V lete roku 1683 pred brány Viedne dorazila tristotisícová armáda Osmanskej ríše, ktorej velil veľkovezír Kara Mustafa. Začalo sa obliehanie Viedne. Osud mesta sa po úteku cisára Leopolda stáva čoraz neistejším. Ak by Viedeň padla, osmanská armáda sa ľahko dostane až k Severnému moru či pred brány Ríma. Po mnohých týždňoch obliehania dochádza v dňoch 11. – 12. septembre 1683 k rozhodujúcej bitke, v ktorej sa váhy medzi víťazstvom a porážkou niekoľkokrát preklopia. V okamihu, keď všetko speje k víťazstvu armády osmanského veľkovezíra, dorazí na bojisko poľská armáda pod vedením kráľa Jána III. Sobieskiho. Poľské husárske vojsko zvedie vražedný boj, ktorý rozhodne nielen o osude cisárskeho mesta, ale aj celej Európy. (Incantator)

Tormentor665

Už samotný název a jméno režiséra, který um natočit historický film dle mého názoru neprokázal, na mě vrhl stín pochyb. To, co jsem viděl, je s odmyšlením všech počítačových efektů primitivní, xenofobní, ahistorické a manipulativní nic. Měla-li to být reakce na tureckou 1453, tak si naši obránci tradičních západních hodnot uřízli pěknou ostudu. Je to sešité horkou jehlou, počítačové bitevní scény jsou krátké a příšerné. Věřím, že třeba takový Joch či jakýkoliv islamofob věřící stále na pohádku o spadlých trojčatech, se z toho určitě udělal dřív, než dozněla Bílá liga od Orlíků, já se ale tímhle rohlíkem opít nenechám. Jednu hvězdu dávám proto, že to alespoň nebyla nuda. ()

vox_populi

film Bitka pri Viedni.. môže byť skritizovaný za slabú výpravu a niekedy až zúfalo primitívne počítačové triky - no jeho hlavné kvality sú v jeho posolstve súčasnej, islamským imigrantským morom nakazenej Európe - spojené sily kresťanskej aliancie v 17 storočí zastavili inváziu moslimských vojsk a nedovolili im preniknúť do Ríma - Európa sa ubránila a následne vyhnala Turkov zo svojho územia...tento film okamžite po jeho uvedení upadol do nemilosti "slovenských" slniečkárov, liberálnych extrémistov a tvrdých odporcov kresťanstva - dokonca vtedajší riaditeľ RTVS Mika ho podrobil cenzúre a odvysielanie tohto filmu odmietol so šokujúcim odôvodnením – vraj film zobrazujúci porážku osmanskej armády pri Viedni je manipulatívny, xenofóbny a šovinistický. Nuž kresťanské vojsko pri Viedni asi ani netušilo, že obrana pred moslimskými dobyvateľmi bude v 21. storočí chápaná ako prejav xenofóbie a šovinizmu...korunu všetkému nedávno nasadili predstavitelia Viedne, ktorí zrušili osadenie už vyrobenej sochy Jána III. Sobieskeho - záchrancu Viedne pred Turkami. A dôvod? Vraj takýto pamätník by mohol pobúriť početnú tureckú komunitu žijúcu vo Viedni. Pred troma storočiami sa viedenskí radní páni nebáli na hradbách postaviť dvadsaťnásobnej tureckej presile, dnes sa boja postaviť sochu svojmu osloboditeľovi...film Bitka pri Viedni.. by mal každého triezveho človeka prinútiť k zamysleniu - quo vadis, Európa? ()

Ernie_13

No tak dávam jednu hviezdu aj to len za to, že sa niekto pokúsil, i keď nehorázne zle, pripomenúť túto historickú udalosť na ktorú akoby nezostal pristor v dejepise a ani nikde inde. To, že tvorcovia nenažobrali viac peňazí beriem, ale tak mali narábať rozumne s tým badžetom a nie megalománsky. Efekty si mohli odpustiť úplne ako pchať tam takú nekvalitu. Réžia a scenár...by som to určite nenazval B-ečko...ale rovno Z-etko. A k hereckým výkonom sa ani nejdem vyjadrovať....i keď v prípade 2 hlavných postáv to ani nebola vyna hercov ako zase raz režiséra. No a to nie je koniec. Názov filmu je ťažko zavádzajúci, keďže malo ísť o film opisujúci historické udalosti, lebo celý tento ívent sa odohral 12. septembra 1683 a nie 11. ako chceli tvorcovia urobiť link na 9/11 a dvojičky. Ono je to veľká hanba, lebo celá táto udalosť si naozaj zaslúži kvalitný historický film a nie takúto fikciu plnú výmyslov. ()

helrohir

Udalosti z 11. septembra 1683 patria k najdôležitejším medzníkom európskej histórie. Tým pádom by človek očakával, že ak sa už niekto pokúsi spracovať túto udalosť vo filme, naviac ak ide o národ priamo zainteresovaný (Poliaci), budú sa všetci zúčastnení snažiť, aby to zvládli so cťou a vzdali svojim predkom aspoň takýmto spôsobom hold. Ale už hlavná postava akéhosi mnícha, z ktorého snáď chceli spraviť nejakého nového Mesiáša, pôsobí vo filme nadmieru otravne a na vtedajšie udalosti nemá nijaký významný vplyv. Herecky spadá celý film do kategórie dedinskí ochotníci. Ďalším "highlightom" sú bojové scény a vizuálne efekty. Teoreticky by sa dali privrieť oči nad tým, že v európskej kinematografii sa netočia také peniaze ako v Hollywoode, ale videl som pár historických filmov z európskej koprodukcie, kde vyzerali aj tieto prvky relatívne na úrovni, takže keby sa chcelo, dalo by sa s tým určite niečo spraviť. Takže v konečnom dôsledku si táto dôležitá historická udalosť takéto otrasné spracovanie určite nezaslúžila. 20%. ()

