Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Včera večer jsem snědla celej kávovej dort ... Pilates?" Svátek matek neslavím, protože ta moje mě ve třiceti svěřila do péče jiné ženy. Jen tak, bez boje, chápete to? Já ne. Nicméně dámské obsazení tohoto snímku mne donutilo ke zhlédnutí a zjištění, že ty holky stárnou nějak pomaleji. Jinak je to samozřejmě přesně o tom, že vše se stane tak, jak divák očekává a rodinné hodnoty vítězí nad sobeckými zájmy, což nezní moc zábavně. A přesto jednou za čas rád vidím snímek, který lže o tom, že všechno dobře dopadne - pro rozvedené holky, lesby, multikulti krasavice i smutné vdovce. Je to prostě krása, ale srovnávat zážitek při pohlazení lamy s koncertem Foo Fighters je kruté od každé matky. Na tom trvám.(16.6.2017)

 • Plaque
  ***

  Natlačené partiou hercov a herečiek, ktoré majú v CéVéčku špecializáciu rodinné komédie na prvom mieste a to asi zaručilo aj najväčší úspech. Minimálne to udržiavali v miere únosnosti a stráviteľnosti. Boli tam aj vtipné pasáže, boli tam aj nudné časti. Boli tam aj pokusy na zamyslenie, boli tam aj pokusy o emócie. Boli tam aj dobré výkony a boli tam aj herecké podvrtnutia. No, jednoducho, bolo to také akurát. Na nedeľné popoludnie, keď si aj mozog potrebuje trochu odpočinúť, na hodinku a pol vypnúť a iba tak sa prevaľovať v dutine lebečnej bez akéhokoľvek zmyslu či potreby sa niečomu venovať. Svoj účel to splnilo na výbornú.(7.8.2017)

 • Kokska
  ***

  Den matek je poměrně slušná ne úplně pitomá romantická komedie, která je ale velmi staromódní, držící se těch nejkonzervativnějších žánrových klišé a příběhových schémat. Otázkou samozřejmě je, zda to považujete za zápor, či nikoliv. Co se týká postav, tak ty jsou podle očekávání naprosto odříznuté od reality. Bydlí v luxusních domech, jezdí ve velkých autech a jediné starosti, které řeší jsou vztahy. Kdo se s kým rozešel, nebo naopak sešel, proč si postava xy nemůže nikoho najít, atd. Do práce samozřejmě nikdo nechodí a když už někdo má nějakou profesi, tak jsou to snobské statusové nálepky, jako bytová designerka nebo spisovatelka. Oblast, ve které film působí nechtěně komicky, je používání moderních technologií. Je tu Twitter, Skype, Instagram, Snapchat a tuším i Facebook. Problém je v tom, že postavy o těchto sociálních sítích mluví tak, jak to žádný normální člověk nedělá. V duchu toho, což zřejmě odráží obzor i samotných tvůrců, “moc to neznáme, nevíme přesně jak se to používá, ale mladí dnes u toho sedí hodiny, tak to tam dáme”. Sledujeme tak jen jakousi představu o životě, jistě líbivou a efektní, ale pořád je to něco, co patří do oblasti snů, nemaje s reálným životem společného nic ani v náznaku. U takového filmu pak už jen záleží na tom, jestli mu to prominete, nebo ne.(2.3.2018)

 • rikitiki
  **

  Něčí hlavička zaměřená výhradně na prachy si vzpomněla na úspěch Lásky nebeské a na to, jak se každý rok opakuje, když ji vždy dávají o Vánocích. Uplatnit stejný koncept na Svátek matek se zdál být dobrý nápad. Natočit několik různorodých dojemných historek, aby si každý divák vybral tu, která je mu nejbližší a každoroční sukces a tantiémy jsou zaručeny. Jenomže nejsou. Američani, přestože nosí hvězdnější jména (Aniston, Huston, Roberts) než Britové, neumějí ani zdaleka tak dobře hrát a prokreslit postavu i drobnými emocemi. A jednotlivé povídky jsou nanicovaté, bez nápadu, vtipu nebo napětí. Tohle očividně spotřební zboží si nezaslouží přežít ani jednu sezónu.(3.4.2017)

 • arbitr
  ***

  Souhlasím s Katushkou, spíše než o komedii se jedná o sociologickou sondu do života dnešních amerických rodin. Určitě to není film pro náctileté, plný obhroublých a přiblblých vtipů s využitím přehršle sprostých slov. Pomalu se to rozjíždělo, ale postupně se to rozjelo do správného tempa. Takový protipól komediím z pera Setha Rogena, vhodná ke shlédnutí po dobrém nedělním obědě během deštivého odpoledne. Akorát ty holky v hlavních rolích nám zase nějak zestárly a ač nejsem žádný odborník na módu, tak ty outfity zejiména u JR se vyloženě nepovedly (pokud to nebyl záměr, jako s tou její parukou). Budu muset kouknout i na ty dva předchozí Garryho filmy věnované americkým svátkům, nevím jak mně mohly uniknout. Asi je občas potřeba kašlat na nízké hodnocení, dát šanci a udělat si názor sám.(31.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace