Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

Bury

Myslím si, že potenciál tohoto filmu byl velmi nevyužitý. Děj předvídatelný a celková zápletka velmi strohá. Pár výstřelů a "lekací´" momenty mi nikterak nespravili mínění. Za mě podprůměrný film. Jediné pozitivum byl zajímavý nápad, který se však tvůrcům nepodařilo využít. ()

Modano

Nejlepší ze série, ale nejhorší hodnocení? Ale no tak. Anarchie a Volební rok byly akčnější, ale u tohoto dílu jsem byl napnutej jak kšandy a užíval si pohled na Ethanola jak zbohatlickým soplometům dává na zadek. A ke konci, kdy Lena svojí sousedce nechala na vlastní oči okusit bytelnost svýho stolu jsem si učůrnul radostí. Výhodou prvních dílů je to, že orgiinální námět potěší každýho diváka, zatímco další díly už jen kopírují z jedničky a myslí si, že nápad a kvalita tím přijde sama. Samozřejmě nechat jednou za rok, na pár hodin dělat lidi, co chtějí, je naprostý nesmysl. Nicméně myšlenka, že by se to mohlo stát realitou, tak z té zamrazí. ()

Rathe

I s nízkým rozpočtem se dá vykouzlit pěkný divadýlko, že? Strašně super originální nápad a začátek je prostě super. Strašně děkuju za vražedný nevěsty, masky vraždícího komanda a slizkého záporáka. Na druhou stranu 2. část filmu byla strašné klišé, kde se dal předvádět snad každý krok příběhu. Vždycky jste věděli, že někdo je zachrání, protože film v tu chvíli přecházel na slow motion a nebo dokonce takové klišé scény. A herci dětí byli docela divní a moc mi tam neseděli. Ale i tak fakt dík za ten origoš nápad! ()

Korra

Skvělý nápad propůjčuje jinak spíše průměrné vyvražďovačce (vlastně - z hlavních hrdinů zemře jen jeden, tak jakápak vyvražďovačka?) mrazivou atmosféru. ()

Vassa91

Říkejte si co chcete, ale svoje kouzlo to má, funguje to a myslím si, že takový scénář tu prostě nebyl. Děj je plný více či méně očekávaných zvratů, občas lehce čitelné, ale funguje to a myslím, že běžnému mainstreamovému divákovi se to prostě musí líbit. ()

janvanicek

Den, kdy neplatí žádné právo a bezpečnostní složky nefungují, kriminalita je na minimu, nezaměstnanost je nízká..a to vše díky Očistě. Řekl bych, že celkem docela originální námět, ale trochu to kazí ten konec.. vše se zdá být ztraceno a nakonec jim přijde na poslední chvíli někdo pomoci a vše je zachráněno.. není to špatný film, ale něco tomu chybí. Musím s tím ale soupeřit, protože na jednu stranu je ten film dobrý a na jednu stranu je to totální blbost.. 364 dní v roce být v pohodě všude demokracie a jeden den se na to všechno vykašlat. Nevím no. ()

Vaelor

Když je ti sousedé chtěli od začátku zabít, tak proč je nepozvali na tu oslavu? Neměli by to daleko jednodušší? Aha, chápu, to by pak nemohlo dojít k závěrečnému překvapivému zvratu a film by trval asi 30 minut. ()

Chroe

Téměř každý by očistu uvítal a kdo říká že ne, je buď lhář, nebo kretén...čti pravdoláskař. Osobně bych pozabíjel pár špatných lidí bez mrknutí oka. Ne ze msty, prostě aby nemohli dál škodit. ()

Utopic

Pi*****a jak mraky. Absolutne nesmyslne jednani postav. A zakladni zpracovani stezejni myslenky nedotazene do smysluplne miry. ()

vicvixx

Ethan Hawke je opravdu ukázková svině zvalchovaná systémem. Sic chrání svoji rodinu. Takhle postupně skončíme všichni. ()

Euroveo

Fakt sračka. Celá rodina riskuje svoje životy jen, ochránily někoho koho vidí poprvé v životě kdo se je pokusil zabít a možná ani není v právu. Nedokoukal sem ten film, protože nic takhle nudného sem dlouho neviděl. ()

megacik

Zaujímavý nápad, so skutočným potenciálom. Bohužiaľ to bolo veľmi odfláknuté, a preto som sa 3/4 filmu fakt nudil, pretože tých 5 hlavných postáv vo mne nevyvolávalo žiadne emócie. Oni sa aj snažili nejako to zahrať, ale réžia nevytvorila priestor na to, aby ste sa na nich kladne naviazali....tak jeden taký malý pokus tu bol...ale to akože kvôli tomu, že si chcú kúpiť jachtu, kvôli tomu by som im mal držať palce? A ešte mi všetci pripadali ako mentálne retardovaní. Takže mi bolo jedno, čo sa im stane.... Radšej sa mali tú hodinu nudy venovať tomu, aby poukázali na dobré a láskyplné vzťahy v rodine, a potom by malo aj zmysel im držať palce, aby prežili, lenže na to sa tento film nezmohol. ()

Haluziak

Po dlouhé době a na naléhání kámoše jsem se na to konečně podíval a musím říct: Meh! Jelikož žijeme v ideální společnosti tak už nemlátíme svoje děcka a to ani preventivně ani výchovně a z toho vznikají problémy. Starší dcérenky si šamstry potají tahají dom, namísto aby chodili na sená a mladší ogárci se chovají jak dementi nebo líp anglický výraz fucktards. Jedno špatné rozhodnutí pak střídá druhé - když už se badguys dostanou dovnitř baráku, tak namísto abych si udělal nějaký opevněný bod a ten bránil, tak se courám po celém Kárlštejnu jak na prohlídce. No prostě MeH! ()

venedikt

Pobavilo. Lena Headay předvedla velmi dobrý výkon. Jinak to celé mělo příběh, děsivý, zajímavý ale trochu okoukané klišé o záchranu života v jednom obklíčeném domě. ()

electricoo

Bohužel, chování postav nedávalo tak moc smysl a tomu synovi-parchantovi jsem přál smrt tak silně skoro od úplného začátku (resp. od doby, kdy začal dělat opakovaně všechno pro to, aby zničil svojí rodinu), že jsem ani nedokoukal. ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)