poster

Po rozvodu (TV film)

Drama

Československo, 1981, 78 min

 • blackrain
  ****

  Děti se těžko smiřují s rozvodem rodičů. Nedokážou to pochopit. Ale někdy to nedokáže pochopit ani jeden z manželského páru. Když dva lidé nedokážopu žít spolu, tak je lepší, aby šli od sebe. Zřejmě se brali moc mladí a byli nezralí k manželství. Žili spolu dvacet let a pak zjistili, že jsou si cizí. Charaktery postav byly hezky vykresleny, zvláště pak pan Frej. Při sledování jsem se bála, aby se z něho nevyklubal nějaký psychopat a nepřeskočilo mu.(27.2.2015)

 • dr.fish
  *****

  Výborné drama o lidech, kteří spolu dvacet let žili a najednou jsou cizí, nepřátelští a mluví spolu jenom kvůli dětem. Film o tom, jak člověk dělá to, co lidé dělají neradi-mění slova v činy. Odejít není ve středním věku zdaleka snadné. Jana Hlaváčová i Frej dokazují, že patří k naprosté herecké špičce. Drama o chvílích, které nechci nikdy zažít.85%(31.1.2014)

 • kingik
  ***

  Manželský pár se po mnoha letech společného soužití, přetrvávající krize a nevěry z manželčiny strany rozvádí. Po manželském svazku zůstala vedle dospělé dcery a dospívajícího syna pachut čehosi nedořečeného, která nezmizí ani poté co si dva lidé, kteří si byli kdysi tak blízcí, pokusí spolu v rámci slušnosti vycházet, ale je to těžké, když bývalá manželka má už známost se kterou dokonce plánuje svatbu a po přechodné období spolu zůstávají ve společné domácnosti. Nastává období, kdy manžel chce během tohoto formálního bydlení strhnout děti na svoji stranu vtíráním se do jejich přízně. Na rozpadu manželství nesou stejný podíl oba jeho aktéři. Proměna sobeckého manžela v ideálního partnera je vlastně jen promyšlenou hrou, jak ještě zvrátit rozchod. Hlaváčová a Frej zahráli manželský pár zmítaný krizí s naprostou přesvědčivostí. Televizní drama s psychologickými prvky je kvalitně zahrané, zvláště slabošský manžel je velmi dobře vyvedený. Jenže v televizním studiu to nějak nemá tu správnou sílu diváka dostat. Snaha byla. A navíc rozvody jsou dnes na denním pořádku, takže o nic extra se z mého pohledu až tak nejedná. 60%(21.7.2012)

 • Drom
  ****

  Ha, to bylo drama. Hugo, tedy vlastně Hynek, hraje svou klasickou habaďůru a je pro tentokrát zvláště slizkým manipulátorem. Ale nechť hodí kamenem, kdo je bez viny? Sešla se totiž v tom studiovým zpracování řádka dobře vykreslených charakterů s různě vyhraněným postojem. A dialogy se daly poslouchat, aniž by měl člověk pocit, jako by se snažil domluvit zmatenej idiot s hluchoněmým dementem. Jedná se o holé drama a navíc televizní inscenaci, takže 95 % akce se nutně přesunuje na intelektuální úroveň a v někdy očividně papundeklových kulisách (které nevadí) tak nějak nepřijde ani bombastický výbuch celé ulice ani zběsilá honička možným i nemožným. Naopak exploze a maratón hereckých výkonů je solidní stavební kámen pro postupné divákovo poznávání postav v rámci svižně sestříhaného průběhu. Nevím jak moc to bude pro ostatní stravitelné, ale za mě sice slabší, ale čtyři hvězdičky.(11.2.2015)

 • BigBang
  ***

  Kvalitní inscenace, lze doporučit. Realistické zobrazení problému tehdejších běžných manželství mladých nezralých lidí, zejména zcela nesamostatných mužů. Když ubereme to obvyklé herecké přehánění, tak tu máme celkem podobný příběh těm, které ukázala ve svých úžasných časosběrných dokumentech pí. Třeštíková.(21.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace