poster

Jasmíniny slzy

 • USA

  Blue Jasmine

 • Slovensko

  Jasmínine slzy

 • Velká Británie

  Blue Jasmine

 • Irsko

  Blue Jasmine

 • Austrálie

  Blue Jasmine

 • Kanada

  Blue Jasmine

Drama / Komedie

USA, 2013, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vodnářka
  ****

  Trošku Tennesseeho Tramvaj očima Woodyho. Alespoň rámcově, linky osudů jednotlivých postav si už režisér dotváří sám. Hodně psíčko Janette, ehm, Jasmine už zase vlastně, přijíždí za svou ségrou, tak trochu prosit o pomoc a tak trochu víc jí ničit život. Jak už to ostatně udělala párkrát. Hysterická scéna střídá druhou, ale příběh utíká krásně, postupně se divákovi odhaluje čím dál více střípků života jednotlivých postav i jejich charaktery. A pak je, jako obvykle, Woody nechá opět svému osudu, ovšem za zvuků pozitivněmelancholického jazzu a stovek myšlenek divákových...(8.8.2013)

 • PinPrick
  *****

  Woody Allen se po několikaleté pauze opět vrací domů do Spojených států a dává vale romantizujícím pohlednicím z evropských velkoměst. Jasmíniny slzy se sice odehrávají v New Yorku a San Franciscu, ale tato města jsou spíše v pozadí, takže se nejedná o typický městský film, jak jsme byli u Allena v posledních letech zvyklí. Středobodem příběhu je postava Jasmine, která ztratila všechno – manžela, syna, bohatství i život v přepychu. Je nucena se z New Yorku přestěhovat ke svojí nevlastní sestře Ginger do San Francisca, kde přijde do styku s úplně jiným prostředím i lidmi, než byla doposud zvyklá. Tato premisa možná nahrává tomu, že by mohlo docházet k mnoha komickým situacím, opak je ovšem pravdou. Sem tam se sice lehce pousmějeme, ale většinou budeme svědky tragického příběhu, existenciální morality a metafyzické všednosti. Jasmíny slzy nejsou typickým filmem Woodyho Allena. Samozřejmě se zde objevují klasické znaky jeho stylu jako neurotická postava nebo intelektuální dialogy, na druhou stranu je ovšem potřeba zdůraznit, že Jasmine je sice neurotička, ale není nám podána tak silně ironickým způsobem, jak je u Allena zvykem. Intelektuální dialogy jsou přítomny stále hojně, zejména v částech s Jasmine a Dwightem, ale přeci jenom převládají ty civilnější. Jediné, co zbylo z typického rukopisu režiséra, jsou silné vedlejší postavy. Každá z nich je zahrána přesvědčivým způsobem a má kolem sebe svůj vlastní příběh, který by u některých z nich vystačil i na samotný film. Nad tím vším ale ční herecký výkon Cate Blanchett v roli Jasmine. Jak už bylo několikrát řečeno, Cate se pro tuto roli narodila. Předvádí svůj životní výkon a je téměř jisté, že v únoru bude mezi pěticí hereček nominovaných na Oscara. Její postava je silně nesympatická, ve skutečnosti jí ani nepřejeme, aby ze svých problémů dostala, ale nakonec s ní soucítíme, což je jen důkazem toho, jaký výkon Cate Blanchett předvedla. Woody Allen natočil svůj nejlepší film za posledních dvacet let. Je výborně zahraný a po technické stránce je také na vysoké úrovni. Výborný střih, který plynně přechází ve scénách, kdy se přesunujeme z New Yorku do San Francisca a zpět, je v symbióze se systémem Cinemascope (systém umožňující natáčení a projekci v extrémně širokoúhlém formátu) a nejlépe si jej vychutnáte právě na velkém plátně.(14.11.2013)

 • Beastmaster4
  ****

  Film, který láká k vynikajícímu hodnocení hlavně díky famóznímu výkonu Cate Blanchett. Pár minut po zhlédnutí už mi začali hlavou probíhat různé scény s filmu, přemýšlel jsem nad dějem, pointou aj. To jsou vždy bezchybné příznaky toho, že šlo o špičkový film. Pokud vás film osloví jen obrazem (což je dnes každý druhý), krásnými triky, zvukem...o.k., pokocháte se, jenže to už dnes není výjimka, to dokáže téměř každý 3,4 film. JASMÍNINY SLZY jsou ale nádherným psychologickým tématem, perfektním zfilmováním určité životní situace, která se může stát, má reálný a aktuální základ. Není to jen o ženě, která měla "všechno" a nakonec o to přišla a neumí se s tím vyrovnat. Celý příběh je hlavně o psychice, je to psychologické drama, které chvílemi směřuje až k černé komedii. Ve výsledku nám ale neukazuje jen smutnou ženu, která ač mohla jít jakýmkoliv směrem, zůstala uzavřené ve svém předchozím, přepychovém životě, ve své zlaté kleci, do které se dobrovolně zavřela a zahodila klíč. Je to film, který stojí nejenom na výkonu herců a zejména pak na své jedné herecké hvězdě, ale opírá se i hloubku životních osudů, o to, že člověka může zlomit i neohrabaná touha po lepším životě..........když vám nestačí málo, nejste ochotni přijmout obyčejný život, tak vás pád z výšin nepřipraví pouze o peníze a majetek, ale i o srdce, vášeň, veškeré životní radosti a zejména o zdravý rozum. Možná nám režisér chce předhodit myšlenku, že obyčejný život je krásný, že máme být spokojení za to, co máme. Možná nám chce jenom ukázat, jak nevyrovnaní jsou lidé z tučnými konty, jak naivní a křehký je jejich svět........Vezměte si z filmu, co chcete, ale rozhodně jde o film, který stojí za to, ho vidět ;)(1.2.2014)

 • Cervenak
  ****

  Rozhodne to nie je iba o výkone Cate Blanchett, ktorý naozaj berie dych. Keď sa trochu prižmúri oko, je to v podstate sequel Vlka z Wall Street, ktorý rozpráva o osudoch maklérovej manželky po mužovom krachu a uväznení. Akurát že toto nie je videoklipová divočina, ale psychologická depka. Plnokrvné postavy, dobre napísané dialógy.(20.1.2014)

 • johnn333
  ****

  Jmenuje se to Jamíniny slzy, je to bolestně přesný a Cate Blanchettová tam hraje trochu Džambulku, tedy paničku na dně, která si při bávratu z rande sama kupuje kytky, aby to vypadalo, zapíjí xanax martini, trpí samomluvou a lítá první třídou, i když má na účtu mínus x tisíc doláčů. Woody bourá asi tak čtvrtej důchodovej pilíř, Cate si příští rok udělá z Oscárka svoji bitch. 75%(12.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace