Četník v New Yorku

Žandár v New Yorku

Komedie

Francie / Itálie, 1965, 95 min

• Segrestor

Četník v New Yorku je patrně nejslabší díl celé té uhozené série. Zdá se, že tvůrci přistoupili na hru: dáme partu retardů do extrémní situace a uvidíme, co se z toho vykřeše, v nejhorším necháme Funese dělat xichty, to vždycky zabere. Mohly tak vzniknout filmy: Četník na Severním pólu, Četník letí na Měsíc, Četník a četnice točí porno, Četník v Narnii a konečně famózní, ultra (a když povídám ultra, tak myslím opravdu ultra) vtipný a nápady napěchovaný remake Četnická akademie: Moskevská mise...(27.6.2012)

Druhý diel svojim námetom mohol spraviť veľký prievan a kvalitou byť minimálne rovnocenným súperom prvého dielu. Prostredie New Yorku si doslova pýtalo lepšie hlášky a premyslenejší scenár, pretože toto bolo len tak narýchlo spísané na kolene. Maestro de Funès a jeho banda však vedia vyčariť úsmev na perách už len pohľadom na nich, a slovné prestrelky a anglicko-francúzske (české) prešmyčky sú dokonale trefné. 60%.(12.1.2014)

Člověk musí trochu vypnout mozek, ale pak se to dá. Ovšem hlavně díky Funèsovi a jeho kreacím, ty drží tuto ptákovinu nad vodou, neboť záseků typu "Maj flawrs ár bjútyful" a "Nédáme vám Alsasko a Lotrinsko" je tu bohužel jen jako šafránu. - - - A nemohu zapomenout na psychoanalýzu: "Rozkošná malá zrůda..."(5.7.2017)

• Hal_Moore

Je mi to strašně líto, ale četník mi do Ameriky prostě nesedne. Tady se mi vyjímečně (co se týče série) líbila originální verze s titulky. Nic proti panovi Filipovskému nemám, odvedl vynikající práci, ale řekněme si to na rovinu, ostatní stáli za prd. Bylo zde pár hluchých míst, což hodnocení sráží ještě více k zemi. Škoda, tohle se nepovedlo. Prodprůměr. My flowers are beautiful.(21.7.2005)

Jeden ze série filmů na kterých jsem vyrůstal. A ano jsem schopen se na ně dívat pořád dokola, už jen to pro mě znamená, že tento film je něco co nikdy neomrzí, věčně ztvárněný humor v podání Louis de Funés a dalších výborných francouzských herců té doby. Upřímně nechápu proč zrovna tomuto dílu dávají lidé o celých 8 procent menší hodnocení než většina ostatních jako třeba četník se žení, když humor, já vím je pořád stejný, ale jak jsem řekl né jen já, ale i ostatní lidé se na něj vydrží dívat pořád a pořád dokola. Upřímně nechápu proč tu mám teď sepisovat pádné hodnocení či komentář k tomuto filmu, když se potom podívám na ostatní komentáře a vidím tam něco tak ohavného jako je toto: Jasne nejslabsi cetnici, za celej film temer nic k smichu - spise k placi.(7.1.2014)

• - Francouzskému herci Jeanovi Lefebvreovi, představiteli četníka Luciena Fougasse, vadilo, že francouzský komik Louis de Funés díl od dílu na sebe strhával stále větší pozornost a natočené scény ostatních herců většinou zmizely ve střižně. (Lynette)

• - V 56. minutě stojí vedle obchodu červené a bílé auto. V následujícím záběru červené auto zmizí. (otliksamuel)

• - V době natáčení této slavné filmové série o četnících nebylo žádným tajemstvím, že herec vedlejších rolí Jean Lefebvre, představitel četníka Luciena Fougasse, otevřeně nesnášel hlavní hvězdu Louise de Funése, prý z důvodu jeho hvězdných manýrů. (Lynette)