Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh se odehrává na Zemi, pravděpodobně v sedmdesátých letech ve městě Harmont, ve smyšlené anglicky mluvící zemi. Asi 13 let před „událostí“ vzniká na několika místech světa šest „zón“ – oblastí, ve kterých se začínají objevovat podivné jevy, které porušují známé fyzikální zákony. Ukazuje se, že lidé a zvířata, kteří žijí v zónách, jsou velmi nebezpeční. Území zón byla oplocena, jsou pod přísnou ochranou a oficiálně se stala předmětem pečlivého vědeckého studia. Velmi rychle se také zjistí, že v zónách je mnoho artefaktů nepochopitelného účelu. Záhadě se rozhodnou porozumět tři lidé, profesor, spisovatel a místní znalec Stalker a vydají se do zóny. (sator)

(více)

Recenze (5)

sator

všechny recenze uživatele

Příběh se odehrává na Zemi, pravděpodobně v sedmdesátých letech ve městě Harmont, ve smyšlené anglicky mluvící zemi.  Asi 13 let  před „událostí“ vzniká na několika místech světa šest „zón“ - oblastí, ve kterých se začínají objevovat podivné jevy, které porušují známé fyzikální zákony. Ukazuje se, že lidé a zvířata žijí v zónách jsou velmi nebezpeční. Území zón byla oplocena, jsou pod přísnou ochranou a oficiálně se stala předmětem pečlivého vědeckého studia. Velmi rychle se také zjistí, že v zónách je mnoho artefaktů nepochopitelného účelu. Záhadě se rozhodnou porozumět tři lidé, profesor, spisovatel a místní znalec Stalker a vydají se do Zóny. ()

Reklama

aannemer 

všechny recenze uživatele

Na něco takového si velice mlhavě vzpomínám. Bylo mi tehdy jalových 14, ale vím, že se mi ta inscenace velice líbila. Mělo to hodně temnou atmosféru. Ovšem jak bych se na to díval dnes po všech těch sci-fi a thrillerech, to opravdu nevím. Možná lepší znovu nevidět a uchovat si hezkou vzpomínku... ()

Jehan

všechny recenze uživatele

Vzpomínám si, že jsem to kdysi viděl v televizi. Dávno před Tarkovského slavným Stalkerem. Mimochodem, tehdy byl dostupný jen překlad zakázaného českého autora z časopiseckého vydání (kryla ho kolegyně) a knižně vyšel Piknik u cesty, dílo bratrů  Strugackých, oficiálně  v CCCP až o rok později. Do té doby bylo k mání jen v ruské časopisecké verzi, ze které vycházel dobový český překlad. Je pozoruhodné, že snímek vůbec v Československu v té době vznikl. ()

Bohulib 

všechny recenze uživatele

Jedná se o českou inscenaci podle slavné novely bratří Strugackých Piknik u cesty (v originále Stalker), podle které vznikl také slavný film Adreje Tarkovského. Podle dostupných vzpomínek (také mých) byla tato inscenace natočena ostravským televizním studiem velmi dobrá, ale tehdejšímu režimu se nelíbila a proto byla zničena. Více informací je možné získat na adrese http://tracker.cztorrent.net/forum/readtopic/9010, je ale potřeba být na serveru zaregistrován. Dodatek po 8 letech: Uvedená adresa je již nedostupná, diskusi k tématu jsem si uložil. ()

Zajímavosti (2)

  • Definitivní rozuzlení v pátrání po filmu Návštěva z vesmíru. Podle emalu z ostravského studia ČT: "Film byl natočen podle románu bratří Strugackých "Piknik u cesty". Byl to na tehdejší dobu avantgardní počin a titul prošel jen díky tomu, že autory literní předlohy, na jejímž základě scénář a následně televizní film vznikal, byli Sověti a autorem českého scénáře byl známý filmový scenárista Drahoslav Makovička, jenž nebyl na indexu. Film se opravdu povedl, byl velmi oceněn nejen autorem, ale i kritikou a příznivci sci-fi. Ve snaze prosadit reprízu jsme se však později dozvěděli, že tehdejší vedení redakce nechalo film tajně smazat: byly tam přece myšlenky a situace nepohodlné tehdejšímu režimu. Neuvěřitelně náročná práce celého realizačního týmu, protože tehdy vše vznikalo opravdu na kolenou a jen díky kumštu a nadšení štábu, zejména pak režiséra snímku Otakara Koska, šla nenávratně do stoupy. Film tudíž neexistuje, byl zlikvidován." (VideoBoss)

Reklama

Reklama