Ahoj, musím už jít

• Austrálie

Hello I Must Be Going

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 95 min

Sometimes it's just easier to let yourself be what everybody wants you to be.. Závěrečné titulky doznívají a já přemýšlím nad tím, jak zdárně vystihnout to, co jsem viděla."Hello I must be going" je tak trochu nekonvenční nezávislý film o lidech, kterým jejich společný vztah pomůže otevřít oči a uvědomit si, co od života vlastně chtějí a že by jej měli žít podle sebe. Taková cesta k dospělosti, až na to, že hlavní hrdinka je tak trochu tragédka a není to žádná puberťačka. A přestože si právě prochází rozvodem a prožívá milostný románek s mladším klukem, řekla bych, že je to o srovnání sám se sebou, než o tom, jak se vyrovnat s rozchodem. Škoda pomalého tempa, protože u tohohle filmu jen přihořívá, ale nehoří. Zkrátka to není špatné, ale ani výborné.. Přesto mi trochu připomíná nedávno viděný The Oranges , náladově mi to připadá skoro totožné. A ta hudba? Tak ta je jako vystřižená ze Skins...Where the motherfucking fuck is motherfucking bottom?!(20.3.2013)

Where the motherfucking fuck is motherfucking bottom? Tak to bolo dosť depresívne! Obrovská škoda slabšieho úvodu, ktorý sa tiahol asi tak do polovice - až dovtedy to pôsobilo dosť strnulo a popravde ma to aj nudilo. Našťastie, potom sa začalo blýskať na lepšie časy a príbeh sa krásne rozvinul, no najmä do hĺbky. S deprimovanou Amy som veľmi súcitil, pretože bola kritizovaná za všetko čo sa jej kedy v živote nepodarilo a scéna kde leží na brehu chladného mora a sama seba sa spytuje "kedy už konečne padne na úplne dno", to mi prišlo strašne smutné. Takže druha polovička filmu veľmi vydarená - a to som sa dosť obával, že koniec pokazia nejakým klišé, našťastie sa tak nestalo. Inak, neviem zase čím si tento film vyslúžil zaradenie do žánru komédie, mne je z toho skôr smutno...(12.9.2013)

Nevyjde vám manželství? Proč to nezkusit se zajíčkem:) a ještě k tomu tak pohledným jako je Christopher Abbott. Ovšem teda Melani Lynskey zrovna nepatří k těm sexy herečkám, ale musím uznat, že možná proto byl i film zajímavější, ne tak klišovitý. Ač se film snaží hrát na to že řeší nějaké psychologické drama života jedné třicátnice a jednoho dvacátníka, tak se vlastně jedná o obyčejný film, kterých je kolem kupy a to i na stejné téma, jen tento vyniká o něco více svým hereckým obsazením a možná zajímavějšími trošku hlubokomyslnějšími scénami. Ale konec se mi líbil. Hezky každý svou cestou.(4.5.2013)

Romantika, ktera se vyvarovala klise a snad i tomu, aby tam "toho", rozumej cukrovani, bylo moc. To jsem videl asi poprve, avsak hlavni hrdinka je pro me asi az prilis zvlastni. 65% P.S.: To ohledne tricka a obleceni, bylo trochu pritazene za vlasy zvlaste na samem zacatku.. 3 mesice mit stejny jedno triko?! Jeste stesti, ze se tam nerozebiralo, jak to ma Amy se spodnim pradlem, to bych to asi vypnul hned ze zacatku.(14.10.2016)

Pěkný film na klidný večer. Jen mi na něm něco nesedělo a když sem ten večer usínala, přišla sem na to co. Žena, která se tři měsíce válí po rozvodu v posteli a žije v domě svých rodičů, aniž by si převlékla tričko či něco dělala, podle mě není žena, která si něco začne s o tolik mladším klukem a to ještě stylem nejdřív se budem líbat a pak na to hned vlítnem.(13.11.2013)

• - Názov filmu odkazuje na pieseň "Hello I Must Be Going" od Groucha Marxa, ktorý bol americkým hercom a komikom. (Crybaby)