Blesk z čistého nebe

Thunderstruck

Z nuly superhrdinom

Rodinný / Komedie / Sportovní

USA, 2012, 94 min

Nevím, jak by film dopadl, kdyby zde neobsadili Duranta v hlavní roli, ale s ním to stálo za to. Jeho výkony nebyly na Oskara ale zas až tak špatné taky nebyly... Větší chybu podle mě udělali ve výběru hlavního hrdiny Briana, který mi byl nesympatický a prostě jsem se nedokázal vžít do jeho role... Jinak na mě film celkově působil velice příjemně, protože si na nic nehrál. Prostě vám předhodil příběh Briana, pak se stalo pár náhod, vyměnili si schopnosti a Brian najednou smečoval jak Kevin... Jednoduchý ale neurazí :-)(25.10.2015)

Není to žádné vážné sportovní drama (která se mi často líbí), je to oddychová komedie, která na mě zafungovala opravdu velmi dobře. Pokud je někdo zaměřen na filmy s vyšší uměleckou hodnotou, bude zřejmě zklamán, navíc občas od některých herců byly k vidění neherecké výkony, ale jako oddychovka se mi film opravdu líbil. Co dodat? Snad jen vyzdvihnu superkrásnou Tristin Mays. :)(27.2.2018)

Všechny hvězdy dávám Belushimu, mému oblíbenci, který ani tady nezklamal..."hele pojď sem, kdysi jsem taky hrával na střední jako nejlepší hvězda týmu, ale pak přišel najednou do týmu Michael Jordan a musel jsem předat štafetu...to je vážně pravda trenére?...Není, ale příběh dobrej, ne?"....rušivým elementem byl pro mě naopak mladý portorikánec, nebo co to bylo, v hlavní roli a jeho dosti trapné snažení napodobovat Duranta...aspoň kdyby si oholil ty dva bobry v podpaží, dobytek jeden.................moje hodnocení = 5,5 z 10.(8.8.2016)

• hanzous

Bohužel musím napsat, že mě tento film velice zklamal! Miluju ten sport a sám ho hraju a také vyhledávám sportovní filmy, ale toto se hodně nepovedlo. Film mohl mít potenciál, ale museli to takhle posrat. Klasické efekty pro smečování malých a mladých hráčů... místo aby to vypadalo opravdově, tak jsou záběry, že letí jak pouťový balonek, katastrofa! Dát do filmu osobnost jako je elitní špička Kevin Durent a udělat z toho klasickou frašku. Za film dávám odpad, ale díky Durentovi dám aspoň dvě. Doufám že Space Jam s Lebronem Jamesem tak nedopadne...(5.1.2017)

Mít talent je fajn. Ale ještě lepší je, když na vás nějakou zvláštní náhodou přeleze talent někoho jiného. Pak se můžete ze dne na den stát hvězdou a nikdo vás nebude podezírat, že jste ten talent ukradli, protože tohle se přece reálně neděje. Nebo ano? Tento rodinný film z prostředí středoškolského basketu nebyl vůbec špatný, dokázal mě zaujmout i přesto, že řadím basket v žebříčku mých oblíbených sportů na jedno z posledních míst. Základ je v tom, že film si na nic nehraje, je to naprostá oddechovka pro celou rodinu, která uteče opravdu rychle, netřeba u toho přemýšlet, netřeba nic řešit, stačí jen sledovat obrazovku a člověk si u toho parádně oddechne a ještě si to užije. Jedinou výhradu mám snad jen k hlavnímu hrdinovi (mám teď na mysli středoškoláka Briana), ten kluk mi nebyl moc sympatický, chtělo to vybrat nějakého vhodnějšího herce, tomu klukovi jsem tu roli moc nevěřil a příliš mě nepřesvědčil. Jinak to ale ušlo a jsem rád, že jsem si k tomuto filmu našel cestu. Za sebe uděluji lepší tři hvězdy.(4.5.2014)

• - Ve filmu můžeme kromě Kevina Duranta vidět i další osobnosti NBA, například bývalého hráče Shaquille O'Neilla, Reggieho Millera nebo bývalého hráče a současného trenéra Stevena Kerra. (Punisher)

• - Některé záběru ze zápasů Kevina Duranta jsou skutečné záběry ze sezony NBA 2011/2012 (Num3roO)