• Autogram
  ***

  Tak pre mňa práve toľko ospevovaný výkon tetičky Naskovej pripadal ako najslabší vo filme. Veľa toho vo filme nemala, v podstate len pár patetických výlevov o živote. To Smolík a Marvan potiahli film, ktorého charakter je striedavo zábavný, zábavne strašidelný a mravoučný. Možno aj sociálne orientovaný záver vedie k vyššiemu hodnoteniu, pričom film je bežnou veselohrou svojho obdobia. –––– Tady ho pověsím. Ať vidí, že na něj myslíme.(13.6.2015)

 • strelenaL
  ****

  Československý film o tetičce, která je majitelkou zámku. Se svou rodinou se však tetička málo stýká…rodina na ní nemá čas a ani si nějaký nechce najít. Ale s velkou vytrvalostí čekají až tetička konečně natáhne bačkory. Proto služebného milostivé paní tetičky napadne jak vyzrát nad holotou, tím že si vymyslí a napíše fingovaný dopis, že již drahá tetička skonala. Na zámku se začnou dít divy. Ve filmu krásně podkresluje hudba jistou ponurost a děsivost. S každým přízrakem jde naprosto věrohodně a vyvolává v divákovi pocit přicházejícího poltrgaistu. Hodnotím 4*(11.1.2011)

 • wosho
  *****

  Skvělá, satirická komedie s jemnějším černým humorem od mistra Friče. Růžena Nasková ve své nejlepší filmové roli a s plejádou výtečných herců si film dokonale užívají (scenárista totiž obdařil některé postavy i zajímavým podtextem-nejsou to jen šablonovité figurky jako u většiny naších veseloher z tehdejší tvorby). Tetička dokáže dobře pobavit jak tehdy, tak i dnes. Snad jen ten konec mohl být lépěji dopracován.(20.6.2007)

 • Sdoom
  ***

  Musím se ztotožnit s většinou zdejších komentářů, že filmu jednozačně dominuje Ferenc Futurista. Jinak se jedná o takový ten klasický humorný prvorepublikový příběh (byť tedy točen už za války) s ponaučením. Chvílemi přehnané, chvílemi milé, chvílemi i docela humorné. Řekl bych takové lepší 3 hvězdičky. (DVD)(13.4.2013)

 • Greg25
  ****

  Pokrytectví a věrohodné vyobrazení pravé stránky příbuzenstva, to je to co tuhle hořce pravdivou komedii zvedá mezi nejlepší filmy naší filmové éry během 2. světové války. velkým kaldem snímku je Růžena Nasková, která hraje svoji roli osudově zamilované stárnoucí ženy, jež na svou lásku čekala většinu života, naprosto uvěřitelně. 80%(6.2.2010)

 • - Filmovanie prebiehalo v obci Pruhonice. (dyfur)

 • - Film byl natočen podle divadelní hry „Strašidelná tetička“ od Jaroslava Tumlíře. (SONY_)