Andělský podíl

La part des anges

Anjelský podiel

Komedie / Drama

Velká Británie / Francie / Belgie / Itálie, 2012, 106 min

Bože můj, to byla celkem kravina. Film o zlodějíčcích, kteří zbohatnou díky "andělskému podílu". Herecké obsazení nebylo moc dobré, vlastně mě pořádně nezaujala ani jedna postava. Ještěže se tam vyskytovala ve velké míře whisky. Potěšila mě také písnička - The Proclaimers - I´m gona be - ta je alespoň taková ztřeštěná. Myslela jsem si, že když je to komedie, že se zasměju - bohužel.(18.11.2012)

Z toho filmu sem měl smíšený pocity, cítím, že bych mu klidně mohl dát i dvě nebo čtyři hvězdičky, podle toho...prostě takový zmatený a rozporuplný pocity z toho filmu mám...takže to nechám na třech. Jako vidět jednou myslím asi bohatě stačilo...a kdybych to neviděl, tak by se taky nic nestalo...takže tak asi...(6.9.2012)

• J*A*S*M

Odporná, levicová, nevtipná komedie o několika nesympatických postavách ze dna společnosti (já jim říkám póvl, oficiální text distributora "povedené existence"), přičemž té hlavní máme fandit, protože se prý chce změnit a zlepšit svůj život, nicméně nevynechá první příležitost, jak si v podstatě podvodem přilepšit. Hm. Krásně manipulativně je natočena scéna rozhovoru mezi hlavním hrdinou-útočníkem, jeho obětí a rodiči oběti. "Povedená existence" útočník z něj vychází jako chudák trpitel, oběť jako slaboch a matka oběti jako natvrdlá fúrie neschopná soucitu, nechápající, že se útočník mohl změnit a svého činu lituje. A je to jen a pouze tím, jakým způsobem to Loach natočil a že do role matky obsadil ženu s nejsměšnějším přízvukem ze všech. Dvě hvězdy klasicky za řemeslo, jinak odpad.(22.12.2012)

47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 - HORIZONS - Horizonty (The Angels' Share / THE ANGELS´ SHARE / Andělský podíl) - Po všech stránkách dokonalý film, od pro mne strašně charakterního režiséra, který neumí udělat krok mimo, který neumí natočit špatný film. A tento je okořeněn něčím co u Kena téměř nenajdete a to dobrým ("šťastným") koncem. Jeho filmy mají vždy strašně silné a né optimistické konce a tento jako by se k němu vůbec nehodil. Stále jsem čekal kdy příjde ten zvrat a NAŠTĚSTÍ tentokrát nepřišel. Velký festivalový zážitek... - 6. 7. 2012 - kino Thermal - Velký sál - Karlovy Vary - 3. místo - 90%(17.7.2012)

Jak už někdo napsal - a vážně to dost sedí - je to taková sociální pohádka. Bez peněz, bez práce, odsouzen k veřejným pracím - objeví talent na rozpoznávání druhů whisky a navíc začne spřádat geniální plán na rychlé zbohatnutí...Průměr na všech frontách (ani pořádné drama, ani britská komedie), který se vypaří hodně rychle z hlavy. 5/10(19.11.2012)

• - Film se částečně odehrává v prostředí destilérky Highland Park, která je umístěna na Oknejích a je dnes nejseverněji položená palírna skotské. (Bioscop)

• - Paul Brannigan hrá vo filme pochybného a problémového človeka. V skutočnosti bol v šestnástich rokoch uväznený na štyri roky za ozbrojený prepad. Po prepustení na slobodu bol nezamestnaný, frustrovaný a premýšľal nad samovraždou. (kacer4)

• - Pro whisky nadšence lze dodat, že ve filmu se objevuje dvakrát Charlie MacLean jako znalec skotské whisky. Pan MacLean je znalec v oboru a uznávaný autor na téma whisky. Publikoval již na deset knih a získal řadu cen. (Bioscop)