Reklama

Reklama

E zhan

  • Hongkong 惡戰 (více)
Trailer

Obsahy(1)

Ma Yongzhen (Philip Ng) přijíždí z venkova za svými příbuznými do Šanghaje, aby zde hledal příležitost pro lepší život. Díky své síle a bojovým uměním se mu podaří dostat práci, která se zde jinak získává velmi těžko. A díky tomu se také spřátelí s Long Qi (Andy On), gangsterem s pověstí neporazitelného bojovníka, který ovládá polovinu Šanghaje a snaží se z města vymýtit veškerý japonský vliv. Ma pro Long Qiho začne pracovat a brzy se z nich stane nerozlučná dvojice. Tím se ovšem i Ma stane nepřítelem triád spolupracujících s Japonci a bude se s nimi muset vypořádat. (Tamten)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (42)

verbal 

všechny recenze uživatele

Létající Chest – Mir Li v dalším ťamanském dnu aviatiky ukazuje, že byla v Šanghaji třicátých let buď pěkně dojebaná gravitace, nebo si je tam tenkrát Budha solidně vodil na špagátech. A tak mimořádně nesympatický rákos s Bruslího kastrolem na palici a čtyřiceti kily i s botama rachitickou pěstičkou vpoho zabije krávu, protože pohrdá zákonem o zachování energie, jeho Cchi je mimořádně cchinorodé a předcchi Cchi pomalu celé japonské invazní armády, kterou ten cchipera za věčného poletování zpomaleně vymlátí holýma rucchičkama skoro až do posledního šikmookého picchifuka. To vše v patosu hustém jako poševní šlem cchinské pouliční prostitutky, za neustálého opicchiho čurákování a v trapných studiových kulisách s pozadím načmáraným tlustým prstem na tabletu Sencor. Ale ani výše uvedený objektivní popis evidentně nezabránil některým zdejším estétům, expertům v gaykidu a specialistům na boj z dálky označit tento laciný papundeklový balet s vrtulí v prdeli za nejlepší a nejvýpravnější kungfení evrmejd. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Tak právě jsem viděl nejlepší "post-Bruceovské kung fu" v životě !!! Ten film je šílenej masakr a hodně připomíná postavou hlavního hrdiny a celou atmosférou Bruceho filmy ... Zejména např.Big Bosse (1971), hlavní hrdina většinu soubojů nevyužívá svoji sílu pravé ruky naplno, protože to slíbil umírající matce. Divák se však samozřejmě nemůže dočkat momentu, kdy tento slib poruší ... Výstup a likvidace japonských elitních zabijáků připomíná opět mírně Game of Death (1978), atd. Choreografie soubojů je na nejvyšším zatím viděném čínském levlu, film se žene kupředu jak uragán, žádný humor, dráty jen 2 x sem si všiml, šílená řežba ... Použití nejrůznějších technik, ovšem stále se jedná o klasické kung fu. Velmi koukatelné jsou souboje s obrovským množstvím zbraní a vším, co je po ruce. Z filmu vyloženě sálá tvrdost úderů a kopů, dynamika plus šílená rychlost. Tohle je Asie v plné kráce a dokonalosti a pro tohle, co zde tvůrci předvedli ji prostě zbožňuju !! Film mne několikrát vrazil slzy do očí a já kvůli tomu pořádně neviděl na fighty... I když děj je naprosto tuctový - zlí Japonci vyjebávají s čínskou komunitou a mladík s nadáním pro kung fu je vymlátí až na oběžnou dráhu, stejně v ní je dostatek emocí, které upgradují souboje na mnohem více, než tisíc zajímavých technik boje, ale nasranost a vztek na nepřátele a zrádce, a ve finále absolutní inferno vzteku mladíčka, který si po vzoru Bruce shodí košili, olízne vlastní krev a roztříská japonský palác se všemi zabijáky na totální lidskou kaši ... Adrenalin mi valil v těle a končetiny cukaly, jako bych tam byl. Kamera, sestřih, zpomalené záběry a detaily, všechno, co v dnešní době tolik v těchto filmech frčí je zde dovedeno k dokonalosti. Ve filmu není žádná chyba. Tohle se nesmírně povedlo a u mne překonává i Ip Manovskou sérii a moji osobní srdcovku The Wrath of Vajra ... Samozřejmě nemohu nezmínit skutečnost, že na světě existuje Berandal 2, který je ovšem z úplně jiné planety a ligy a bude dlouho trvat, než se k němu nějaký bratříček přidá ... Proto hodnotím tak,jako by zde tento král "martial arts filmů" nebyl. Od filmu jsem fakt moc nečekal, ale po 10ti minutá mi spadla klapačka a už jsem ji nezvedl do samotného konce ,... Bravo!!! ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,NĚKTEŘÍ LIDÉ PROSTĚ POTŘEBUJÍ ZMLÁTIT...