Andělský podíl

La part des anges

Anjelský podiel

Komedie / Drama

Velká Británie / Francie / Belgie / Itálie, 2012, 106 min

Nesmírně příjemný film hřejivý jak skotská whisky. Vypráví s notnou dávkou humoru skoro pohádkový příběh o tom, že v každém grázlíkovi je někde uvnitř schovaný alespoň malý kousek dobra a zaslouží si dostat šanci. Základem úspěchu Andělského podílu je kvalitní scénář a autentické herecké výkony, které dovedly snímek až ceně poroty v Cannes. Za mě pěkné čtyři hvězdičky.(6.7.2012)

"Nesprávna motorka ty magor!..." Na hlavného hrdinu sa to valí z každej strany. Väzeniu sa vyhol len tak-tak, s každým naokolo sa iba mláti, jeho dievča mu veľmi neverí a jej otec by ho najradšej zakopal. O takú trosku by vraj nemal záujem ani policajný zbor... Až raz ochutná whisky, uhádne prísady, arómy a zistí, že v tomto biznise by sa možno ako degustátor nestratil. Objavený sud starej a vzácnej whisky v hodnote vyše 1 000 000 libier mu vnukne slušný nápad... Film všetko dávkuje s citom. Nikam sa neponáhľa, humor je príjemný a herci slušne hrajú a príbeh určite zaujme. Aj keď filmári dávajú návod, že krádežou si môžete prilepšiť, je to ok. Taký looser ako Robbie si tú odmenu zaslúži. A čo je to ten anjelský podiel? To sú 2 % vyparenej whisky z pálenice. 80%.(17.11.2013)

Příjemný mix komedie, dramatu a whisky. Asi jsem zatím nenarazil na film, z kterého by přímo sálala chuť správné maltky a Kenu Loachovi se zde podařilo geniálně. Základem je sice klasická underdog story, jakých jsme viděli mraky, ale prostředí, postavy a decentní vtip film rozhodně vytahuje z průměru výš. Za mě 4*, malt-head!(2.11.2012)

Další snímek z kategorie nevadí, ale nic nezanechá. Milá jízda docela sympatických postav, originální plán, pár vtipných momentů, cool whisky, hezký krajinky, Edinburgh a pár zajímavých námětů, které jsou ale v zápětí ještě zajímavěji zabity. Pokud nemáte co dělat, je snímek ideální, pokud čekáte velký karlovarský zážitek, zapátrala bych ještě v programu...(3.7.2012)

• chelseaman22

Je to bídný skotský brak, jež je sympatický jen tou sladovou pálenkou. Prostoduchá skvadra nekňubů zjevně nedokáže hákovat v souladu se zákonem a tak se vydá "čórnout" sud za 1,1 milionu liber. Vůdce gangu Robbie má plachty jak sviň, což se projevuje natvrdlostí a nesnášenlivostí vůči všudypřítomným fujavicím na Skotské vysočině. Jediná žena se po celý film tváří tak, že na konkurz spíš zabloudila a v neposlední řadě si čtyř-oký trouba hraje na úplného imbecila (což je vystupňováno tak moc, že divák začne proklínat toho, kdo ten konkurz měl na starosti). Jediným přívětivým faktem je obtloustlý dobrák, jež rád sladovou pálenku. V neposlední řadě bych všem následujícím stahovatelům tohoto filmu doporučil, aby si počkali, až film bude (jestli bude) nadabován. Protože tak skotská angličtina je spíše odporná šišlaná. 25%(27.1.2013)

• - Paul Brannigan hrá vo filme pochybného a problémového človeka. V skutočnosti bol v šestnástich rokoch uväznený na štyri roky za ozbrojený prepad. Po prepustení na slobodu bol nezamestnaný, frustrovaný a premýšľal nad samovraždou. (kacer4)