Reklama

Reklama

Znovuzrození Dr. Phibese

  • Velká Británie Dr. Phibes Rises Again (více)
Trailer

Obsahy(1)

Když Dr. Phibs vypustil ze svých žil krev a ulehl do rakve ke své ženě (Ohavný Dr. Phibes), zdálo se, že zaklapnutím víka rakve vše končí. Avšak po třech letech vstoupily planety do konjunkce, kdy jednou za 2000 let vyvěrá v podzemí faraónovy hrobky tajemná Řeka života. Hrobka se otvírá, krev teče zpět do žil a Dr. Phibes ožívá, aby v dalekém Egyptě přivedl svou milovanou ženu zpět k životu. Starobylý papyrus ale zatím získal bohatý archeolog Biederbeck (Robert Quarry), který má své vlastní důvody pro nalezení Řeky života. Oba muži míří do Egypta, kde se odehraje poslední boj. Vítěz může být jen jeden. A ďábelský Dr. Phibes vytahuje všechny své trumfy. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (8)

hladass 

všechny recenze uživatele

Zcela průměrné pokračování skvělého Ohavného Dr. Phibese, které si o skvělé atmosféře a nádherné vizuální stránce prvního dílu, může nechat jen zdát... Příběh je docela slabý, ještě že zůstala výborná hudba a samozřejmě jakožto vždy nepřekonatelný Vincent Price, se kterým prakticky celý film stojí a padá... Už jen kvůli němu se na Znovuzrození... vyplatí rozhodně podívat... ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Největším problémem u mě je to že jsem zatím neviděl první díl, takže jsem měl celkem zmatek, ale kouknout se to dalo celkem bez problému, nicméně tenhle kousek není nic extra, a navíc díky tomu cestování a tak jsme si připadal jako kdybych koukal na nějakou Bondovku. Price byl jako vždy skvělý a příběh byl zajímavej, ale nebylo to nic co bych musel vidět znova. Ale i tak na jedničku se těším. ()

Reklama

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Jsem překvapen, jak moc mě to nebavilo. Pokračování osudů dr. Phibese není jen nastavenou kaší. Pokud už jednička měla tendenci přehánět s vynalézavostí některých úmrtí, tak dvojka je pak mozku vymývající. A to nejen ve smrtelných disciplínách. Těžce bizarní a ulítlý námět je jedna věc, jenže když Price vytáhne obří větrák a způsobí jím malou pouštní vichřici, hraničí to se sebeparodií. Plus ten moderní podzemní bunkr. Plus některé nehezké interiéry zastupující Egypt. Když pominu fakt, že nemusím tyhle pouštní horory (Mumie od Hammeru není výjimkou), a asi dva povedené smrťáky se štíry a okřídleným dravcem, nesahá Znovuzrození svému předchůdci ani po pás. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Krásný příklad, že mizerná pokračování skvělých filmů se netočí jen dnes. Dr. Phibes ožívá z mrtvých díky měsíčnímu svitu! aby se následně vydal do Egypta pro živou vodu! pro svoji Viktorii. Na cestu se vydává i milionář se svoji expedicí archeologů, kteří mají tu smůlu že jedou na výpravu (o jejimž cíli nic neví) a tak je Phibes začne vraždit. Výprava je za pár šupů, logika neexistuje, příběh stojí za prd. A samotný Phibes? Z tichého vraha se mění na béčkového záporáka se spoustou otravných patetických proslovů. Jediné co je stále dobré jsou samotné vraždy (nejlepší s hady je skoro na začátku). ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

I když je děj prazvláštní a není v něm nic až tak nečekaného, stejně si nemohu pomoct. Snímek „Znovuzrození Dr. Phibese“ je pro mě pořád dobrým filmem, který dovede vyvolat v divákovi zajímavé pocity, které nemusí být přímo děsem, ale jedná se o pocity nepříjemné díky tomu, jak je zde smrt neodvratná, pocity toho, že nikdo neujde svému osudu. Ty body jsou i za divadelní masky. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (10)

  • Peter Cushing, který byl v prvním díle obsazen do role doktora Vesalia, kterou nakonec odmítl, se v tomto snímku objeví krátce jako kapitán lodi, na které se hrdinové plaví do Egypta. (liquido26)
  • Mezi herci Vincentem Pricem a Robertem Quarrym panovalo značné nepřátelství, které vyvrcholilo poté, co se Price dozvěděl, že studio AIP hodlá z Quarryho udělat svojí hlavní hvězdu v hororových filmech na jeho úkor. Jednou Price viděl Quarryho zpívat operní árii. Quarry řekl: „Vsadím se, že jsi nevěděl, že umím zpívat." A Price mu odpověděl: "Ale věděl jsem, že jako herec stojíš za h***o." ("Well, I knew you weren't a f*cking actor.") (liquido26)
  • Na motívy tohto filmu zložila horror-punková skupina The Misfits skladbu s rovnomenným názvom na albume "Cuts from the Crypt". (Krasko666)

Reklama

Reklama