Rigby stojí před největším rozhodnutím svého života a obává se, aby nedopadla jako její matka. Rebecca se dozví nepříjemnou pravdu a minulost dožene i bezstarostnou a nezodpovědnou Georginu. Život tří žen přitom ovlivňuje také komplikovaný vztah s jejich matkami... (TV Prima)

Lacike

Taký klasický film pre ženy zložený z viacerých línií, ktoré spája len téma vzťahov medzi matkami a dcérami. Pritom vo veľkej miere sa tam riešia hlavne odhalenia o biologických matkách adoptovaných dcér a podobne z čoho sa už dospelé dcéry správajú dosť hystericky. To ma dosť sralo. Chlapi by z toho takú vedu podľa mňa nerobili. Teda ja určite nie. Čo tam potom, kto je a kto nie je biologický rodič. Podľa mňa to je jedno, ale niektorí sa z toho idú zblázniť. Asi najväčším problémom filmu je stopáž. Tentoraz mi vadilo, že je príliš krátka (chcelo by to tie typické 3 hodiny ako je zvykom u ázijských melodrám), takže ma v tom skratkovitom podaní nestihli zaujať všetky príbehy. Najviac ma bavil príbeh Miry Sorvino a Selmy Blair. Aj keď ten happyend u Selmy bol až príliš vycucaný z prstu. Najmenej ma zaujímal príbeh Evy Amurri Martino a najviac ma srala Christina Ricci. Celkovo to je solídny priemer a prekvapilo ma, že som o tomto filme doteraz nepočul napriek tomu, že tu hrá kopa mojich obľúbených herečiek. No holt, typicky ženská téma, tak asi preto. Ale bavilo ma to viac ako kdejaké nedávne béčko s Willisom alebo s Neesonom, hehe. 6/10. ()

sochoking

Film začal takou pritrúblou klišoidnosračkovskou scénkou na koncerte kapely, ktorá hrala song trhajúci labia pudendi majoris maximálne násťročným dievčatám, no a uprostred toho vlasatý chlapík s tričkom Behemoth! Začal som mať neblahé tušenie. Avšak filmy pospletané z rôznych príbehov mám rád a tak som dal i tomuto šancu. Ale áno, dá sa to dať celkom vpohode, len sa treba povzniesť nad niektorými scenáristickými výstrelkami, no... 50% ()

Dale

Trošku to vyzerá ako (anti)reklama na plastickú chirurgiu - Sharon, Mira, Courteney a špeciálne matka toho speváka, ktorá má tak napichané pery a celú tvár, že keď rozpráva, tak sa jej hýbe len jeden kútik pier. Ale odhliadnuc od toho ide o takú priemernú vzťahovú drámu a tie ja mám rád. Škoda že dostala tak málo priestoru Susan Sarandon, ktorá tu má jedinú scénu videohovoru s dcérou. ()

silentname

"Mothers And Daughters." Tohto roku máme 2 filmy, ktorého ústrednou témou má byť matka, nakoľko sme tu ešte nedávno mali aj film Mother´s Day, na ktorý sa ešte počas roku musím pozrieť. O tom však tu hovoriť nebudeme. Od tohto filmu som neočakával moc, no dúfal som, že ma bude schopný zaujať od začiatku až do konca. A vyzeralo to, že sa mu to aj podarí. Opäť tu máme film, ktorý nehovorí jeden konkrétny príbeh, no je ich vo filme niekoľko. Tohto roku sme to už videli v snímku Anesthesia, ktorý nevyužil úplne svoje možnosti, no na druhú stranu som mal pocit, že bol oveľa ucelenejší než tento film. "Mothers And Daughters" je zaujímavým. Má veľa malých príbehov a nemôžem povedať, že by ma nejaký z nich nudil. No problémy, ktoré mám s filmom sú dva. A bohužiaľ sú dosť veľké. V prvom rade je treba povedať, že niektoré príbehy len letmo preletíme a nestihneme sa im ani moc venovať. A ja by som asi chcel, aby to pôsobilo viac, že každý jeden príbeh je rovnako dôležitý. Nikdy to tu ale nemáme. Okrem toho ale musím povedať, že záver je maximálne odfláknutý a veľmi by som chcel, aby bol film o niečo dlhší. Pretože na konci sa všetko stihne rozuzliť behom posledných asi 10 - 15 minút a všetko to pôsobí potom trošku pateticky a urýchlene. Asi by som chcel, aby film ešte viac mohol dýchať a dostať priestor ukázať svoje príbehy. Ale nie je na to čas. Ale čo funguje? Postavy sú sympatické, príbehy sú celkom zaujímavé, film vyzerá veľmi pekne a má aj celkom dobré obsadenie a dobrú hlavnú myšlienku. A preto si myslím, že film stojí aspoň za jedno pozretie. Hodnotenie: B ()

hansel97

Je to trochu klišé a jak už to u těchto příběhů bývá, jsou naprosto nevyrovnané, co se kvality týče. A v tom se odráží moje hodnocení, protože některé příběhy jsou opravdu dobré a jiné trochu skomírají a fungují jen jako výplň do té hodiny a půl. Za obsazení snad ještě hvězdička navíc, protože ty herečky mě vážně bavily všechny. ()

• Selma Blair vo filme hrá ženu, ktorá s obľubou fotí. V skutočnosti je aj ona sama vyučená fotografka. (fandafilmov)