Musím se ztotožnit s většinou zdejších komentářů, že filmu jednozačně dominuje Ferenc Futurista. Jinak se jedná o takový ten klasický humorný prvorepublikový příběh (byť tedy točen už za války) s ponaučením. Chvílemi přehnané, chvílemi milé, chvílemi i docela humorné. Řekl bych takové lepší 3 hvězdičky. (DVD)(13.4.2013)

Začátkem jsem si nebyla moc jistá, ale postupně se z Tetičky vyvinula vcelku originální komedie se slušným potenciálem, který se mi zdá, že zůstal nevyužitý. Frič tentorkát zabrousil do sice příjemného námětu, nicméně z celého filmu a z konce především je patrná hořkost a sentimentalita. Všichni herci odvedli výborný výkon, mě se nejvíce líbil Ferenc Futurista. Jak už jsem psala, velice pěkná komedie, která je ale založena spíše na smutném podkladu a i s tím slovem komedie bych byla opatrnější-nejedná se o typickou Fričovskou komedii s Burianem nebo Haasem, a tak myslím, že hořká komedie by Tetičku vystihla nejlíp.(14.10.2012)

Tak si udělejme menší inventuru. "Vždyť já jsem vdaná" (Služebná Futurisovi na jeho oznámení, že bude dělat médium). "Co tu chcete bílit, od toho jsme tu my". (Kreuzman Smolíkovi). "Vždyť já nejsem zvědavý, to víš z domova" (Marvan Šlemrové na její požadavek, ať se jde podívat, co se děje). "Já, komerční rada?" (Nedbal Baldové na její příkaz Jdi tam!). "Tím se Felixovi chlubit nemůžou." (Šlemrová při vyzdvihování Dohnalových předností). Jinak Futurista bohužel opět nedostal moc velký prostor, co se týče vtipů, Dohnal mě překvapil svým svěžím zjevem, na 36 let nevypadal, zvlášť v porovnání se svým filmovým otcem Marvanem, který byl o pouhé 4 roky starší, nemluvě pak vůbec o jeho filmovém skorotchánovi Nedbalovi, který byl o celý jeden rok mladší. Nasková se na svou roli hodila perfektně, neboť svým tradičním poněkud neživotným výkonem vystihla polomrtvou tetičku dokonale. Abych se přiznal, zezačátku mi byla celkem protivná, jak pořád fňukala, že je sama v tom svém velkém zámku, a přitom to byla pouze její vina. Kdo nechce být sám, kdo chce mít kolem sebe spoustu lidí, musí pro to něco udělat, a né dvacet let jen pasivně vzdychat před obrazem své dávné lásky. Naštěstí to na konci pochopila. Dohnal mě taky naštval, ačkoli ve vztahu k ženám a vzhledu a chování jsme na tom podobně, jeho uháněly a mě dosud né!(2.1.2013)

Příjemně zábavná a svižná komedie o mamonu peněz a bohatství lačných příbuzných, toužících pouze po dědictví. Teta Berta (Růžena Nasková), čekající na návrat své dávné lásky, žije osamocena na svém zámečku. Její příbuzní touží pouze po jejím majetku. Po smyšleném úmrtí pak nastává pravý a nefalšovaný boj o pozůstalosti, který impozantně řídí Bertin majordomus Hynek (dobrý Ferenc Futurista). Boj a hledání testamentu. Dusbabovi (dobrý Jaroslav Marvan a Růžena Šlemrová) versus Felixovi (Miloš Nedbal a Zdeňka Baldová) kontra Oskar (František Kreuzmann) a jeho žena (Lola Skrbková). Další zajímavé role: uctivý dr. Jelínek (František Smolík), stálý Bertin ctitel, strýc Eduard (Theodor Pištěk), Bertina životní láska, nadějné mládí netoužící po majetku Jindřich (Jiří Dohnal) a Slávka (Lída Chválová), trochu nemotorní sloužící Berty Jeřábek (Vladimír Řepa) a Víchová (Darja Hajská), a smyšlený právní zástupce JUDr. Hrůza (Karel Beníško). Zábavné, vtipné, tajemné, sarkastické až výsměšné. Nádherný boj o dědictví jako vrcholový sport, kde všechny údery jsou povoleny.(15.8.2011)

Pokrytectví a věrohodné vyobrazení pravé stránky příbuzenstva, to je to co tuhle hořce pravdivou komedii zvedá mezi nejlepší filmy naší filmové éry během 2. světové války. velkým kaldem snímku je Růžena Nasková, která hraje svoji roli osudově zamilované stárnoucí ženy, jež na svou lásku čekala většinu života, naprosto uvěřitelně. 80%(6.2.2010)

• - Filmovanie prebiehalo v obci Pruhonice. (dyfur)