Blesk z čistého nebe

Thunderstruck

Z nuly superhrdinom

Rodinný / Komedie / Sportovní

USA, 2012, 94 min

Mít talent je fajn. Ale ještě lepší je, když na vás nějakou zvláštní náhodou přeleze talent někoho jiného. Pak se můžete ze dne na den stát hvězdou a nikdo vás nebude podezírat, že jste ten talent ukradli, protože tohle se přece reálně neděje. Nebo ano? Tento rodinný film z prostředí středoškolského basketu nebyl vůbec špatný, dokázal mě zaujmout i přesto, že řadím basket v žebříčku mých oblíbených sportů na jedno z posledních míst. Základ je v tom, že film si na nic nehraje, je to naprostá oddechovka pro celou rodinu, která uteče opravdu rychle, netřeba u toho přemýšlet, netřeba nic řešit, stačí jen sledovat obrazovku a člověk si u toho parádně oddechne a ještě si to užije. Jedinou výhradu mám snad jen k hlavnímu hrdinovi (mám teď na mysli středoškoláka Briana), ten kluk mi nebyl moc sympatický, chtělo to vybrat nějakého vhodnějšího herce, tomu klukovi jsem tu roli moc nevěřil a příliš mě nepřesvědčil. Jinak to ale ušlo a jsem rád, že jsem si k tomuto filmu našel cestu. Za sebe uděluji lepší tři hvězdy.(4.5.2014)

Všechny hvězdy dávám Belushimu, mému oblíbenci, který ani tady nezklamal..."hele pojď sem, kdysi jsem taky hrával na střední jako nejlepší hvězda týmu, ale pak přišel najednou do týmu Michael Jordan a musel jsem předat štafetu...to je vážně pravda trenére?...Není, ale příběh dobrej, ne?"....rušivým elementem byl pro mě naopak mladý portorikánec, nebo co to bylo, v hlavní roli a jeho dosti trapné snažení napodobovat Duranta...aspoň kdyby si oholil ty dva bobry v podpaží, dobytek jeden.................moje hodnocení = 5,5 z 10.(8.8.2016)

• sWONDER

Slizký xicht hlavného sptratka mi dokonale kazil dojem, už aj tak slabučko nalinkovaného odvaru. Išiel som do toho vyložene kvôli Durantovy, ale aj tak sklamaný (čo som čakal?) Zbytočnost ! BTW: Pozerať sa na "Durantulu" pri hocičom inom ako je basketbal, je samzrejme vtipné, vlastne on sám. Inak je to ale pán.(17.3.2014)

Výborně vymyšlené, dobře zahrané, ale špatně zpracované. Je škoda, že to nebylo dotažené až do konce, aby se z toho stal opravdu dobrý film. Naopak ale nemohu říci, že bych se nudil a téměř po celou dobu jsem si film užíval. Takže můžu říci, že se jedná o pohodový oddychový film, který neurazí. 70%(27.3.2015)

• Spike23

Like Mike byl aspoň o legendě a ani tam nebylo přímo řečeno, že se jednalo o Jordana, pouze byla zmíněna přezdívka MJ. Tady je rovnou naservírovaný Kevin Durant na stříbrném podnose. Ne že by to bylo něco špatného, sice byl druhý v minulé sezóně ve statistikách a MVP si podle mě zasloužil víc než LeBron, ale co si budem my fanoušci povídat, na film mu ještě chybí pár těch titulů, mvp a klíčových zápasů. Ale co, mohu být jenom rád, že to není o Jamesovi. A pro fanoušky Miami a Oklahomy - jen počkejte, až se DRose uzdraví :-D.(6.12.2012)

• - V čase 59:21 má asistent trenéra obě ruce nahoře, v dalším záběru má však nahoře pouze pravou ruku. (Iveet)

• - Ve filmu můžeme kromě Kevina Duranta vidět i další osobnosti NBA, například bývalého hráče Shaquille O'Neilla, Reggieho Millera nebo bývalého hráče a současného trenéra Stevena Kerra. (Punisher)

• - Některé záběru ze zápasů Kevina Duranta jsou skutečné záběry ze sezony NBA 2011/2012 (Num3roO)