Peklo na talíři

(pořad)

Šéf Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk pranýřuje úroveň české gastronomie a stolování. Přidává i pár praktických rad, čemu se vyhnout, na co si dát v restauracích pozor a čas od času rozbírá některé zajímavé potraviny. (oficiální text distributora)

mcleod

Povedené testy těch nejlevnějších potravin, na které lze bohužel v každém českém supermarketu narazit v hojné míře. Spotřebiteli každý z těchto krátkých dílů dává možnost dovědět se něco zajímavého o potravinách, rady jak si vybírat něco, co nám zdravotně neublíží a čím nás obchodní řetězce neokrádají, ale také svým způsobem dokáží kultivovat nákupní chování, když poradí, jak si vybrat dobré výrobky (ne vždy je dražší zároveň i lepší). Co vidím jako nedostatek pořadu (přestože chápu jeho zacílení), je jeho zaměření pouze na tu nejhorší výrobkovou spodinu, na to nejlevnější, co lze dostat. Kdyby byl obšírnější a třeba trochu delší, nebylo by to špatné. ()

kenkaku

odborné filmařské komentáře některých uživatelů jsou v případě tohoto pořadu celkem úsměvné. Prý "vypointované dialogy" :D. No nic. Krása a kouzlo pořadu je vtom, že tupý český konzument se konečně bez obalu dozví co mu servíruje mazaný český obchodník s potravinami. Jeden chce za každou cenu ušetřit a druhý za každou cenu vydělat. A výsledkem je že v něčem co se jmenuje "Pochoutkový salát" je jeden hnus za druhým (korunováno ňamkou s názvem Výrobní samám). "Pochoutkáč" jsem baštil už před 20ti lety na střední ve školním bufetu a jestli tenkrát v něm Výrobní salám byl taky, by se dalo s úspěchem pochybovat. A o to běží. Díky Romanu Vaňkovi jsem přestal kupovat některé potraviny, které jsem nakupoval roky a u zbytku si sakra vybírám. Díky moc za tento pořad. ()

civrss

Díky bohu za Vaňka. Moderní zachránce české gastronomie. Podle mě to co pan Vaněk dělá, dělá dobře. A doufám, že to bude moct a chtít dělat ještě hodně dlouho. God bless him! ()

honzii

Dobře využitý formát panem Vaňkem, který nabízí sympatickou zpětnou vazbu české gastronomii, potravinářství a restauratérství. Dobrý projekt. ()

Lukoboss

Je to kraťoučký, ale o to výstižnější a přínosnější. Jen ať se v TV a na netu objevujou takovýhle pořady, který jasně ukážou, co že si to vlastně kupujeme, resp. co nám kdo prodává a jaký hnusy do sebe tlačíme! ()

korndaddy

To se hodí. Až budu mít svojí restauraci tak taky napíšu do jídeláku vodníkovo sperma u hráškový polévky. Hosti to určitě ocení. ()

Milan25

Člověk se sice dozví spoustu věcí o tom, jaké potraviny nekupovat, ale nemam tušení, jak takový pořad ohodnotit. Je to podáno vcelku zábavně a Petr Vaněk je docela sympaťák. Neutrální tři. ()

B4TM4N

Typický pořad na Streamu: nula nula šeď. Etikety výrobků si každý přečte sám, inteligentnější z toho i sami vyvodí závěry a zbytek postihne výběr pana Darwina (zde rakovina). Roman Vaněk určitě gastronomii rozumí, ale tak nějak to publiku zapomněl sdělit. No a na konec si připálí Cohibu za 500 zapíkem za 3,50...troška toho pokrytectví je takovou pěknou závěrečnou licencí. ()

reditelka

Co si budeme povídat, hony na potravinové čarodějnice jsou teď oblíbené a po Romanu Vaňkovi se na jejich popularitě začal přiživovat kdekdo. A proč taky ne - je správné, když někdo ukáže prstem na nekvalitní zmetky. Roman Vaněk mi ale svým vystupováním nějak nesedí a z příšerného slova "šmakuláda" nebo z familiárního "kamarádi zlatý, nekupujte to" se mi ježí vlasy. I přesto se ve vlastním zájmu ráda podívám na každý nový díl. ()

Hanys_

Kameru ani herecké výkony asi na Peklu hodnotit nepůjde, takže je jasné, že tady jde hlavně o ten vzdělávací charakter. A je jen škoda, že tohle běží na netu a ne např na nově v prime timeu. ()

Junglista

I když sem sám občas takový kulinářský prase, že by mě za to Roman Vaněk postavil ke zdi a z mejch zbytků nadělal dochucovadla, tak mě tahle série obohatila. Líbí se mi kritika konkrétních produktů z konkrétních obchodů a žádný rozmazaný výrobci, člověk si aspoň dá dvě a dvě dohromady. Vaněk je příjemnej průvodce, ale za ten výraz "šmakuláda" (kterej mi trhá uši) bych mu nejradši dal sníst něco z Babicovejch biologickejch zbraní. ()

Fary

Prvnich par dilu se mi libilo vic, nez ty z posledni doby. Roman uz obcas trochu prehani a nektere veci uz jsou vypointovane az ad absurdum... ()

Dixiee

Tento pořad sleduji ráda a nestačím se divit, čím vším jsem se kolikrát cpala. Bohužel mi u řady dílů chybí jednoznačný závěr, což kazí výsledný efekt. ()

ondrula

Měl jsem s tím stejnej problém jako s pořadem Na nože. Roman Vaněk ať je třeba kulinář a kuchař od Pána Boha, ale do televize ať neleze, všechny ty jeho patetický a "vtipný" hlášky, kterýma špikuje svoje projevy, to je fakt něco příšernýho. ()

.MJ.

Skvělá záležitost. Pan Vaněk se očividně vyzná a pokud ne, tak má dost kamarádů, kteří mu v tom pomůžou. Myslím si, že nejenom mě otevřel v mnoha věcech oči. 95%. ()

mysak.pitlik

Roman Vaněk rozebírá naprosto triviální záležitosti a mě šokuje, kolika lidem to přijde nadmíru poučné. Ale budiž, holt se ještě pramálo lidí zajímá o to, co vlastně jí. Co je ale k nesnesení, je Vaňkovo vyjadřování. Někdo by mu už měl říct, že Pohlreicha ze sebe nevykřeše. Snad by i stálo za to, aby Ivo Šmoldas udělal nějaký podobný projekt, se zaměřením na češtinské peklo v Pekle na talíři. ()

Reverger

Fakt jsem i rád, že se na to dívám. Občas nezajímavé, občas neuvěřitelně místy trapné, ale je dobré vědět, co se dostává do našeho těla za svinstva. ()