Andělský podíl

• Velká Británie The Angels' Share (více)
Trailer 5

VOD (1)

Hořkosladká komedie nasáklá skotskou whisky. Robbiemu je něco málo přes dvacet let, nemá práci, se svou přítelkyní Leonie čeká syna, za napadení jiného mladíka je odsouzen k veřejným pracím. A k tomu všemu ho ještě rodina jeho přítelkyně vůbec nemá v lásce. V téhle situaci najde Robbie naději tam, kde by ji nejmíň čekal – ve skotské whisky. Když si Robbie odpracovává svůj trest, seznámí se s partičkou povedených existencí v čele s Rhinem, kleptomankou Mo a neodolatelně tupým Albertem. Vedoucí této pracovní skupiny Harry má vášeň pro whisky, a když celou partu vezme na degustaci tohoto ušlechtilého nápoje, objeví v sobě Robbie talent pro rozpoznávání těch nejjemnějších chutí. A když se navíc dozví, že se chystá aukce náhodně objeveného soudku té nejlepší whisky na světě, vycítí Robbie příležitost, jak zabezpečit sebe a svoji rodinu jednou provždy. (Aerofilms)

Trailer 5

terunka003

Pozitivní, lidské, skotské, whiskey, nadějné. Po dlouhé době opravdu zase film, který vám vykouzlí úsměv na rtech, vtáhne do děje a totálně si užíváte konec a šťastné vyvrcholení plné nadějných plánů do budoucna (o to víc, když po něčem podobném také toužíte). Navíc se celý děj motal kolem whiskey, což jsem si užívala ještě víc (viz. scéna na degustaci s Harrym). Jsem prostě nadšená. Navíc film evropský, ze země nápoje, a ne sladky americký. ..ode dneška šetřím na cestu po Skotsku a Irsku, prostě jo! Viděno podruhé, po návštěvě Skotska, úžasná země, skvělý film, vynikající whisky... ()

bassator

47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 - HORIZONS - Horizonty (The Angels' Share / THE ANGELS´ SHARE / Andělský podíl) - Po všech stránkách dokonalý film, od pro mne strašně charakterního režiséra, který neumí udělat krok mimo, který neumí natočit špatný film. A tento je okořeněn něčím co u Kena téměř nenajdete a to dobrým ("šťastným") koncem. Jeho filmy mají vždy strašně silné a né optimistické konce a tento jako by se k němu vůbec nehodil. Stále jsem čekal kdy příjde ten zvrat a NAŠTĚSTÍ tentokrát nepřišel. Velký festivalový zážitek... - 6. 7. 2012 - kino Thermal - Velký sál - Karlovy Vary - 3. místo - 90% ()

misterz

Komediálna dráma s veľmi pozitívnym, príjemným koncom, ktorý zahreje pri srdci. Škoda len tej prvej polovice, naťahovala sa ako žuvačka a často skĺzala do nudy. Úvod ešte ušiel, "predstavovanie" účastníkov pomocných prác bolo celkom zaujímavé a často aj komické, potom však príbehu došiel dych. Stále to skĺzavalo do takého obyčajného, klišé príbehu, kde sa hlavný hrdina chce napraviť, ale minulosť mu to nechce dovoliť. A tak stále pred ňou uteká... Našťastie od objavu talentu hlavného hrdinu na degustáciu whisky a hlavne zlodejskej výpravy celej partie sa dejová linka posunie viac do komediálnej roviny, miestami zaváňajúcej Ritchieovskou značkou, čo ma začalo konečne náramne baviť. Suma sumárum, vidím to na lepší priemer. 68/100 ()

Kmotr

Podívaná tak na sobotní večer, když není co dělat a tak si můžete pustit film jako Andělský podíl u kterého si možná odpočinete, ale také u něj můžete dělat řadu dalších aktivit. Nuda, která míchá klišé nejrůznějších žánrů. Režisér filmu Hledá se Erik, tentokrát nezvládl udržet rovnováhu mezi dramatem a komedií, prolíná je nevkusně dohromady a nabízí film, který je podle mě ve všech směrech zbytečný. Příliš nepodstatných scén, které nic neříkají a nejsou pro film důležité, načrtnuté postavy, mizerný smysl pro humor. Kdybych to neviděla v kině, ale v televizi, tak to vypnu už v polovině. FFKV ()

DwayneJohnson

Nenápadná komedie, která má své typické, nezaměnitelné kouzlo. Už na začátku, při pohledu na naše hlavní hrdiny, jsem tušil, že tam bude prostě něco navíc. Nejen typický, skotský přízvuk, nádherné scenérie, ale hlavně (ne) příjemné situace, které už asi každý z nás někdy viděl nebo zažil. A konečně vím něco málo o tom, jak se dělá whisky. Hlavně za to tu čtvrtou nahoru. ()

• Pro whisky nadšence lze dodat, že ve filmu se objevuje dvakrát Charlie MacLean jako znalec skotské whisky. Pan MacLean je znalec v oboru a uznávaný autor na téma whisky. Publikoval již na deset knih a získal řadu cen. (Duoscop)
  • Film se částečně odehrává v prostředí destilérky Highland Park, která je umístěna na Oknejích a je dnes nejseverněji položená palírna skotské. (Duoscop)
  • Paul Brannigan hrá vo filme pochybného a problémového človeka. V skutočnosti bol v šestnástich rokoch uväznený na štyri roky za ozbrojený prepad. Po prepustení na slobodu bol nezamestnaný, frustrovaný a premýšľal nad samovraždou. (kacer4)