal na našich európskych životoch. Pre mňa zaujímavé myšlienky, ktoré mi schádzajú na um skoro každý deň! :) ()

northtik

Právě dokoukáno a za mě super. Nevím, zda lze takto fungovat v dnešní době, ale kdyby tento přístup měli všichni nebo alespoň většina, bylo by nám skvěle. ()

Firuz

Měl jsem tu čest představení vidět a potvrdily se mi veškeré zprávy o tom, jak je to skvělé představení. J. Dušek vše podává s nadhledem, lehkostí a vtipem, takže je publikum celou dobu skvěle naladěno, a touhle fourmou předává staré toltécké poselství o životě. Ale stalo se mi, že jsem se místama opravdu pozastavil zatímco se dost lidí bavilo a řekl si: Nesmějeme se vlastně sami sobě? Tohle bych doporučil shlédnout opravdu každému. Pan Dušek tam opravdu září a září pro nás :) ()

panaca

DVD bude. Byl problém se zajištěním licence na knihu, ale to už snad bude brzy vyřešené. Takže se těšme na DVD snad ještě do konce roku. ()

Dunric

Geniálně jednoduché a jednoduše geniální nahlížení do naší podstaty a nesmyslného chování, které stojí za našimi omyly a neštěstím. O skutečné svobodě a jejích ztrátách, o manipulaci a falešných hodnotách. Autentické a intenzivní probuzení z hypnotického stavu, ve kterém se nacházíme v našich běžných životech, že si to nikdo ani neuvědomuje. Zkušenost podaná člověkem, který ji nepředstírá ale žije. Čisté a pravdivé, zdánlivě banální a při tom hluboké. Zvyk, zbabělost, omezenost nebo i vlastní prospěch ale brání, aby se přenesla do našeho soužití. Maximální hodnocení dávám za opakovaný divadelní zážitek a za skvělého člověka, jakým Jaroslav Dušek je. Doufám, že to sl. Špátová nezkazila. Nic jiného se s tím snad ani udělat nedá. Odcházím poslechnout si kámen (podvědomí - přel. pro skeptiky). ()

Ironsky

Na to ,že je sestříháno již z představení z roku 2006,tak forma za ***...nebudu,ale hřešit slovem,neb obsah je v tomto případě vším. Jedno je jisté.Když jsem 4 dohody před takřka 2 lety poprvé slyšel přestal jsem jezdit dokolečka "Velimský železniční okruh"a sem tam přehazuji vyhýbky. Vykolejení zdar. ()

Shadowrat

Jsem rád, že něco takového vzniklo. Jsem rád, že jsem to mohl vidět i když jen ze záznamu. A jsem rád, že na toto představení už tak dlouho lidé chodí pro nabrání sil, nalezení směru, zamyšlení a nebo jen pobavení. ()

Unn

Něco mi na tom záznamu vadilo. Jako by Dušek párkrát znervózněl. Nevím. Ale když jsem tenkrát odcházela z divadla, byla jsem nadšená. Výborné téma. Velmi náročné pro divadelní zpracování, ale výsledek se mi líbí. Poklona každopádně. ()

jardel24

Ono nejde o film, proto se to tak nedá hodnotit. Každopádně jsem rád, že jsem představení mohl vidět a až se myšlenky uleží, ještě se k dohodám vrátím... ()

Tobias_Sin

Pokud chce někdo znát pravý význam slov, které běžně používáme, nechť shlédne toto představení a zamyslí se nad 4 dohodami od Dona Miguela Ruize. Prvních 15 minut jsem si tak trochu zvykal, ale potom už to bylo poučné, poutavé, vtipné! Výborný Dušek! PS: veškeré myšlenky jsou podávány velice stravitelně a srozumitelně! A to je umění!!! ()

BStone

Co psát? Snad jen, velká moudrost snoubící se s humorem, podpořená geniálním Duškovým zpracováním...100% ()