Téměř chlap

• Česko Henrik (festivalový název) (více)

Pětatřicátník Henrik (Henrik Rafaelsen) plánuje usadit se v novém domě se svou těhotnou přítelkyní Tone (Janne Heltberg) a najít si novou práci. Henrik má ale dost dětinské kamarády, se kterými nechce přerušit kontakt. Je Henrik připravený zříct se nezodpovědných radovánek a vyrůst z chlapce v muže? (Film Europe)

evil_ryu

Veľmi vtipná dramédia. Nárherné dialógy a scénky na ktoré len tak skoro nezabudnem (kamaráti v aute). Príjemný filmík. ()

janeke

Henrik je priemerný hňup, ktorému v podstate nič nechýba, má fajn frajerku, krásny domček, robotu a žije si svoj bezproblémový nórsky životný štandart. preto má prirodzene dostatok času na pocit, že už to nie je taká sranda ako kedysi a že nikam nepatrí, či čo. film je dôsledne vyskladaný z tých najbanálnejších situácií v širokej škále trápnosti a bezvýznamnosti. štyri hviezdy za detailné vypracovanie pocitu "všednosti". p.s. užívateľ sochoking má pravdu, nožík zmizol. :) ()

Brylin

Někomu zkrátka to dospívání trvá delší dobu a někoho puberta nikdy nepustí. Pod tlakem rozčarované a naštvané těhotné přítelkyně nakonec svitla i Henrikovi naděje, že si uvědomí zodpovědnost, jež chtě nechtě má. Filmu dominuje výkon Henrika Rafaelsena, kterému zdatně sekunduje Janne Haarseth. Snímek uteče až překvapivě lehce a aniž poučuje, poučí. Čtyři hvězdičky. ()

Fikus.xf

Po dlouhé době severský film, kde nejsou hlavní hrdinové vyšinutí úplně, ale jen trošku. Přijemně natočený film o potenciální disfunkci vztahu během těhotenství otevírající nová témata, kterými by se měla většina párů v tomhle životním zlomu zabývat. ()

LuccinyFilmy

Chovat se jako dospělý člověk je někdy těžké, pro Henrika je to v podstatě nemožné. Film má vlastně dvě roviny - na jedné se můžete skvěle bavit Henrikovými extempore, na straně druhé můžete soucítit s jeho partnerkou, která pořád marně čeká na to, až konečně vyroste. Skvělý snímek. ()

Vesecký

Nejsem si jist, jestli popiska Film Europe se shoduje s tím, co jsem viděl. Dětinští kamarádi? Dvakrát tam byl s nimi na squashi, to ano, ale pak byl hlavně na nějaké sedánce se svými kolegy v práci, kde se hloupě opil a pak prováděl kousky hodné zastuzeného puberťáka, rozhodně nevím, co na čurání přes knihu Peter Pan v autě nebo na holubu u nosu je směšného. Pak se tam ještě schovával před kolegou za gaučem, v téhle trapné situaci bych se možná zachoval stejně, nu a na mozek mu šlo, že nemohl sexovat, takže pak rozčilen přišel za svoji maminkou a tam při siestě na gauči si hrál s pantoflaty. Kousíček psychologie tam byl v tom vztahu, ale milá přítelkyně se taky nezmohla moc na nic, akorát že je jí blbě jak to bývá při počátku těhotenství, a pak si stěžovala. Bylo to takové nesourodé, dohromady žádný děj, ani bych nevěděl, jak ho vyprávět. ()

Horak

Banální nuda, zív..nehledejte tam, co tam neni. Další utrpěně vítězství v KVIFF hlavní soutěži. Máte to těžký, já vim. ()

jochanan

Severské filmy miluju a tahle komedie prostě neměla chybu. Křehkost vztahu je zde ukázána se vším všudy a vážně nechápu, jak to ta holka mohla všechno vydržet a v podstatě ho ani jednou pořádně neseřvat :)) Henrik a jeho pubertální kamarádi, jeho neschopnost začít fungovat jako dospělý chlap a nastávající otec - když si s něčím neví rady, tak se začne chovat ještě hloupěji, než si dovedete vůbec představit. Jsou to vlastně takoví severští Zoufalci s o něco menší dávkou černého humoru a o to větší tragikomičností. A výrazně lepším soundtrackem :)) 1/7 47th IFFKV ()

