Pokrytectví a věrohodné vyobrazení pravé stránky příbuzenstva, to je to co tuhle hořce pravdivou komedii zvedá mezi nejlepší filmy naší filmové éry během 2. světové války. velkým kaldem snímku je Růžena Nasková, která hraje svoji roli osudově zamilované stárnoucí ženy, jež na svou lásku čekala většinu života, naprosto uvěřitelně. 80%(6.2.2010)

Musim rict, ze postava a cele ztvarneni Berty v podani Ruzeny Naskove me malem dohnala k slzam. Vyborny herecky a hlavne lidsky vykon! Pak je zde neskutecny Ferenc Futurista, ktery se sve role zhostil temer Oscarove. Film ma sice pomalejsi rozjezd, po prijezdu rodin na zamek se ale staneme svedky neskutecne podivane. Vyvolavani ducha u stolu a boure, to jsou veci, ktere si pamatuji od detstvi... Vzhledem k ne zrovna privetivym dejinam se ceskym filmarum povedlo nekolik vybornych filmu v roce 1941.(30.5.2009)

Velice příjemná komedie o ne zcela ideálních rodinných vztazích, režiséra Mace Friče. Velice inteligentním způsobem nastíněna touha veškerého příbuzenstva (až na výjimky) po dědictví po zesnulé tetičce, kde se naplno projevují charaktery jednotlivých postav. Ve finále se ukáže, že teta ve skutečnosti nezemřela a odhalí se pravá příčina tj. touha po dědictví. Velmi kvalitní námět i scénář o režisérovi nemluvě. Vše doplněno o velmi kvalitní herecké obsazení. V tomto filmu přímo exceloval bratr Emana Fialy Ferenc Futurista (vlastním jménem František Fiala).(29.1.2011)

Tak jsem si jedné krásné neděle říkal - jestlipak dávají nějaké příjemné retro? A hle, Tetička! Ta nikdy nezklame! Rovněž jako Růžena Nasková a Ferenc Futurista. Stárnoucí, leč zajímavý milostný příběh...oduševněle napsaný životní osud a melancholické herectví...a Jiří Dohnal v roli profesůrka je bezchybný!(27.8.2003)

Československý film o tetičce, která je majitelkou zámku. Se svou rodinou se však tetička málo stýká…rodina na ní nemá čas a ani si nějaký nechce najít. Ale s velkou vytrvalostí čekají až tetička konečně natáhne bačkory. Proto služebného milostivé paní tetičky napadne jak vyzrát nad holotou, tím že si vymyslí a napíše fingovaný dopis, že již drahá tetička skonala. Na zámku se začnou dít divy. Ve filmu krásně podkresluje hudba jistou ponurost a děsivost. S každým přízrakem jde naprosto věrohodně a vyvolává v divákovi pocit přicházejícího poltrgaistu. Hodnotím 4*(11.1.2011)

• - Filmovanie prebiehalo v obci Pruhonice. (dyfur)