Andělský podíl

Scénografie:

Fergus Clegg

Kostýmy:

Carole K. Millar

Nenápadná komedie, která má své typické, nezaměnitelné kouzlo. Už na začátku, při pohledu na naše hlavní hrdiny, jsem tušil, že tam bude prostě něco navíc. Nejen typický, skotský přízvuk, nádherné scenérie, ale hlavně (ne) příjemné situace, které už asi každý z nás někdy viděl nebo zažil. A konečně vím něco málo o tom, jak se dělá whisky. Hlavně za to tu čtvrtou nahoru.(15.10.2014)

47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 - HORIZONS - Horizonty (The Angels' Share / THE ANGELS´ SHARE / Andělský podíl) - Po všech stránkách dokonalý film, od pro mne strašně charakterního režiséra, který neumí udělat krok mimo, který neumí natočit špatný film. A tento je okořeněn něčím co u Kena téměř nenajdete a to dobrým ("šťastným") koncem. Jeho filmy mají vždy strašně silné a né optimistické konce a tento jako by se k němu vůbec nehodil. Stále jsem čekal kdy příjde ten zvrat a NAŠTĚSTÍ tentokrát nepřišel. Velký festivalový zážitek... - 6. 7. 2012 - kino Thermal - Velký sál - Karlovy Vary - 3. místo - 90%(17.7.2012)

Horkosladká komédia zo škótskeho prostredia v znamení whisky :) Robbie bol zo začiatku typický pouličný flákač, ktorý sa pri každej príležitosti dostal do problémov. Ale nebol v tom sám... Skupinky delikventov sa ujal empatický dobrák Harry a tu sa začína celý príbeh - zo začiatku trpký... Potom však vznikne štvorka, pred ktorou sa objaví plán pre lepšiu budúcnosť. A práve v tejto chvíli to začína byť zaujímavé, dramatické a k tomu všetkému dosť zábavné, hlavne vďaka skvelým hláškam a nie príliš inteligentným členom tejto party. Škoda, že prvá polka filmu nebola až tak úplne vydarená, ale lepšie ako keby bol začiatok skvelý a potom by to upadalo. Ale napriek počiatočnému vývoju to bol napokon dobrý film - a hlavne pekné posolstvo vo forme "anjelského podielu". Inak, škótska angličtina je teda poriadna divočina :D(1.4.2013)

Kdo čeká komedii, která bude hodně vtipná a budete si myslet, jak se budete smát, tak rozhodně Andělský podíl o tomhle není. Téměř neznámí herci se ukázali v dobrém světle. Kdo si nic nebude od Angels Share slibovat, tak dělá jen dobře, protože tohle není žádné velké představení. Je to vlastně zajímavé, nic převratného se tam neděje, ale i tak se nenudíte. Je to něco jako chůze, když jdete po ulici a přemýšlíte nad něčím, taky nevnímáte nudu, jen prostě jdete. Mé hodnocení v sobě neskrývá negativismus, ale ani optimismus. Možná až typický styl pana režiséra, že by?(9.2.2013)

Keď sa od sociálnej drámy prešlo ku komédií o sockách, tak som sa začal o niečo viac baviť, ako keby som sa mal pozerať na bitky a nevraživosť rodinných príslušníkov. No na hodnote filmu to akosi nepridalo a inšpirácia Dannyho jedenástkou s chytrou lúpežou bola skôr smiešna. Ale o to v komédii ide, keďže až do konca sa to nieslo na tejto vlne. Whiskey akokoľvek stará mi nechutí a tak som príliš neocenil ani vôňu a chuť filmu, ktorú z neho naozaj bolo cítiť.(1.7.2014)

• - Pro whisky nadšence lze dodat, že ve filmu se objevuje dvakrát Charlie MacLean jako znalec skotské whisky. Pan MacLean je znalec v oboru a uznávaný autor na téma whisky. Publikoval již na deset knih a získal řadu cen. (Bioscop)

• - Paul Brannigan hrá vo filme pochybného a problémového človeka. V skutočnosti bol v šestnástich rokoch uväznený na štyri roky za ozbrojený prepad. Po prepustení na slobodu bol nezamestnaný, frustrovaný a premýšľal nad samovraždou. (kacer4)

• - Film se částečně odehrává v prostředí destilérky Highland Park, která je umístěna na Oknejích a je dnes nejseverněji položená palírna skotské. (Bioscop)