“ /// Ma je borec, co se nejen úderům umí vyhejbat, ale když udeří, frajer letí a letí… Dobrej úvod. Kluk z vesnice s kurevsky dobrou pravačkou (hovno fotbalista! Furt melu vo tom borečkovi!), co si to přišukal do Šanghaje, aby začal pořádnej život – nebo tak něco…to je fuk. Jenže v Šanghaji roku 1930 není místo pro naivní dělníky. Jak dlouho dokáže chlapec přežít? Boj ve stylu B.Lee (Philip Ng je podobnej vopičák. A když říkám podobnej, tak myslím podobnej!) je super! Ani ten děj není úpně blbej. Prostě Číňani, mafie, Japonci…navíc dokážou nakumulovat vztek nejen do postav, ale i do mě! Když to srovnám s opěvovaným meganámrdem, mám vítěze. I po filmový stránce! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Všechno co mám, jsem získal bojem! 2.) Miluju, když je japonskej zmrd (či dva) sundanej jako kráva. 3.) Thx za titule ,,johnny.ka“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ * ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to celkom dobrá akčná historická dráma. Má dosť dobrý príbeh o mladíkovi, skvelom bojovníkovi, ktorý so svojimi priateľmi prichádza do Šanghaja, aby tu začali lepší život, ale uvedomujú si, že to predsa len nie je až tak úžasné mesto, ako si mysleli a vládnu tu gangy, na ktoré nemá ani polícia. Ale mladík sa len tak nevzdá a dokonca sa spriateľuje s najvplyvnejším gangsterom, ale problémy sú všade a môžu za ne nielen konkurenčné gangy, ale aj Japonci, ktorí už začali s inváziou do Číny. Spracovanie sa mi páči, jedine ešte spočiatku som z toho nemal najlepšie pocity a navyše ani hlavný hrdina si ma moc nezískal, ale po tej úvodnej dvadsaťminútovke ma to už našťastie začalo baviť. Síce hlavný hrdina mi stále väčšinu času príde taký nevýrazný a pre dej málo aktívny, ale aspoň už postupne začínajú pribúdať viaceré zaujímavé prvky, hlavne priateľstvo s gangsterom, ktoré je tu výborne zvládnuté, nájde sa tu plno vydarených scén, napríklad to podpálenie tovaru a navyše úroveň filmu ide neustále len vyššie, takže časom pribudne aj nejaký silnejší motív a tak sa na to pozerá skutočne dobre až do konca. Len ten potenciálny vzťah s hrdou ženou mohol mať viac priestoru, pri tomto ma aj mrzí, že to má len minimálny priestor, ale dá sa nad to povzniesť. Akcie je tu pomerne dosť a je aj celkom slušná, ale nie som s ňou zase až tak veľmi spokojný. Tvoria ju výhradne súboje, ktoré sú pomerne rozmanité, nechýbajú súboje proti jednému protivníkovi, presile, či už v obkľúčení alebo v úzkych priestoroch a používajú sa aj rôzne rezné zbrane, ktoré to osviežia. Určite musím pochváliť, že na bojovníkoch vidno ich skutočné schopnosti a že až na nejaký ten občasný nereálny skok pôsobia súboje v rámci možností celkom realisticky, ale choreografia mi príde až moc obyčajná, chýbajú nejaké lepšie nápady, vizuálna stránka je síce pomerne rozmanitá, ale príde mi až moc moderná, pričom mi tie uhly kamery často nesedeli a tiež spomaľovačky a navyše nepôsobia ani tak drsne a surovo, ako by som chcel. Určite z nich nie som sklamaný, pozerá sa na ne dobre, ale tiež tu nie je ani jeden súboj, ktorý by vynikal a chcel som ho vidieť znovu. Herecké obsadenie je celkom slušné, hlavný hrdina Philip Ng je na tom fyzicky veľmi dobre a síce mi rozhodne nevadil, ale na postavu prakticky až národného hrdinu sa mi moc nehodí, ale vynahradzuje to Andy On ako vplyvný gangster, Sammo Hung v menšej úlohe, ale má tu aj jednu akčnú scénu a príjemná postava mladej hrdej ženy, ktorá ale ako som spomínal nemá moc priestoru. A chcelo by to aj lepších záporákov. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, film má kvalitnú výpravu a dobrú dobovú atmosféru, tu nemám väčší problém. Takže po akčnej stránke som čakal rozhodne viac, ale inak som spokojný, tento typ filmov s národnými hrdinami mám veľmi rád a aj Once upon a time in Shanghai ma až na ten úvod dosť bavil. 72% ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Nebýt nedávného Berandalu,což se ani nedá počítat,jelikož ten film je revoluce filmů obecně, tak tenhle film je bezkonkurenční martial arts jedničkou tohoto roku. Nejen že příběh zasazen do 30. let za použití šedého filtru mě pohltil emociálně, jak už dlouho žádný film, tak hlavně z akce jsem šel do kolen. Neskutečně dynamicky nasnímané fighty, úžasně sestříhané, skvělá choreografie, slow motion, nádherný vizuál, spousta nepřátel VS 1 a né pouze s pěstmi, ale s katanami,hvězdicemi a dýkami! Nářez, slintám ještě teď. Doporučuji! ()

Galerie (43)

Zajímavosti (4)

  • Ve vedlejší roli si zahrál Chen Kuan-tai, který hrál v původním filmu z roku 1972. (Terva)
  • Jediné dvě barvy, které můžeme ve filmu vidět, jsou zelená u náramku Ma Yongzhena (Philip Ng) a červená skvrna na košili Qia Longa (Andy On). (Terva)

Reklama

Reklama