Čtyři dohody

(divadelní záznam)

Úspěšné divadelní představení Jaroslava Duška na motivy stejnojmenného bestselleru "Čtyři dohody" zaznamenala dokumentaristka Olga Špátová a kreativně ho doplnila o soukromé rodinné filmové archivy. Duškova hra inspirovaná nadčasovou toltéckou moudrostí knihy Dona Miguela Ruize provedla za devět let více než 150.000 diváků v cestě za osobní svobodou a štěstím. Slovem, tělem, hudbou a srdcem hrají Alan Vitouš, Pjér La Šé´z a Jaroslav Dušek. (Verbascum Imago)

bycer

famózní, bezkonkurenční, pravdivé, s láskou, souznící s vesmírem, poctivé, od srdce - od duše... Duše K ()

swater137

Koukněte !!! Je to divadelní představení. Mistr slova a improvizace to je Dušek. Ten kdo zná a má rád DUŠE - K z divadla Kampa bude okouzlen ten koho náhled na svět tak jak ho podává Dušek nebaví se bude bavit alespoň divadlem a slovníma hříčkama. Mě toto divadlo oslovilo. Myslím si že teze jsou pravdivé a řada návodů jak žít a komunikovat je jen opsaná. Vlastně jsou to základy ). Co nechceš aby jiní činily tobě nečiň ty jim. Jinak se musim pochlubit, že se snažíme s naším dítkem komunikovat a fungovat jako s rovnocenným, chytrým, jen trochu nezkušeným ale hrozně rychle se učícím a vnímavým malým člověkem. Jsou to prostě pravdy ve kterých lidé poznávají své chyby podávané v rychlém sledu nenásilnou formou a bez obviňování. Je to fajn a je to poučné ). Koukněte se !!! ()

eoj

Ač bych jako skeptik měl k lecčemu výhrady (třeba bych se obával, že následkem otevření srdce by bylo masivní krvácení), samotné 4 dohody zněly smysluplně. Navíc podáno se slušnou dávkou nadhledu a hlavně humoru. ()

Widlicka4

O Čtyřech dohodách jsem se poprvé doslechl na Vánoce 2013 v kině v rámci reklamních upoutávek během Nymfomanky. A protože mě to zaujalo, rozhodl jsem se vypravit do divadla. Pravda, povedlo se to až po roce, ale čekání se vyplatilo. Nehodnotím tedy přímo uvedený divadelní záznam, ale představení jako takové, což by nicméně neměl být nějaký zásadní lapsus. A hodnocení je naprosto jednoznačné: je to vtipné a navíc to nutí k zamyšlení, protože opravdu hodně z toho, co je řečeno, je pravda. Bohužel jsme ale natolik ochočeni, že se asi těžko můžeme jakkoliv vrátit do ideálního přírodního stavu. Škoda, hned by se nám lépe dýchalo :) PS: člověk to samozřejmě nemůže brát doslovně vážně, protože pak by se to blížilo pseudonáboženské agitce. ()

Krastom

Vynikajíci improvizovaná divadelní hra od Jaroslava Duška. Velmi jsem se bavil a doufám, že se mi někdy poštěstí spatřit také živé vystoupení. ()

Von Kempelen

Byť se moje vnímání Čtyř dohod poněkud liší od podání Jaroslava Duška, tak přesto je představení tak nějak povznášející, navozující příjemnou lehkost života, která jako by byla samou přirozeností. ()

Ricks

Naprosto fenomenální záležitost, která je schopna změnit člověku život v podání Jaroslava Duška. Rozhodně doporučuji zajít na živé představení. Jaroslav Dušek má velké charisma a dokáže opravdu člověka obohatit svými myšlenkami a názory, které umí podat vtipně a výstižně! ()

Kacenka_73

Nádherné zpracování… pro mě naprosto vulkanický zážitek… teda nejen pro mě… :-) Jdu se zeptat, jestli mě má rád a pokynu, aby se otočil ke zdi a spal… díky!!! :-D ()

Benigni

Jedno z nejlepších uměleckých děl, které za poslední dekádu vzniklo. Nepřekonatelně geniální text, protagonista i doku zpracování. ()

wodacka

Obdivuhodné představení, krásné, hodně o dětech a výchově, o nás, o životě...vzít si tužku a papír, zapsat v bodech ty pro nás nejvíce rezonující myšlenky, které jsme slyšeli, a každý den se na ten papír podívat a uvědomovat si tu lehkost a jednoduchost čtyř dohod. Mít sílu každý den všechny dohody naplnit - Brahma bude potěšen a my s ním. ()

honza.g

Knihu jsem nečetl, ale pochybuji, že je tak zábavná, jako Duškův scénář. Specíálně jeho hraní s češtinou (dali jste mi svůj hlas, tak teď mlčte) ty sociologicky-filozofické rady posouvá do nepokrytě zábavné talk-show, jakoby bez vyšších ambicí. Ale má to větší dopad, než když Dušek při jiných příležitostech vypráví o esoterice a o svém vnitřním světě a zní tak vážně, že mu věříte, že to fakt myslí vážně. Prostě vážné věci je lépe říkat s humorem. ()