Únos

Realisticky vyprávěný příběh mužské posádky nákladní lodi, kterou přepadnou somálští piráti v Indickém oceánu. Životy jednotlivých členů posádky se náhle ocitají v rukách Somálců a stávají se jen předmětem nelítostného vyjednávání pirátů s vládou, sídlící v Kodani. Snímek se vyznačuje dokumentaristickou estetikou a klaustrofobně budovanou atmosférou strachu a zvyšujícího se napětí. (oficiální text distributora)

dkas

Takové chladné, což určitě není na škodu. Na jedné straně sledujeme, jak to probíhá bídně na moři, na straně druhé sledujeme, jak v kabátě sice zachránit posádku, ale zároveň ušetřit. Závěr potom celkem drsný. A Omar to stejně celý vedl :D ()

Equilita

Takže dánsky Únos alebo americký Kapitán Philips? Počtom hviezd mi to nakoniec vyšlo na rovnako, ale pocitovo sa asi viac prikláňam k Phillipsovi. Obe snímky sú naozaj kvalitné, autentické, so skvelými hereckými výkonmi. A čo je najhlavnejšie, dokážu diváka držať v neskutočnom napätí. Pri obidvoch filmoch je jasne znateľné čo je US tvorba a čo EU a mne sa toto porovnanie veľmi páči, pretože v každom filme bolo niečo svojské. Dobre si pamätám, ako som pri Phillipsovi bola napnutá v podstate hneď od úvodu, kedy sa k lodi začali približovať piráti. V Únose sme sa podobného začiatku nedočkali, ale o to viac mi piráti brnkali na nervy k záveru, kedy sa celá situácia vyostrila. Krásne 4* ()

Solverino

Strašně rozvleklé, herecké výkony na úrovni dokumentárního filmu. Nějak si nedokážu představit, že bych šel na to do kina. Film pouze pro otrlé filmomaniaky. Prakticky bez děje, bez dialogů a bez nějakých zajímavějších momentů. Batman v LDN na kapačkách... zábavnější by bylo sledoavat jak roste tráva :( ()

gicous

Velice civilně pojaté drama, které u mně nedokázalo navodit tu správnou atmosféru nálehavosti dané situace. Tvůrcům se především nepodařilo dramaticky přenést autenticitu a reálnost únosu a následných vyjednávání. Následkem čehož je film až pohříchu nevzrušivý a místy nudný. Málo prostoru k získání divacké pozornosti a přízně dostali oba dva herci v hlavních rolích, což jde navrub schématickému rozdělení filmu na dvě části, z nichž jedna se odehrává na lodi a druhá v sídle společnosti. Neexistuje tedy dostatek prostoru k pocitovému sblížení s postavami a jejich těžkou životní zkouškou. 4/10 ()

Pitryx odpad!

Nevím, o čem to mělo být z pohledu diváka. Proti „Captai Phillips, kde jsem se vůbec nenudil, jsem tady po čtvrthodině převracel oči v sloup. Po třiceti minutách jsem měl nudou okousané nehty na nohou a po padesáti minutách jsem měl vzteky vyškubané vlasy z toho zbytku, co na hlavě mám. Aby mé zdraví nedohnaly další úhony, sáhl jsem na knoflík rychloposuvu a dojel to dokonce a viděl, že je to stále totéž. Mamlasové v kravatách a piráti s námořníky. Jakákoli akce nikde. Ano, možná jsem přišel o hluboký pohled do nitra lidské duše toho kuchaře, nebo piráta, nebo managementu, nebo kohokoli, ale já na tyto pohledy kálím a radši budu koukat na něco jiného. 201403049921/14326 ()

SAINTS

Lindholm tymto filmom dokazal ze je nie len skvelym scenaristom ale aj reziserom..Film posobi velmi realisticky a je dobre ze Lindholm sa vyhol prechodu na akcny film po tom co pirati prepadnu lod.Nasledky unosu sledujeme prostrednistvom dvoch dejovych linii-na unesenej lodi a v kancelariach firmy ktora vyjednava o vyske vykupneho.Najzasadnejsou postavou pribehu je Omar hovorca piratov s nejasnou motivaciou ktory je jedinym spojenim namornikov a ich unoscov.Zaver filmu je nepredvidatelny a divak do poslednej chvile nevie ako to dopadne. ()

AndyMars

Skvelý triler s realistickou atmosférou, ktorý je dôkazom toho, že európska produkcia by veľakrát americké blockbustery schovala do vrecka, pretože nie je prehnaná. Pasáže s napätím, pri ktorých môže byť hlučné aj úplné ticho. Søren a Pilou sú výborní herci, zožeriete im to aj s navijákom. ()

Pete

Téma únosu posádky lodi somálskými piráty, zpracované naprosto odlišně od amerického Kapitána Philipse, ovšem neméně kvalitně. Porovnání by bylo na sáhodlouhý rozbor, každopádně dánský Únos je podle očekávání reálnější, komornější, a soustředí se zejména na strohou proceduru vyjednávání přes půl světa s manažery lodní společnosti. Snímek zkoumá lidské vlastnosti a chování v kritické situaci z jiné stránky, ale napětí ani zde rozhodně nechybí - jen ve zcela jiném tempu. Ač bude mít každý divák svého osobního favorita, pravý milovník filmu musí nakonec ocenit oba přístupy. ()

PlysovyMacko

Piráti unesú loď a film sa venuje vyjednavaniu o výkupnom. Film je veľmi  chladný, rovnako ako manažment, ktorých pragmaticky prístup ma prekvapil. Čakala som, že sa dohodnú za týždeň, ale trvalo to štyri mesiace. Mila scéna bola keď sa unoscovia skamaratili s námorníkmi. ()

Zed70

Velmi hustá atmosféra, neodhadnutelný konec, napínavé téměř do poslední minuty. A to všechno bez zábavné pyrotechniky, digitálních triků a 3D provedení. ()

seban123

Psychologické drama, které se spíše odehrávalo v kanceláři. Celý film je o pokusu vyjednávat, norské podání mi přijde nudné oproti filmu C.Phillips. Čekal jsem od toho více. ()

maraHCV

Dánské filmy jsou v poslední době doslova štiky ve světovém filmovém rybníku,ale Unos zase nebylo to pravé ořechové!Celé to tak nějak drhlo a vleklo se!Pozitivní byly herecké výkony a náhlednutí pod pokličku skutečného vyjednávání! ()

laurence

Pocity posádky jsou zpracovány velice dobře, o poznání hůře na tom ale je logika strategie a uvažování CEO, která je buďto nedostatečně vysvětlena nebo víceméně nelogická. ()

paradoxman

Tři světy. Somálský, manažerský a dělnický. Všechny mají společný fakt, že jejich představitelé dělají své činy z těch nejdůležitějších důvodů. Všechny je chápu, někomu můžu fandit a někomu zase ne. Čím mě však tento mistrně vyprávěný snímek potěšil nejvíce, je v pozadí se odehrávající drama mezi mužem a jeho ženou. Jak málo stačí, abychom byli naštvaní pro dvoudenní zpoždění a šťastní za čtyřměsíční. ()

Přehlídka Scandi v deseti českých městech

Přehlídka Scandi v deseti českých městech