Rozpočet $25miliónovTržby USA $24,398,153Tržby Celosvetovo $30,000,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ ďalší x-tí romantický vývar, ktorý sa prvú polovicu skôr len kolíše vo vánku a je skôr nemastný neslaný, našťastie v tej druhej začne troška lepšie fungovať chémia medzi postavami a začne sa aj brnkať na emócie, ako taká neškodná oddychovka to újde ale ináč len šedý priemer /videl v kine: 55%/(12.5.2016)

"Včera večer jsem snědla celej kávovej dort ... Pilates?" Svátek matek neslavím, protože ta moje mě ve třiceti svěřila do péče jiné ženy. Jen tak, bez boje, chápete to? Já ne. Nicméně dámské obsazení tohoto snímku mne donutilo ke zhlédnutí a zjištění, že ty holky stárnou nějak pomaleji. Jinak je to samozřejmě přesně o tom, že vše se stane tak, jak divák očekává a rodinné hodnoty vítězí nad sobeckými zájmy, což nezní moc zábavně. A přesto jednou za čas rád vidím snímek, který lže o tom, že všechno dobře dopadne - pro rozvedené holky, lesby, multikulti krasavice i smutné vdovce. Je to prostě krása, ale srovnávat zážitek při pohlazení lamy s koncertem Foo Fighters je kruté od každé matky. Na tom trvám.(16.6.2017)

• Havaj8

Prý se to dle obsahu zapíše do historie romantických komedií na další desetiletí. To je strašnej blábol. Z mýho pohledu naprosto zbytečnej film, kterejch ale je spousta. O tom, jak kdo slaví den matek, u nás se to slaví snad jen kytkou. Přitom nabušený ženský obsazení. Jennifer Aniston v jejích letech, Kate Hudson a Julia Roberts, ta sice měla špatnou postavu, ale ten její úsměv. Prostě to nebylo ani romantický, ani vtipný. Takový všední problémky pár lidí, kdy se člověk občas pousměje, ale žádnej zázrak, naopak se na to hodně rychle zapomene.(11.1.2018)

• rikitiki

Něčí hlavička zaměřená výhradně na prachy si vzpomněla na úspěch Lásky nebeské a na to, jak se každý rok opakuje, když ji vždy dávají o Vánocích. Uplatnit stejný koncept na Svátek matek se zdál být dobrý nápad. Natočit několik různorodých dojemných historek, aby si každý divák vybral tu, která je mu nejbližší a každoroční sukces a tantiémy jsou zaručeny. Jenomže nejsou. Američani, přestože nosí hvězdnější jména (Aniston, Huston, Roberts) než Britové, neumějí ani zdaleka tak dobře hrát a prokreslit postavu i drobnými emocemi. A jednotlivé povídky jsou nanicovaté, bez nápadu, vtipu nebo napětí. Tohle očividně spotřební zboží si nezaslouží přežít ani jednu sezónu.(3.4.2017)

Posledny natoceny film od rezisera Garryho Marshalla /Pretty Woman, Frenki a Dzony/ je aspon slusnou, priemernou, dobre odsypajucou komediou. Riesia sa pomerne dolezite veci ako spamatanie sa z rozvodu, dalsia zenska dosiahla vsetko co chcela, ale nema sa s kym podelit o majetok, dalsia riesi predsudky svojich rodicov, lebo zije nie podla ich predstav. Celkom slusne ako namet na film. Pre mna bola najlepsia herecka Jennifer Aniston /Rocker 2001, Marley a ja 2008 a Zkus me rozesmat 2011/, dalej slusne hrala aj Kate Hudson /Maly kousek nebe, my dva a kren/. Juliu Roberts /Pretty Woman, Hra Penez/ nepovazujem za dobru herecku, o vysinach takej Grety Garbo moze len snivat, nema na nu. Olyphanta /Vreskot 2, Die Hard 4/ som prezil, ale svoje si odohral, ovsem, nic extra to zase nebolo. Zase ale Olyphant nemal na konte nic schopne od roku 2007, a to z toho roku mal len Die Hard4, preto mi nevadil. Od prirodzenia som dobrak. Marshallove komedie boli a su pre mna prilis sterilne a sablonovite, akokeby si nasiel niekedy po roku 1990 sablonu a podla nej tocil filmy. Bez invencie, bez lepsich napadov, bez experimentovania. Aspon ze sa rozlucil slusnym, priemernym filmom : 56 %(2.1.2018)