Reklama

Reklama

Andělský podíl

  • Velká Británie The Angels' Share (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Hořkosladká komedie nasáklá skotskou whisky. Robbiemu je něco málo přes dvacet let, nemá práci, se svou přítelkyní Leonie čeká syna, za napadení jiného mladíka je odsouzen k veřejným pracím. A k tomu všemu ho ještě rodina jeho přítelkyně vůbec nemá v lásce. V téhle situaci najde Robbie naději tam, kde by ji nejmíň čekal – ve skotské whisky. Když si Robbie odpracovává svůj trest, seznámí se s partičkou povedených existencí v čele s Rhinem, kleptomankou Mo a neodolatelně tupým Albertem. Vedoucí této pracovní skupiny Harry má vášeň pro whisky, a když celou partu vezme na degustaci tohoto ušlechtilého nápoje, objeví v sobě Robbie talent pro rozpoznávání těch nejjemnějších chutí. A když se navíc dozví, že se chystá aukce náhodně objeveného soudku té nejlepší whisky na světě, vycítí Robbie příležitost, jak zabezpečit sebe a svoji rodinu jednou provždy. (Aerofilms)

(více)

Videa (6)

Trailer 3

Recenze (171)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,MŮJ KLIENT CHCE JEN 3 LÁHVE. JEDNU SI NECHAT, JEDNU VYMĚNIT A JEDNU VYPÍT S PŘÁTELI....“ /// Tak fajn. Původně to vypadalo na film vo tom, že když se jednou zapleteš do toho svinstva, nejde s tím jen tak přestat. Robbie by se měl vykašlat na všechny ty sračky kvůli kterejm seděl, zapomenout na všechny co ho chtěj zabít – páč je mladej a má malilinkatýho syna. Škoda, že trvá hodinu, než se film dostane k rozumnejm věcem. K whisky a ,,triku“, jak vydělat prachy. Začne bavit, chytá to ,,zlodějskou“ atmosféru a hlavně dostávám kurevskou chuť ochutnat pořádnýho vizoura. V tý druhý půlce, je to optimistickej teenagerskej zlodějskej film, provoněnej whiskou a myšlenkou, že na těch prospěšnejch pracích v Británii asi něco bude. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tož po filmech o víně, bych radši něco vostřejšího. 2.) Páč na exkurzi do palírny se nechodí každej den (netýká se zaměstnanců likérky Drak). 3.) Thx za titule ,,verus.1993“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Fajn sociální pohádka s krásným levičáckým poselstvím "andělského podílu" jako principu bezbolestného přerozdělení. Loach umí svoje postavy nijak zvlášť neidealizovat, i když zjevně stojí plně na jejich proletářské straně. Pro mě pořád zůstává problémem jeho lpění na "vážných" sociálních scénách, které v celkovém crazy konceptu tak úplně nefungují - prostě jsou to dva způsoby pohledu na věc a úplně k sobě nesedí. Ale jinak jsem se tímhle živelným skotským křupanstvím výtečně bavil. ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

Poslední dobou mám docela štěstí na prima filmy. Stejně je to tak i s Andělským podílem, který byl smutný, ale zároveň i mírně úsměvný v tom správném poměru. Angličané mají smysl pro jemný humor a to jsme mohli vidět i v tomhle příběhu plného jak jinak než skotskou whisky, skvělých a přirozeně hrajících herců včetně jednoho mírně retardovaného. Robbie sympatickej kluk, kterému musíte držet palce i kdyby jste nechtěli, aby mu to všechno dobře dopadlo a on mohl znovu nastartovat svůj život jiným směrem. Jejich společná cesta v kiltech s nezbytným sporranem neměla chybu. S Kenem Loachem jsem se setkala už ve filmu Něžný polibek, který se mně moc líbil a už se těším na nějaký další jeho film. A já jen doufám, že ze mě Andělský podíl nikdy nevyprchá a nezmizí navždy pryč. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Odporná, levicová, nevtipná komedie o několika nesympatických postavách ze dna společnosti (já jim říkám póvl, oficiální text distributora "povedené existence"), přičemž té hlavní máme fandit, protože se prý chce změnit a zlepšit svůj život, nicméně nevynechá první příležitost, jak si v podstatě podvodem přilepšit. Hm. Krásně manipulativně je natočena scéna rozhovoru mezi hlavním hrdinou-útočníkem, jeho obětí a rodiči oběti. "Povedená existence" útočník z něj vychází jako chudák trpitel, oběť jako slaboch a matka oběti jako natvrdlá fúrie neschopná soucitu, nechápající, že se útočník mohl změnit a svého činu lituje. A je to jen a pouze tím, jakým způsobem to Loach natočil a že do role matky obsadil ženu s nejsměšnějším přízvukem ze všech. Dvě hvězdy klasicky za řemeslo, jinak odpad. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Na to, že si Andělé berou svůj podíl ze sudů whisky věřím rozhodně víc než na to, že se z delikventů stávají slušní občané. A jsem si celkem jistý, že režisér věděl, co mi chce sdělit, ale vzal to zbytečně dlouhou oklikou. Úvodní sociální drama je totiž tak nezáživně dlouhé, že jsem se chtěl s Andělským podílem naštvaně rozloučit. Pak však přišlo o něco lepší seznámení s vůní, chutí i barvou oblíbeného alkoholu a zlodějský závěr byl už naprosto vynikající. Jen si nejsem jistý tím, kolik diváků projeví tolik osobní statečnosti jako já a neopustí Robbieho dávno před první návštěvou palírny. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (3)

  • Paul Brannigan hrá vo filme pochybného a problémového človeka. V skutočnosti bol v šestnástich rokoch uväznený na štyri roky za ozbrojený prepad. Po prepustení na slobodu bol nezamestnaný, frustrovaný a premýšľal nad samovraždou. (kacer4)
  • Film se částečně odehrává v prostředí destilérky Highland Park, která je umístěna na Oknejích a je dnes nejseverněji položená palírna skotské. (Duoscop)
  • Pro whisky nadšence lze dodat, že ve filmu se objevuje dvakrát Charlie MacLean jako znalec skotské whisky. Pan MacLean je znalec v oboru a uznávaný autor na téma whisky. Publikoval již na deset knih a získal řadu cen. (Duoscop)

Reklama

Reklama