Únos

Realisticky vyprávěný příběh mužské posádky nákladní lodi, kterou přepadnou somálští piráti v Indickém oceánu. Životy jednotlivých členů posádky se náhle ocitají v rukách Somálců a stávají se jen předmětem nelítostného vyjednávání pirátů s vládou, sídlící v Kodani. Snímek se vyznačuje dokumentaristickou estetikou a klaustrofobně budovanou atmosférou strachu a zvyšujícího se napětí. (oficiální text distributora)

bonovox

Realistická a autentická dráma, ktorá síce pomaly plynie, ale dokáže Vás dostatočne vtiahnuť a zaujať. Severská kinematografia potvrdzuje aj v tomto filme vysoké kvality. ()

hony23

Somálští piráti unesou nákladní loď a požadují výkupné. Majitelé jsou však zdatní byznysmeni, takže se začne vyjednávat a smlouvat, což trvá skoro celý film. Ač je to natočené celkem dobře, chybějí tomu dramatičtější momenty i větší spád, takže o nijak strhující podívanou bohužel nejde. ()

Jaggie

Uznávám, své hodnocení mám trochu nadsazené, ALE rozhodně jsou to solidní tři hvězdy. S hlavním hercem, Soren Malling, jsem se setkal v Tokyu na filmovém festivalu, při premiérovém promítání. Spolu s producentem tohoto filmu podali nemálo informací ze zákulisí filmu. Filmové piráty obsadili castingem v Keni. Měli ochranářský doprovod po dobu natáčení na moři, jelikož se sdržovali v oblasti s výskytem somalských pirátů. Film se skutečně natáčel podle údálosti, která se stala. Co se týče dramatického ztvárnění, je potřeba si uvědomit, že se jedná o severský film, a proto taky nahližet správným okem a s pochopením. ()

TOPmoovie

ziaden vysokorozpoctak. dobry pohlad na neprifarbene jednanie vo vnutri spolocnosti, a realny svet na lodi a piratov. chcelo by to velkofilm, nieco ako http://www.csfd.cz/film/223266-krvavy-diamant/ v takej vyprave a kvalite, hlavne tu chybalo zazemie piratov, preco to robia, sirsie politicke ,socialne, demograficke suvislosti. emocionalny a trocu vypovedny-dokumentaristicky dojem to ale malo ()

ReTeZa

Bylo vidět, že se jedná o nízkorozpočtový film... Žádné akční scény, přestřelky ani nic podobného... Na druhou stranu to filmu neubíralo na akčnosti, napínavosti a realičnosti... Atmosféra kina zaplněného přesně 5 diváky taky měla něco do sebe... A shodli jsme se na tom, že je to prostě a jednoduše dánský film... ()

Ivuska71

Film výbornej. Co fakt nemám ráda, jsou ty somálští piráti. Jejich mentalita je nad moje síly. Ne, že bych ji nechápala. Právěže ji chápu a je mi odporná. A tady byla vykreslena dokonale, bohudík a bohužel. Podruhý to vidět nechci. ()

Mates Hradecky

Na rozdíl od tématicky podobného amerického blockbusteru Kapitán Phillips, zde není hlavním hrdinou kapitán (který se zdravotně složí v okamžiku únosu somálskými opičkami), ale obyčejný lodní kuchař. A unesená posádka nemůže čekat žádnou pomoc od amerického námořnictva, ale nekonečně dlouho čekat, až se bossové dohodnou na výši výkupného. Psychologicky mistrně podaná studie obětí únosu. ()