Rathalos

Zaujimavy filmovy pocin z Norska o tridsatpatrocnom Henrikovi,ktory zaziva v zivote krizu a ta sa odzrkadli v jeho vztahu s tehotnou priatelkou,s priatelmi i v novej praci,herecke vykony su na velmi slusnej urovni,pribeh je fajn a celkovo je to pekna psychologicka sonda do duse cloveka/ludi...:-) ()

Ihuj

Boha jeho! Konečně po delší době vidím film, který má atmosféru, emoce i vtip a pro změnu nemá konec :( V posledních minutách jsem se modlil, aby přišla nějaká pointa a nevyšumělo to do prázdna. A byl jsem zklamán. Cokoli nad to, co všichni známe a prožíváme, tam prostě chybělo. ()

Saintcrux

Príbeh rozpolteného 30-tnika Henrika, ktorý ešte stále nedospel. Film plný mužských pohlavných údov, bizarných situácií s klubovou atmosférou. Film lavíruje na hrane komédie a psychologickej drámy. Celkom dobrý film len mu škodí, že nejde viac do hĺbky a nemá zápletku. Priestor na to bol, keďže film má len 75 min. ()

Kellerman

Výtečné drama,do kterého až překvapivě často probleskují paprsky někdy laskavého,někdy až ostře černého a satirického humoru.Nadhled jde z filmu cítit i v nejostřejších scénách,díky čemuž mě Henrik příjemně překvapil. ()

boombang

Ztráta času - a s takovým krajně nesympatickým hrdinou (či spíše volem) bych se určitě kamarádit nechtěl. Nechápu, proč jsou zde všichni z toho filmu tak odvázaní... ()

iz67

Je obcerstvujici videt, ze severani muzou natocit totalni sracku. A ze se tady cely csfd z toho posere nadsenim. Polopaticka zalezitost, jejiz symboly jsou k nesneseni. Stupidni scenar a hlavni hrdina k nesneseni. ()

Blazis34

Nenásilné psychologické téma pojednávající o partnerské krizi mezi Henrikem a Tone má určitě něco v sobě. Nesnaží se vůbec za nic schovávat, působí přirozeně. Hned po deseti minutách filmu zjistíte, že nejde o americký či britský film, ale o závan ze severu. I kdyby mi nikdo neřekl zemi původu filmu, hned bych vypálil Norsko. Nevím proč, ale prostě to na mě tak působilo. Na druhou stranu mě toto dílo ale neuchvátilo a těch 74 minut bylo akorát. Dávám tři hvězdy hlavně za originalitu a výkony dvou hlavních herců - 45%. ()

DonBraso

Henrik Rafaelsen byl dobrý a začátek taky.Chlap co píše,s kámošema si zajde na squash,vychčije se do auta,má svůj smysl pro humor,kterýmu fandí jen jeho přítelkyně,která je těhotná.Budem čekat dítě Henriku a možná začne film být lepší?Bohužel vůbec.Film se trhne a Henrika porazí svoje já,který se celým filmem opakuje s divným koncem,kdy si sednu do sedačky.Nevím o čem to celé vlastně mělo být,protože ke konci jsem si říkal,že nevidím vůbec nic zajímavého.Chlap co má kámoše,v práci to není idylka,protože tam jsou na jiný humor a nezapadnu hned v práci je normální jev.Henrik a Tone skvělý,kdy mezi nima je to pouto trvajícího humoru a dané situace,ale jako celek si můžu jít klidně lehnout a prdět do postele a budu taky dětinsky jistý:) Malinko chyběla obhajoba,proč se nezměním... ()

saillor

47.MFFKV Svěží a vtipná komedie o třicátníkovi, který neví, co si počít s nemilosrdně dotírající dospělostí. Občas je rozverně sladký a jindy by zas zasloužil pořádnou ránu na solár, když nedokáže své pubertální výstřelky ukočírovat. Scény na autobusové zastávce, nemravný tel.hovor s přítelkyní a představení v supermarketu pobaví smyslem pro humor, který mně osobně byl velmi blízký. Bod pro norský film. ()

jjjerry

Tak tento snímek mě hodně zklamal. Jako komedie mě to nepřišlo. Drama je to slabé, zápletka povrchní a bez děje. Jediné trochu zajímavé je ten netypický severský styl. Ale to nestačí. ()

Once Upon a Time in Vary

Once Upon a Time in Vary