Četník v New Yorku

• Československo

Žandár v New Yorku

Komedie

Francie / Itálie, 1965, 95 min

Slabější pokračování výborné jedničky. Vtipů je zde o hodně méně, ale ke konci se začnou znovu objevovat. Poté, co se Funes dozví o své dceři se nám naskytnou scény Baseballu,navštívení Italů, čínský Cruchot a nakonec to nejlepší, jízda taxíkem. Psychoanalýza je také výborný nápad. A dovrší to chudák Fougasse. "No,no,no já nechtít do kufru."(23.8.2013)

Ja mám problém s filmom, ktorý je o policajtoch, ale nemá kriminálnu zápletku. V Saint Tropez ju mali a pritom to bola stále komédia. Zápletka so zatúlanou dcérou a jej hľadaním nie je natoľko nosná, aby ospravedlnila výlet francúzskych filmárov do New Yorku. A pritom toto mesto ich ponúka toľko. Tento film je tak skôr sledom viac alebo menej zábavných eskapád našich starých známych. K tým vydarenejším patrí tanec s mäsom a la West side story, avšak s dejom filmu nemá vôbec nič spoločné. A tak približne je to s väčšinou sekvencií v Žandárovi.(3.1.2013)

Druhy film cetnicke serie,tentokrat v USA.Spousta novych vtipu,zalozenych na rozdilnosti obou kultur.Scenar slusny a vtipny,herci stale skveli,celkove vyzneni jde trochu dolu oproti prvnimu filmu.Je to logicke,protoze uz nas Funes neprekvapi svymi grimasy,uz to totiz cekame-a to je obecny problem pokracovani.Takze davam jasne newyorskych 70%.(30.9.2010)

JADZYK MEDZI DZUBY A ŘEKNĚTE DZ! ...Fakt nechápu, proč tenhle díl tolika lidem "nesedne"???!!! Vždyt je tu spousta výbornejch gagů a hlášek! Navíc nezapomenutelná kulinářská vsuvka;) New York funguje, jako parádní kulisa a chudáci četníci jsou bombardováni všudypřítomným klišé o "american way"... no prostě nářez a né, že né!(9.10.2010)

Dobré pokračování četníků ze Saint Tropez, kteří jsou vybráni za odměnu, aby reprezentovali Francii na mezinárodním sjezdu četníků v New Yorku. Takže zase vládne ďiblík Louis de Funes v roli vrchního strážmistra Cruchota se stejně dobrou pěticí jeho kolegů nahrávačů: velitel Gerber (Michel Galabru), Tricard (Guy Grosso), Merlot (Christian Marin), Berlicot (Michel Modo) a nešťastník Fougasse (Jean Lefebvre), který místo New Yorku polehává po doktorech. Samozřejmě nemohla chybět Cruchotova dcera Nicole (Geneviéve Grad), která způsobuje svým lehkovážným chováním tatínkovi další a další problémy, když se bez víza a pasu a jako černý pasažér dostane také do New Yorku. Naštěstí ji tatínek najde a tím pádem nastavá nejveselejší část, když ji nejdříve musí dostat z místa, kde přebívá a následně dostat do letadla. Jinak četníci mají působit zastaralým způsobem ve srovnání s "novým" světem, ale jejich metody ať už jsou zastaralé, bývají někdy velmi účinné. Vtipně se Girault trefuje do jazykové bariéry i¨s potřebnou lekcí angličtiny od Cruchota, do stravovacích návyků Američanů, ale především do jejich zdravotnictví a léčebných postupů. Roztomile ztřešťená komedie.(15.11.2009)

• - V době natáčení této slavné filmové série o četnících nebylo žádným tajemstvím, že herec vedlejších rolí Jean Lefebvre, představitel četníka Luciena Fougasse, otevřeně nesnášel hlavní hvězdu Louise de Funése, prý z důvodu jeho hvězdných manýrů. (Lynette)

• - Nikdo z herců hrajících četníky (vyjma Christiana Marina) v USA do té doby nebyl. Všichni tedy byli z New Yorku nadšení a natáčení doprovázela velká pohoda. (Pierre)

• - V 56. minutě stojí vedle obchodu červené a bílé auto. V následujícím záběru červené auto zmizí. (otliksamuel)