Džoširaku (TV seriál)

• Japonsko

Joshiraku

Animovaný / Komedie

Japonsko, 2012, 13x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

• Subjektiv

Skečovitý seriál o pětici dívenek, které v dialozích objevují tisíce vtipných absurdit o světě a svět jim leckdy absurditami oplácí. Dle mého názoru půjde o nejvtipnější anime seriál sezóny, to jest takový, u nějž se skutečně můžete zasmát a ne kroutit hlavou nad neschopností tvůrců. Seriál sice oplývá potřeštěností, nicméně v rámci Mizushimovi tvorby jde naopak spíše o dílko usedlé. Jako odpočinková jednohubka ucházející, nicméně ne tak, abych s ní pokračoval dále než ke třetímu dílu. Přesto: "Opatrně doporučuji."(31.7.2012)

Zase jednou konverzační anime plné podivných zápletek a šílených asociací, které si mě ale získává hlavně tím, že i když je to pěkný blázinec, tak většinu myšlenkových pochodů dívek stíhám, často mi přijdou zábavné a celé to má neskutečnou energii. Navíc to u mě ani netrpí tím, že bych některé postavy vyloženě upřednostňoval a jiné mě nebavily, tady je ta pětice příjemně vyvážená a tak je to takové to "každý chvilku tahá pilku...". Ani těch pro "západního diváka" nepochopitelných japonských kulturních odkazů tu není moc, nebo už jsem asi viděl tolik anime, že některé možná i chápu a tak mi to nepřijde ?!? K příjemnému dojmu pomáhá i hudba, včetně openingu, který jsem ani jednou nepřeskočil a endingu, který je (jak píše daGGos) vskutku nezapomenutelný. 7/10(19.7.2019)

Joshiraku má na triku Kōji Kumeta a jestli jste s tímhle chlapíkem už někdy přišli do styku (Katte ni Kaizō, Sayonara, Zetsubou-Sensei), budete při sledování jeho nejnověji rozpohybovaného dílka jako doma. Zpočátku nevinná konverzační témátka, která se po chvíli začnou kroutit a ohýbat naprosto nečekanými směry a vyústí v nějakou absurdní, pošahanou pointu. Toť ve zkratce shrnutí celého seriálu (potažmo i v podstatě celé Kumetovy tvorby). Po x sezónách zoufalého učitele tenhle námět sice už ztratil něco ze svého původního lesku, ale při střídmém dávkování (tohle rozhodně není typ anime, které by měl člověk shlédnout na jeden zátah), se stále jedná o velmi dobrou zábavu. *** PS: těch úvodních zhruba 30 vteřin endingu si asi budu pamatovat i na smrtelné posteli...(11.11.2012)

majú dobrý materiál a zaujmavé podanie, no nemá to dlhú trvácnosť, už pri prvej epizode som sa začal nudit ku koncu. Druhá epizóda bola znova v rovnakom duchu ale trocha zábavnejšia. I tak hodnotenie nad 3* to dostat odomna nemôže(16.7.2012)