Něžné kuře je kombinací pohody, romantiky, zábavy a kriminálky s tím, že tenhle žánrový guláš drží pohromadě kvalitní dialogy, kvalitní herecké výkony a kvalitní hudba. Ta vážnější kriminální zápletka zde není nějak silná a projeví se hlavně na konci příběh. Celému fimu vevodí vztah Lisy s Antoniem, který udržuje úsměv na rtech po většinu doby divácké konzumace kuřete na něžný způsob.(7.12.2014)

Ze začátku spíše průměrný film se během celého představení rozjede do skvělé detektivky a zároveň romantického příběhu dvou protichůdných duší. Celkem povedený se mi zdál nápad udělat z něžného pohlaví policistku, která ze začátku je obyčejná žena. Pro ztvárnění obou postav byly vybrány legendy Francouzského filmu - můj oblíbenec Philippe Noiret a skvělá Annie Girardot. Právě tito dva herci povýšili tento film na pět hvězdiček.(18.4.2009)

Koncert jedné z nejúžasnějších hereckých dvojic stříbrného plátna, kterou nepochybně jsou Girardot a Noiret. Kromě volného pokračování Ukradli torzo Jupitera se setkali i v předchozím filmu Stará panna (1972). Něžné kuře rozhodně není tradiční francouzskou komedií, je to spíše film na pomezí žánrů, podobně jako dobové snímky s Alainem Delonem nebo Lino Venturou; typický francouzský reallife Paříže z konce 70. let. Opět se potvrzuje stará pravda, že film stojí a padá s hereckými osobnostmi. Možná že je to vlastně problém, protože bez Girardot a Noireta by film nebyl téměř nic. Možná, že příběh starého domovníka, který neunesl faktor času a nechtěl přenechat svou schovanku jiným mužům, měl být více rozveden ...možná. Na to už dnes nedokážeme odpovědět. V každém případě ale můžeme vždy znovu a znovu obdivovat ústřední dvojici - atraktivní, energickou Girardot a noblesního Noireta v době, kdy byli na vrcholu sil a herecké slávy.(28.10.2011)

Nežné kura je príbehom kriminálnej inšpektorky, ktorá pri vyšetrovaní vrážd sa opäť stretne zo svojou školskou láskou. Mám rád A.Girardot ( dnes bohužiaľ ťažko chorá), ale milujem herecké výkony P.Noireta. Jeho učiteľ je fantastická postavička. Nezabudnuteľná je aj posledná scéna a to naháňačka v uliciach Paríža. 90%.(1.10.2006)

Girardotovej a Noiretovi to celkom spolu sekne a je skutočne ťažko jednoznačne povedať, či je lepšie Nežné kura alebo Ukradli torzo Jupitera. Určite, z dnešného pohľadu niektoré scény pôsobia nechcene smiešne, ale celkovo má film to správne iskrenie, francúzsky šarm a dá sa bez zahanbenia pozerať aj po takmer 30-ich rokoch.(8.9.2006)

• - Producentem filmu byl Alexandre Mnouchkine, jehož manželka, předválečná hvězda Simone Renant, se ve filmu objevila v menší roli tety hlavní hrdinky. (argenson)

• - Film se měl v roce 1980 dočkat pokračování pod názvem Ukradli torzo Jupitera, kde Lisa (Annie Girardot) a Anthione (Philippe Noiret) tráví líbánky v Řecku. (Cucina_Rc)