Zombi 2

• Itálie Zombi 2 (více)

Fulciho brutální vize plné krve a vnitřností jsou tím nejlepším, co může světový horor nabídnout. Do newyorského přístavu vplouvá opuštěná loď. Odkud plachetnice připlula a co se stalo s její posádkou? To jsou otázky, které si klade nejen dcera majitele lodi Anne, ale i novinář Peter. Vydávají se spolu na Antily, aby zde za neustálého rachotu bubnů poodhalili roušku děsivého tajemství, plného voodoo rituálů, krvavých orgií a obživlých mrtvol. (Řitka video)

kubyno

To je taková sračka, až jsem se u toho v kině bavil jak nikdy. Nemůžu si pomoct, ale je to zábavnější jak leckterá komedie, co naplat, že normálně by se mi to vůbec nelíbilo. ()

pend

Lima to vystihl příhodně, první hodinku filmu se moc neděje, pár chuťovek: tříska, žralok, mrtvola pobřežní stráže. Poslední půlhodina je horrorrový nářez v nejlepším slova smyslu. ()

chelsea17

Italských zombie hororů je plno a většinou jsem byl znechucený přílišnou brutálností, obsahující zbytečné, drastické záběry s litry krve. Ted vypadám jak někdo, kdo asi nemá rád horory, omyl já je opravdu rád mám. Jen ve většině těchto filmů je to přehnané. Abych se teda konečně dostal k samotnýmu filmu ... Atmosféra je výborná, hlavně hudba, kdy vylézají mrtvoly z hrobů je děsivá, ale opravdu velmi povedená. Celkově je to slušný snímek, ale má nedostatky ve scénáři, vypadá to občas "amatérsky". Tím to nechci ale nijak shazovat, líbilo se mi to, a klidně bych se na to podíval znovu za nějaký čas. Zajímavý mi přišel incident na lodi, kde se oživlej tlustoch vyřítí z kajuty. To nemělo chybu. ()

GOREGASM

Fulci poprvé a po této zkušenosti rozhodně ne naposled. Dobová atmoška, exotické lokace, sedmdesátkové erotické aroma a pinktlich gore prácička. Mrtví lezou z půdy opravdu stylově a odpudivě at the same time a pokud by téměř všechny postavy na jejich přítomnost nereagovaly veskrze tupohlavě šel bych s hodnocením ještě výš, protože Fulci válí a jeho Zombie je žánrovou klasikou. 85% ()

kkarx

Nejlepší italská zombíkárna, která těží předeveším z perfektně dekadentní atmosféry a Fulciho talentu pro obrazotvornost. Je tu hned několik ikonických scén, které Fulciho ve světě hororu proslavili. Jednak je to souboj člověka (zombíka) se žralokem (jak to jenom natočili?) a pak detailní propíchnutí oka. :-o ()

ad142

Zombi 2 začína novú a zrejme najúspešnejšiu éru režiséra Lucia Fulciho. Po relatívnom neúspechu inak vynikajúceho gialla Sette note in nero (1977) a spaghetti westerne Sella d'argento (1978) musel totiž riešiť čo ďalej. Koniec sedemdesiatych rokov znamenal zároveň aj koniec najslávnejších talianskych žánrov ako giallo a spaghetti western a veľké mená sa začali obzerať po iných žánroch. Fulci teda skončil v čistokrvnom horore a prvým filmom tejto dekády bol Zombi 2. Celú, už vtedy neoriginálnu tematiku pojal dosť svojsky. Fulci nestavia na temnej depresívnej atmosfére, ale naopak, často pohodovou, syntezátorovou hudbou evokuje skôr bezstarostný výlet niekam do Karibiku. Na samotnom ostrove sa mu však podarilo priam dokonale vytvoriť zvláštnu atmosféru, ktorej dominuje bledá, až prepálená obloha, nekonečné fúkanie horúcich vetrov a celé je to umocňované večným bubnovaním miestnych, inak neviditeľných domorodcov. Pre tých, ktorí nedokážu oceniť túto atmosféru prináša maestro Fulci viaceré jednoznačne nezabudnuteľné a unikátne scény, ako je legendárny súboj žralok proti zombie, či vstávanie 400 rokov starých mŕtvol španielskych conquistadorov, z ktorých je jeden zničený rozseknutím hlavy kovovým kresťanským krížom z jeho náhrobku. Priam úchvatná je hudba Fabia Frizziho, ideálne evokujúca pomalú chôdzu tamojších zombies a skvelo tak dokresľujúca celkové spracovanie ostrova. Z giall si tu Fulci požičal scénu, predchádzajúcu zabitiu profesorovej manželky (vrcholiacu často citovaným a aj cenzurovaným vypichnutím oka drevenou trieskou) a neustály pocit neistoty a nikdy nekončiaceho nebezpečenstva. Maximálnemu hodnoteniu však zabránili neprehliadnuteľne poslabšie herecké výkony a priveľmi jednoduchý príbeh. ()

