Tři barvy: Modrá

Tri farby: Modrá

Drama / Psychologický

Francie / Polsko / Švýcarsko / Velká Británie, 1993, 93 min

• Radiq

Stejně jak nemám rád Tarkovského, nemám rád ani Kieslowskeho, kterej mi ho připomíná. A tento film to jenom potvrdil. Nic mi to nedalo, i když jsem od toho ani nic nečekal. Když už to má být příběh ze života, tak očekávám trochu přirozené chování hrdinky, ale i když nevím, jaké to je, tak pochybuji, že by někdo byl takový jako ona. Oponujte, že kdyby byla nezajímavá, tak nemá cenu točit o ní film, ale ona pro mě fakt byla nezajímavá. Ale někomu se to asi očividně líbí(26.3.2006)

V tomto filme všetko ostatné prevalcovali dva prvky a to - úžasná herečka Juliette Binoche, ktorej výkon tu patrí k tomu najlepšiemu čo som od nej videla...A ten druhý prvok - tak to je práve farba, ktorá nám svieti už v názve - modrá...Prečo??Nevtieravo, nenásilne a úplne prirodzene sa vkradne skoro do každého záberu (ak nie do každého:-)) a to sa nepodarilo ani Juliette, aj keď bola naozaj skvelá, občas sa proste záberu vyhla, avšak modrá neustúpila:-)) Ďalšou zvláštnosťou filmu sú scény, kde by iný režisér použil určite hudobný podklad, avšak Krzysztof Kieslowski to nepokladá za potrebné, čo spôsobí, že celá scéna je ešte dramatickejšia a potom, keď to nečakáte ozve sa strhujúca hudba, stmavne obrazovka (chyba nie je vo vašom prijímači, to žartujem:-))a....jednoducho perfektné.... Krzysztof to proste umí, o tom nie je čo pochybovať:-))(24.5.2008)

Svym zpracovanim je film nepopsatelny. Neuveritelne, obraz, barvy, kamera a hudba namichane do toho nejlepsiho koktejlu, po kterem nikdy nebude bolet hlava. Vynikajici " civilne " hrajici Juliette Binoche, realisticky obraz s vybornym smyslem pro detail a velice silny pribeh ( o ten jsem se v zacatku filmu trosku obaval, avsak zcela zbytecne ). Uz se nemuzu dockat, az sednu k Bile a Cervene!(9.2.2009)

Kieslowski dokazuje, že je nejenom vnímavá a citlivá osobnost, ale také tvůrce s výrazným obrazovým cítěním. Spousta scén, které by se klidně daly odvyprávět "obyčejným" způsobem, aniž by utrpěl jejich význam, se pod režiserovýma rukama stávají až uměleckým zážitkem. I kostka cukru rozpouštějící se v kávě může být krásná :o) Ale popravdě řečeno, hlavním tahounem tady není Kieslowski, ale božsky hrající Juliette Binoche, její úsporné herectví, které, ač oproštěno od expresivních výrazů (chce se říci bohudík), přesto sálá emocionalitou a vnitřní silou. Věřil jsem jí všechno. 5* si nechávám, až co ostatní ´barvy´(ještě jsem neviděl). Třeba mě ten pravý vrchol ještě čeká :o)(27.3.2006)

Excelentna snimka !!! Nadherne vykreslena osudova ciara zakomponovana do viacerych zivotov...kde stastie nehralo ziadnu rolu...a dokonca sa pointa filmu on ani nepokusala. Smutne a pri tom tak ohromujuce...Chcem pochvalit Juliette Binoche, moc sa mi lubila jej doveryhodnost a taktiez kameru...ktora bola podla mna dokonala...perfektny modry odtien prepletany ciernymi zableskmi daval filmu presne to, co autor chcel!!! Co sa tyka hudby, nebol to moj zaner...ale v tomto filme sedela perfektne, a ani chvilkou mi nevadila. Jednoznacne v CSFD plne hodnotenie 5/5,nazdar(24.3.2008)

• - Natáčení detailu na kostku cukru, která vsakuje kávu, neprobíhalo jednoduše. Asistent režie většinu natáčecího dne trávil tím, že zkoušel kostkový cukr různých firem a porovnával časy, po které se kostka nasákne celá. Nejvhodnější se zdála ta, jejíž nasáknutí trvalo cca 4,5 svteřiny. V pokusech byly ale také ty, kterým to trvalo i sekund 8. (Panfilmex)

• - Zbigniew Zamachowski a Julie Delpy hráli už v Kieslowského filmu TŘI BARVY: BÍLÁ (1994). (džanik)

• - Bazén, ve kterém Julie (Juliette Binoche) několikrát ve filmu plave, je ve skutečnosti slavný pařížský bazén Piscine Molitor. (fctp)