Partu pěti italských přátel rozhodně netrápí příbývající věk, ba naopak. Krizi středního věku překonávají s humorem a život si tak naplno užívají pomocí různých žertů, bláznivých léček a žen! Žádného člena nenechají nikdy ve štychu, pokud si to zrovna nezaslouží. Tento snímek je krásným přikladem každého chlapa, jak by měli vypadat MOJI PŘÁTELÉ. (MJMilan)

warrenur

Talianska klasicka konverzacna komedia - nie vsak uplne moja salka kavy. Dnes viac-menej uz len pre "fajnsmek-erky/-rov". :) Scenu s fackovanim pasazierov v oknach pri odchodoch vlaku si vsak zapamatate. Rovnako aj slapku Titti. Priemer. Druhy diel je rozhodne zabavnejsi. ()

martiq.1

I po letech, kdy jsem měla možnost shlédnout tohle super dílko opětovně, mě nikterak nezklamalo...pocit, že partička postarších a seriózních pánů, dokáže tropit neuvěřitelné "hovadiny" , mě dostávala do záchvatu smíchu i po letech a toho si vážně dost cením. ()

GMVajgl

Na začátku filmu zazní věta: "Jsme jako cikáni, bez cíle, bez zítřka." - která ho naprosto vystihuje. Je to taková směsice anekdot bez nosného rámu. Některé jsou milé i vtipné, některé jsou zas morálně dekadentní. Ultimátně je tenhle film takové nenáročné pálení času. ()

Tamdydam

Ono podobně potrhlých komedií jako je tato existuje vcelku dost. Ale tohle bylo tak krásně přirozené, lidské a jakkoliv to zní nepatřičně tak i inteligentní... Humor v tomto filmu kolikrát balancuje na hraně, ale nikdy přes ni nepřepadne. Ono je zkrátka rozdíl, jestli se utrhne ze řetězu partička inteligentních chlapíků v druhé míze, nebo parta ranně postpubertálních pitomců jako v soudobých amerických teen komediích... ()

Rodin

Absurdita konání hlavních hrdinů je zde povýšena na životní styl. Strašná soda. Tohle dokázali překonat snad jen Pythoni. ()

alpeew

Moji přátelé 1-3 jsou jednoduše vynikají a hlavně netuctová sranda. Hlášky typu "cítil jsem, že vyšlo" nebo "já jsem sklízela..." (zasvěcení pochopí) u nás v rodině zlidověly. Škoda, že nevyšlo na - např. levných - dvd. ()

Mykhaluu

Hodonotím z pohledu více jak deseti let, co jsem to viděl naposledy a pamatuji, jak jsem se s kamarádem u toho italského mišmaše bavili! Není nad přátele! :) ()

Jehan

Film z doby, kdy italské komedie měly šmrnc a šťávu - a hlavně se promítaly v našich kinech. Kde dnes jsou???? ()

curil

I pro mě je to naprostá špička italské   komedie. Film jsem viděl snad desetkrát a s   přáteli jsme se dlouho bavili hláškami, které   ve filmu zazněli. Všichni hlavní   představitelé jsou skvělí, ale vyzdvihl bych   epizodní roli Bernarda Bliera, to je naprosto   perfektní. Baretka, koblihy a jeho výstup při   předstíraném pohřbu jednoho z   "přátel" je skvělý, ale to už se   opakuji. A ještě bych zmínit právě Adolfa   Celiho, většinou představitele epizodek v   italských filmech (ale i mezinárodních   koprodukcí), kterého rovněž velice obdivuji a   patří mezi mé nejoblíbenější herce. ()

mr.bredok

Přátelé jsou požehnáním pro život a tahle partička si života užívá řádně. Komedie plná drsných vtípků rozhodně nemůže nudit... ()

sibskyn

Zas až tak vtipný mi to nepřišlo, ale každopádně má to co říct v hlubším smyslu, protože snímek je pro mě více úsměvná tragikomedie se zamyšlením se o životě. ()

jirka25

Tak to mě trošku minulo. Vůbec se nechytám o čem ten film je a že to je komedie... Bylo mi jich nějak líto jak mají nudnej život, že musí vymýšlet nějaký bláznivý rozptýlení, aby vůbec "žili" a vůbec jsem se tomu nesmál... ()

Johgas

Pánský humor holt jde mimo mě. A jestli je nějak vtipné nechat manželku stát v letních botech ve sněhu (manžel prohrál její peníze), zatímco si on sám užívá s mladičkou nevěstkou, no nevím, no. ()

lepinla792

Čekal jsem něco úplně jiného, a i proto jsem zklamanej. Je to spíše komediální drama s málo vtipu. Tedy ne toho, kdybych měl záchvaty smíchu. ()

Stoupa07

Moje krevní skupina. K tomu se snad ani nedá nic říct. Samozřejmě, že tam jsou i slabší místa, ale ja jsem si vyslechl ve filmu Trumbo, tak to proto aby se divák nenudil nemůže být celý film skvělý. ()

cyglos

Jestli jsem se někdy v kině málem udusil smíchy, tak to bylo na Mojich přátelích. Co se vejde do jednoho filmu za gagy, je téměř neskutečné a děj plyne. Žádnej prvoplánovej "Kameňák". Fakt mi tekly slzy a dusil jsem se smíchy. myslím si, že jsem od 8Otých let neviděl nic podobného. Parádní sestava týpků, pochopitelně zastoupená skvělou hereckou sestavou. P.A.R.Á.D.A. ()