mutace odpad!

Absolutní sračka, ovšem díky naprostému nezájmu režiséra, uželat z toho cokoliv jiného, posouvá tento film do kategorie kultovních snímků. Doporučuji jako backgroud pro nějakou chlastačku. Zaručeně pobaví :) ()

JimiH

Tři hvězdy jsou spíš za ty dvě skvěle natočené scény (vypíchnutí oka a scéna se žralokem), zbytek je céčko s neskutečně špatnými herci, ale překvapivě zajímavou hudbou. ()

Wencek

Paráda nejzábavnější film u kterého jsem obvědval. Nevim co má L.Fulci proti očím ale asi mu přijde velice zábavné je pořád vyichovat a podobně. Naprosto dokonalá nechutnost s napíchnutím oka na dřevěnou třísku a následné pojídání doktorovy manželky. Úžasný masky zombií. Souboj zombíka se žralokem a spousta voodoo, kde tohle jen uvidíte. A ta hudba no to je nádhera, tak tomuhle říkám hudební podkreslení filmu až mi z toho málem běhal mráz po zádech. Naprosto úžasnej film. L.Fulci je genius. Více než lepší 4*. K dokonalosti malinko chybí i když přesně nevim co. ()

Mitopus

Tři hvězdičky, ale moc jsem si přál udělit víc. Po velmi slibném začátku následovala více méně nuda. Fulcimu se teda musí nechat, že zombíky umí vyrobit skutečně krásně shnilé a krvavými scénami taky zbytečně nešetří, ale vzhledem k OTŘESNÉ HUDBĚ, jakémusi molovému italodisku jsou všechny scény, na které se správný zombie fanda těší, naprosto znehodnocené! Neřku-li úplně na ho... Takže doporučuju jen jako kulisu, třeba na večírek :) ()

Sasakr

Čekal jsem něco lepšího. Masky byly super, ale všechno ostatní... lidi přitrouble stojí a řvou, dokud se nenechají sežrat; nakažený nechají v klidu ležet, dokud se nezvednou a nezačnou útočit. Proč mají mrtvoly zavřený oči? Jak vidí? Nicméně společně s Návratem oživlých mrtvol snad jediný film, kde mrtví doopravdy vstávají z hrobů. ()

degster

Safari atmosféra, midi hudba, zopár vypichnutých očí a samozrejme fight zombíka so živým žralokom. Pre mňa dnes polnočná kultovka, dnešnému bežnému divákovi však Fulci už asi veľa nepovie. ()

Tormentor665

Hledáte-li krásu v ošklivosti, tak se vám film bude určitě líbit. Pokud berete Zombie žánr za skutečně vyšší umění a sílu vyjádření, tak nad tímhle ohrnete nos. Přece jen se přikláním k názoru, že je film fanoušky spíše přeceňovaný. Ovšem ve srovnání s jinýma naprosto nezvládnutýma "chuťovkama" z italské produkce je tohle ještě slušná kvalita. ()

masekjc

Z celé trilogie nejlepší, nejbrutálnější, nejnapínavější a nejerotičtější díl. Pak už to jde jen z kopce hodně rychle dolů. ()

darthhokro

Tenhle film jsem iděl jako malej fakan na VHS pod názvem Hrůzostrašný ostrov zombí. Atomsféra díky hudbě je perfektní, masky taky docela ujdou. Prostě dnes již klasika, pěkné 4. ()