poster

Léto v únoru

 • Velká Británie

  Summer in February

Drama / Romantický / Životopisný

Velká Británie, 2013, 100 min

Scénář:

Jonathan Smith

Kamera:

Andrew Dunn

Producenti:

Pippa Cross

Střih:

Chris Gill

Scénografie:

Sophie Becher

Kostýmy:

Nic Ede
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Nellie Lovett
  **

  Ani všechny útesy Cornwallu by nezachránily tohle loudavé trápení. Když je příběh postaven na trojúhelníku hlavních hrdinů a vy jim tu vzájemnou náklonnost ani za mák nevěříte, je to zlé. Když představitelka hlavní hrdinky hodinu a půl jenom vrhá utrápené pohledy a chová se zcela nepochopitelně, taky to není moc zábava. A když k tomu přičtěte absenci smysluplných, ba byť jen zábavných dialogů, máte poměrně realistický "obrázek" toho, co vás čeká.(2.1.2016)

 • opiumka
  ***

  Nejsem si jistá, jestli to bylo tím vínem, co jsem u toho pila, anebo jsem opravdu nebyla schopná se s protagonistkou ztotožnit. Nechápala jsem její myšlenkové pochody a vlastně mě i docela štvala. Myslím si, že téma je to zajímavé, ale bylo uchopeno špatně. Lokace nádherné, pobřeží Anglie má krásnou melancholii, ačkoliv film tolik ne, ač se o to snažil. Pakliže hledáte film typu Pýcha a předsudek s Keirou Knightley, nedoporučuji.(15.2.2015)

 • emma53
  ***

  Jejich obrazy jsou nádherné. Ale film o této umělecké komunitě už u mě vyvolávaly trochu rozpaky. Myslím, že trochu svižnější tempo by neuškodilo, ale je možné, že nám tvůrci chtěli dát prostor nad rozjímáním o tom, proč Florence jednala, tak jak jednala, ale nepomohlo to. Možná mládí a tolik opěvovaný AJ jí zastínilo rozum a šla do toho proti svému srdci, které bylo přece (alespoň pro nás) tak čitelné!. Abych pravdu řekla, tak mě místy opravdu iritovala a to nemluvím o AJ, kterého jsem také nedokázala pochopit. Věděl to a přesto jednal tak, že jsem v tom viděla jistou škodolibost, která se někdy sakra vymstí. V malířské, či jinak umělecky zaměřených komunitách je plno takových nepochopitelných, živelných rozhodnutí. Kdo ví, třeba právě proto nám pak zůstává tolik uměleckých perel, kde se jejich emoce vtisknou do pláten a ty zůstávají v našich domovech, galeriích a my se pak můžeme jen domýšlet, co v danou chvíli umělec prožíval......možná. Emily měla kouzelnou tvář a tu naivitu a rozpolcenost duše zahrála výborně, ale Dana jsem nemohla vymazat z mysli, ještě stále ho mám spojeného se seriálem Panství Downton. K tomu nádherné Cornwallské exteriéry s pobřežím, útesy a bouřlivými vlnami, stejně jako jejich bouřlivá srdce, vytvořilo tu pravou atmosféru pro tenhle příběh.(24.7.2015)

 • Nethar
  **

  To jsem zcela nějak tedy jak bych to řekl nepochopil. Nijaké, žádný velký děj, ty špetky, co tam jsou, jsou předvídatelné hned od začátku.(3.10.2014)

 • elizabeth_ba
  ****

  Půjdu znova s hodnocením proti hlavnímu proudu, a výjimečně to nebude jen proto, že tam hraje Dan Stevens. Příběh o nesprávném načasování jistých vyjádření, aneb co nastane, když se správné věci nestanou v tu správnou dobu… Mě teda film rozhodně nenudil, i když se nevyznačoval napětím, spíš volným plynutím příběhu až k nevyhnutelnému (?no, podle mě se mu teda rozhodně vyhnout dalo, nejednat Florence občas tak impulzívně) konci. Scénář sice skutečně není žádný terno, jak už píše kolega noriaki, neboť ho psal sám život, a ten si v nevypočitatelných zvratech libuje jen zřídka a bývá docela předvídatelný. Ale je výborně zahrán (ani jsem netušila že se Dan Stevens, Dominic Cooper a Hattie Morahan po Rozum a cit zase někde ve filmu potkali) a odehrává se v krásných exteriérech i interiérech (Cornwall se mi prostě líbil, zevnitř i zvenčí). Pohnutky, které vedly Florence k jejímu rozhodnutí (a to teda k žádnému, snad s výjimkou jednoho) tedy taky nechápu, ale vzhledem k její nervové labilitě, kterou během filmu několikrát ukázala, usuzuji, že se jí jen tak prostě nechtělo čekat… Jen si neodpustím ještě dotaz na jednu věc, nemohl by ten vstupní test pro komentáře na csfd kontrolovat, zda dotyčný nebo dotyčná zná význam slova spoiler (a nejen v souvislosti s autem)?(22.9.2014)

 • - Původně byla do role Florence obsazena Ophelia Lovibond, ale kvůli přeplněnému diáři musela nakonec odstoupit. (Fevas)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace