Tři barvy: Modrá

Three Colors: Blue

Tri farby: Modrá

Drama / Psychologický

Francie / Polsko / Švýcarsko / Velká Británie, 1993, 93 min

Smutný začiatok deväťdesiatych rokov,smutné Francúzsko.Každý prežíva svoju vlastnú tragédiu a každý trpí sám...Slávne dielo legendárneho režiséra,krásna hudba,neskutočná Juliette Binoche.Vynikajúci film(25.5.2012)

Modrá jak Červená, jak Dvojí život... a mě už tenhle Kieslowski přestává svýmy filmy na jedno brdo bavit.(14.7.2006)

Tahle Kieslowského "tříbarevná" trilogie se celá zapsala mezi nejlepší evropské filmy 90.let. "Modrý" díl je asi nejvydařenější, nejen díky skvělé Juliette Binoche, ale i pro svůj přístup k tématu.(26.4.2003)

Zajímalo by mě, co se honilo Kieslowskému hlavou při psaní scénáře. Tenhle film totiž není o moudrech, ani o pokání, ba ani o lidském vzestupu a pádu, prostě a jednoduše ukazuje, jak moc je lidskej osud vrtošivej. Juliette Binoche hraje rozpolcenou ženu, která přišla téměř o všechno. Jenže ona se rozhodla, že chce přijít i o to slovo "téměř". Maže, zpřetrhává svazky, ničí, a já, ač jsem fanda filmových orgií ve stylu: svět se ke mě chová svinsky, ale přesto ho mám rád, mě nechala Modrá v klidu. Snad příště, snad u červený! Mimochodem, scéna, kdy Julie poslouchá noční výtržníky u sebe doma, je nezapomenutelná, geniálně zformulovaná.(20.12.2009)

takmer plne hodnotenie. juliette podala jeden plnohodnotny a presvedcivy vykon. nebohy kieslowski na druhej strane dokazal akym talentovanym reziserom bol...vyborne som sa bavil.(30.12.2006)

• - Ve scéně, kdy je hlavní postava nucena usnout na schodech, před čímž pozoruje svou sousedku, která si vede do svého bytu svého souseda, jemuž poskytuje placený sex, je možné si povšimnout obrazu Édith Piaf, který se objeví za sousedčinými pootevřenými dveřmi. (Panfilmex)

• - Pro evropské televizní vysílání byla vystřižena scéna s kočkou žeroucí myšky. (džanik)

• - Juliette Binoche si skutečně odřela o stěnu vlastní ruku a krev, kterou vidíme ve filmu, je tedy skutečná. (džanik)