Kšeft na jeden den

• Velká Británie The Liability

Devatenáctiletý Adam souhlasí, že bude jeden den šoférem problémového partnera své matky, což ho uvrhne na 24 hodin do děsivého světa vražd, sexuálního průmyslu a pomsty ve společnosti stárnoucího nájemného vraha Roye. Když jednoho dne Adam nabourá drahé auto svého gangsterského otčíma, je donucen si tento přečin odpracovat jako řidič profesionálního zabijáka Roye, což se jeví jako jednoduchý úkol. Zatímco se Roy zoufale snaží uniknout ze světa vražd, z Adama se stává nadšený a nadějný zabiják. Dvojice se vydává na jízdu, která končí kdesi hluboko v lesích, daleko od domova. Roy nemilosrdně vyřídí oběť a následně dvojice zjistí, že byla chycena při činu. Mladá tajemná dívka se stane svědkyní vraždy a jak praví profesionální čest – i ona musí být odpravena. Zatímco se ti dva domlouvají, jak ji zabijí, svědkyně prchá i s důkazem. A začíná hra na kočku a myš, která nakonec odhaluje smrtící motivace Adamova otčíma a skutečnou identitu svědkyně, jenž se chce gangsterům pomstít. (oficiální text distributora)

Kingjiri

Vzhledem k tomu, že se všechno údajně odehrává v průběhu 24 hodin, očekával bych mnohem větší dějovej spád. Příliš se kecalo a příběh mi přišel občas ujetej, nezajímavej, ale i lehce artově laděnej (tzn. nudnej). Fakt mě ale dle očekávání pobavil Jack O´Connell v hlavní roli, to je správnej magor :) A hlavně kvůli němu jsem si vlastně Liability pustil. ()

StDavid

"Driving Mr. Wolf". Řidič sériového vraha je určitě zajímavé povolání a když ve filmu hrají Tim Roth a Peter Mullan, tak by to nemělo být špatné. Ne, není to špatné, místy je to dokonce výborné, ale těch posledních pět minut je fakt bída, za kterou musí jedna hvězdička pryč. ()

bakeero

Celkem fajn oddychovka. Nečekejte žádný zapadlý klenot, ale britsky podivný mix humoru, thrilleru, akce. Ne každému to musí sedět, ale má to svojí zvrácenou poetiku :-D ()

markyzgero

další přiklad toho, že nevlastní fotr je problém a naopak. kluci, šukejte svý maminky, nebo vám přijde do bytu magor, co vás bude chtít odrovnat a otevře váš oidipák. pak už vám nepomůže ani tim roth, o litevský couře nemluvě. ()

windows

Anglický Thriller, místy spíše komedie. Hodně divný a ujetý Adam (Jack O'Connell), který mj. podal hrozný výkon, souhlasí se svým otčímem, který je perverzní úchyl, že se stane na jeden den šoférem.... ()

jafuska

Toto není můj styl filmu, který bych musela za každou cenu vidět, nečekaně nudné, mám ráda akční filmy, kde se něco děje, kde je akce za akcí, ale tady se hodně mluví, a dějově už je to hodně slabé, nepochopila jsem co nám tu režisér chtěl vlastně říci, takže pro mě rychlovka, která bude okamžitě zapomenuta ()

pekas

V popisu zde mi chybí ještě jeden žánr, který zde byl zastoupen - Komedie. Zase ten skvělý britský humor, zvlášť s mrtvolou v lese. Připomnělo mi to jiné skvělé kousky, nebudu jmenovat, protože podobnost je jen ve stylu, ať si to někdo nespojuje jinak. Já bych film shrnul jako příjemnou gangsterku s prvky britského humoru a přitom docela drsnou a laskavou. Zvláštní směs? Ano, ale to tam všechno je a líbilo se mi to. 84% ()

johnsnow

Film na jedno pozretie kde poteší skvelý Tim Roth i sexy slečinka. Príbeh si však išiel na výlet a akčné to tiež nie je. Takže za 3* a ako vravím raz pozrieť môžte ale viac už nie. ()

Mamlas

Roth jako nájemny vrah a s ním nějaký vymazaný neschopný hyperaktivní trouba mají vyřídit kšeft. Oba podělají co můžou. Byl by to dobrý studený thriler, kdyby tam nebylo tak 50% zbytečných záběrů a dialogů a neúspěšné pokusy o humor. Moc se to vleklo. Děj jednoduchý, žádná překvapení ani na konci. (31%) ()

Facerr

Pojďme natočit něco drsnýho a nízkorozpočtovýho po anglicku. Upřímně to bylo slabý a od začátku jasně předvídatelný, jako slevy v obchoďácích po Vánocích. Navíc bez opravdu nějakýho většího překvápka, nebo efektu a jestli to měl závěr zachránit, tak bohužel:/ ()

srolyma

Když nevlastnímu fotříkovi rozmlátíte meďoura za dvě mega, tak vás asi nepoplácá po zádech se slovy, to se stává, synu. V první chvíli vás bude chtít zabít. Ve druhé chvíli taky a ve třetí chvíli navrhne splátkový kalendář. Naštěstí je nabídka pracovních míst v Británii opravdu pestrá. Třeba takový řidič nájemného vraha, to nezní vůbec špatně. Požadavky: řidičské oprávnění skupiny B, mlčenlivost a diskrétnost. Bohužel hned první den v práci se zrovna nevyvede... Celkem solidní film. Sice ničím zvlášť nezaujme, ale na druhou stranu ani neurazí. ()

paradoxman

Attention to detail. Je to béčko, není to logické a na detail se zde rozhodně nehledí. Stejně mě to bavilo a to od filmu očekávám především. Více tvůrců by se mělo inspirovat příjemnou stopáží a relativní přímočarostí děje. ()

fafejt001

Tento film je ztráta času . Je to hloupé , nechutné , trapné , ubohé jako polovina filmů ze zahraničí . Diváka to nijak nepovznese ani neobohatí . Prostě zbytečný film . Ale jak vidím málokdo by se mnou souhlasil . Inu což . Tak to v tom světě chodí . ()

RoyBatty444

Komorná roadmovie o trochu priblblom chlapcovi a kluďasovi s búchačkou na všetky situácie no a zabudol som nežné pohlavie, ktoré im to nakoniec všetkým nandá. Príbeh nemá moc hlavu a pätu, ale Tim Roth sa snaží, a preto sa to nakoniec dá dopozerať. Čo mi naozaj pripadá pritiahnuté za vlasy je madam ˝96 hodín˝. ()

ivanlaris

Celkom dobrý thriller. Predvídateľný dej, ale napriek tomu napínavý. Čo mne osobne sa na tomto najviac páčilo, bol výber hudby. Úžas! ()

Paokara

Pítchovina na nedělní usínání po špatným obědě...jak tohle někdo může ohvězdovat za plnej kotel mě hlava nebere... ()