yntelygent

O historii toho mam nastudovane mnoho,tento film nejde len tak zatratit,ale nevyda to na viac ako 3***v podstate to vsetko vystihol v komentari argenson...nejde mi do hlavy preco v historickych filmoch su nevyrazne a bezvyznamne postavy casto ako hlavni predstavitelia udalosti vo filmovom podani...ale vdaka bohu aj za toto ...nedokazem si predstavit ako by dokazali tuto latku dokurv.... americania,ktori nepoznaju ani svoje vlastne kratke dejiny,nieto este starocia dlhe europske a o tisicrociach v antickej historii ani nehovoriac....takze slaby priemer,ale mohlo to byt aj horsie. ()

garry

Díky F. Murray Abrahamovi 4,5. Je to nedoceněný herec. Jinak průměrný kostýmní historický velkofilm. ()

schluke

Díky groteskní výpravě, kde komický papírový model Vídně působí jak omalovánka úrovně 2 třídy to jednotlivé rozhovory založené na historii s nizkým rozpočtem rozhodně nezachrání. Škoda ()

Oxik49

Dovolím si tvrdit, že bitva u Vídně byla jednou z nejdůležitějších, ne-li přímo nejdůležitější bitvou v dějinách naší (rozumějte západní) civilizace. Jako taková si zaslouží víc než jen jedno filmové zpracování. Jsem proto rád, že se Renzo Martinelli odhodlal k natočení tohoto snímku. Co na tom, že efekty nejsou příliš zdařilé. Film asi rozpočet jako Pán prstenů neměl. Lidé, o nichž je tento film, bojovali a umírali i pro nás a my bychom na ně neměli zapomínat. S hlubokou úctou všem padlým a s velkými díky režisérovi, hercům a všem tvůrcům filmu dávám 5*. ()

Cinik

Jedna z nejvýznamnějších bitev evropské historie a křesťanských dějin spolu s plejádou angažovaných velkých osobností evropských dějin (Sobieským a bl. Markem z Aviana počínaje a říškými a rakouskými veliteli konče) si zasloužila rozhodně něco mnohem lepšího, než tohle Zklamání. Triky a válečné scény jsou extrémně ubohé, historická přesnost dostala ve všech směrech na frak ve jménu polského utranacionalismu a snaha přiblížit příběh normálním lidem vymyšlenou zápletkou ze soukromí hlavních protagonistů je směšná. Snad někdo v budoucnu natočí něco lepšího. ()

jjjerry odpad!

Historicky nepřesné, zavádějící. Vizuálně strašné, efekty by zvládl líp Karel Zeman v 50.letech. Herecky hoodně slabé, možná jediný mnich ušel. Moje hodnocení je trochu nebojektivní, protože jsem na celý film nekoukal, to se opravdu nedalo..tak sem tu nudu a strašné efekty přeskakoval... Komentáře: Mariin- asi viděl jiný film, jinak by nemohl napsat "adost ze smysluplného filmu", nebo to je sarkasmus a já to jen nepochopil=) ()

brasek

Nemastný, neslaný historický film. Príbeh nudil, historické fakty sa stali v priebehu snímku nezaujímavé. ()

pan_buh

Parádní téma, ale naprosto zprasený. Se divím, že těm slimákům ještě neumývali nohy:-( Zpracování tragický, herci tragický, triky tragický, námět výbornej.... ()

JimLogan

Plytký scénář, přehrávající herci, špatný (a někdy i nelogický) střih, směšné triky. Renzo Martinelli neoslnil už svým Barbarossou a tohle bohužel kráčí věrně v jeho stopách... Asi nejvíc mě mrzela účast Daniela Olbrychskiho, který je tu i přes svůj impozantní zjev prakticky nevyužitý. ()

Antek05

Silně nepovedený film. Připravte se, že se vůbec nejedná o historický velkofilm, celé to připomíná spíše amatérské představení v pozadí špatných a levných triků. Z digitálních efektů by člověk nejraději zvracel a brečel naráz. Celý film jsem se těšil na bitevní vřavu, která ovšem přišla až po hodině čumění na nezajímavý příběh, nudné postavy a na všudypřítomný patos, a když se konečně ta bojová vřava objevila, začal jsem se ptát boha, za co mě trestá, naprostá hrůza. Dejme tomu, že v kostýmech se snažili, ty nevypadali zas tak špatně. Tento snímek vám nic nedá - kamera mizerná - hudba umírá v tichu - střih katastrofa - o režii a scénáři se radši bavit nebudeme. Jediné plus vidím v polských husarech, kteří mě potěšili a v F. Murray Abrahamovi, na kterého se jako jediného dalo koukat. ()

Crtcus

Když jsem viděl Polský válečný film ze 17. století, čekal jsem něco ve stylu Ohněm a mečem. Tohle ale byla ubohost. Celá bojová scéna z 11. září byla jenom v posleních 20 minutách a nestála za nic. Amatérské počítačové efekty celý film shazují na kategorii B z doby před deseti lety. Pokaždé, kdýž jsem v tomhle viděl střílet dělo, bylo mi na nic. Vřele nedoporučiji. ()