maco19

Somálci prepadnú loď a žiadajú výkupne. Majiteľ firmy sa snaží vyjednávať a ich za každú cenu zachrániť. To nieje vôbec jednoduché. Hlavne ak sa jedná o nebezpečných pirátov ktorý si stoja za svojím a nechcú ustúpiť od svojej požiadavky. Krásne spracovaný a napínavý príbeh. Pekne je vidieť čo sa stane zo psychikou unesených ľudí no ale aj unášajúcich. Nervozita, strach, neistota. čo ak ma zabijú a skončím ako potrava pre žraloky??? No v žiadnom prípade by som to nechcel zažiť na vlastnej koži. Miestami nudný ale nieje to nič strašné. Až na ten koniec. Ktorý mohol dopadnúť trošku inač. Nebudem to tu prezrádzať. Film je natočený tak autenticky že miestami pôsobí ako dokumentárny film a to sa mi páči. Kam sa hrabe americký kapitán philips. ()

ragtime

Ako takmer každý severský film, mal aj tento pre oko našeho diváka niečo, čo Hollywood nikdy nepochopí. Skoro až hmatateľný dotyk reality. V porovnaní s Kapitánom Phillipsom o niekoľko tried lepšie. ()

draxxi

Je to hrozny. Hrozny, ze se vubec takovy veci deji a my si pak o tom precteme nekde tri vety v novinach. Ta situace a pocity musi byt hrozny. Pocet dnu na obrazovce utikal jak pocitadlo na benzince, ale kdyz si clovek predstavi jak strasne dlouha doba se za tim opravdu skryva...hruza. Dobre natoceno a opravdu belmi realne pusobici... 2/11/2020 83% ()

karmalat

Velice zdařilý jakoby dokumentární film plný napětí. Realistické pojetí s pocitem, že takto to opravdu může vypadat, žádní velcí hrdinové, největší hrdina je tvrdý vyjednávač z představenstva firmy. Já sám jsem byl v napětí až do konce filmu. A závěr je velice smutný s tím, že tohle se tak stalo aniž to někdo chtěl. Film doporučuji. ()

Caravagio

Tešil som na tento film vďaka hodnoteniu aké som tu videl, no bolo to pre mňa sklamaním. Po prvé z únosu nebola ani jedna scéna, akoby ste otvorili dvere kajuty a teroristi tam už boli zabývaní. O nejakých napätých situáciách tu nebolo ani len chyrovať až na dva momenty a to je na drámu o únose a vyjednávaní pramálo. Takže pre mňa skutočné sklamanie. ()

Googooplexer

Ako väčšinou z Dánska - stručné, výstižné a dobré. Okolo takej šesťdesiatej minúty by potrebovali herci prestriedať, lebo sú už značne unudení a tempo upadá, ale aj tak je to zaujímavé až dokonca. Škoda tiež, že chýba zobrazenie obsadenia lode. Roland Moeller je frajer aj v tomto filme. ()

PORTER44

Pro mě osobně nic zajímavého spíše nuda,unesená loď novodobími piráty a potom nudné vyjednávání a smlouvání o výkupném,žádné zvláštní napětí ,efekty,dramatické scény prostě nic naco bych se podíval znovu. ()

hujerita

Kde bol schovaný Casey "kurva" Raybeck? Ten by im to vyriešil jedna dve :-), ale to by zasa bol iný druh filmu. Výborný film z výbornou atmosférou a hereckými výkonmi. Režisér to zvládol fakt na výbornú. ()

VohenF78

Naprosto úchvatný film s neuvěřitelně napínavým příběhem. V jednu chvíli jsem se přistihl, jak si nervozitou koušu nehty...Nemá smysl zbytečně hledat mouchy. Sám bych stěží nějaké našel. Znovu důkaz toho, že se ve skandinávii točí skvělé filmy! ()

Maratonec

Tenhle film mě zasáhl a proto jsem předem očekával podobnou americkou verzi, která se pak v podání Toma Hankse natočila pod názvem Kapitán Phillips. Na rozdíl od americké verze zaměřené na akci, tady byl větší důraz na vyjednávání a smlouvání o ceně, které zobrazilo také velké drama. ()

Přehlídka Scandi v deseti českých městech

Přehlídka Scandi v deseti českých městech