Andělský podíl

Anjelský podiel

Komedie / Drama

Velká Británie / Francie / Belgie / Itálie, 2012, 106 min

• Kmotr

Podívaná tak na sobotní večer, když není co dělat a tak si můžete pustit film jako Andělský podíl u kterého si možná odpočinete, ale také u něj můžete dělat řadu dalších aktivit. Nuda, která míchá klišé nejrůznějších žánrů. Režisér filmu Hledá se Erik, tentokrát nezvládl udržet rovnováhu mezi dramatem a komedií, prolíná je nevkusně dohromady a nabízí film, který je podle mě ve všech směrech zbytečný. Příliš nepodstatných scén, které nic neříkají a nejsou pro film důležité, načrtnuté postavy, mizerný smysl pro humor. Kdybych to neviděla v kině, ale v televizi, tak to vypnu už v polovině. FFKV(2.7.2012)

hořkosladká jo, i když komedii bych dal do uvozovek, nebo aspoň na druhé místo. Ve výsledku docela milá pohádka o odpadlících i flákačích, kterým společnost moc velkou naději na polepšení a tím pádem na zlepšení nedává. Ale shodou šťastných náhod to mají šanci změnit - a těch náhod je tam až až a proto ta pohádka. Je to natočeno příjemně s drsným skotským naturelem a jemným humorem. A u mě to stačilo na slabší 4 hvězdičky.[ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](3.2.2013)

Nechci hodnotit z pohledu, jestli to je, nebo není sociálně pravdivé a jak moc ano, nebo už ne, jak se tu v některých komentářích objevuje .. chci říct jen to, že Ken Loach to točil jako komedii a řekla bych, že se mu to povedlo. Spousta scén mě zde skutečně hodně pobavila, skotský dialekt rovněž, nejspíš o to víc, že mu nerozumím ani trochu. Takže za mě rozhodně dobrý :)(3.2.2013)

Krásne naivné, čo podtrhuje aj zápletka samotnej lúpeže, no po skončení som mal pocit, že som sa rozlúčil navždy s partiou "potrhlích" kamošov, ktorých dal dokopy trochu nezvládnutý život a konečne im svitla iskierka nádeje, čo možno ostatní nechajú zhasnúť, no minimálne jeden ju bude držať pri živote.(31.5.2013)

Mám hold slabost pro britské komedie a excentrický humor navazující na eallingovské tradice. Čtveřice hrdinů mě bavila i dojímala, plán na získání "andělského podílu" z nejcennější whisky všech dob se vtipností vyrovná legendárním Zlatým věžím. Vůbec jsem od filmu nečekal sociální výpověď, ani syrové vykreslení systému veřejných prací a přijal jsem režisérův smiřlivý a laskavý pohled na malou komunitu outsiderů. Pro mě byl film ve festivalové vřavě tím samým jako loni tragikomický Le Havre - velmi příjemná oddychovka, při níž jsem se od srdce zasmál a z níž ve mě zbyl velmi pozitivní pocit, jež mi dodal síly do festivalové cílové rovinky. Vím, že Loachova cesta od krutých sociálních dramat ke smiřlivým komediím, jež postrádají i satirický prvek, není zrovna kritickou obcí velebena. Ale není nad to si jednou za čas dát skutečně vtipnou komedii, která alespoň na tu hodinku a půl umožní zapomenout na problémy každodenního života. V tom případě mi je jakýkoli přesah či dlouhodobější otisk u šípku.(6.7.2012)

• - Paul Brannigan hrá vo filme pochybného a problémového človeka. V skutočnosti bol v šestnástich rokoch uväznený na štyri roky za ozbrojený prepad. Po prepustení na slobodu bol nezamestnaný, frustrovaný a premýšľal nad samovraždou. (kacer4)