Oskar

• Československo

• Francie

Komedie

Francie, 1967, 85 min

Taková celkem klasická francouzská komedie, kde Louis de Funès naplno rozehrává své pitvoření, které mi už nějak moc nesedlo, hlavně proto, že mám pocit, že je to pořád jedno a to samé a že je to příliš afektované. Nahrává tomu i zápletka, která je pěkně ujetá a drží diváka v napětí z toho, jestli to vůbec má nějaké rozuzlení.(6.12.2016)

Konverzační komedie odehrávající se na jednom místě. Zároveň velká "one man" show pro Louise DeFunese. Po čase mě neustálé šílené zvraty a záměrná překombinovanost děje začala nudit. Tak dávám takový slušný průměr. Ale úplně chápu pokud starší ročníky hodnotí tento film mnohem výše. Bohužel mě to moc neoslovilo.(11.6.2006)

"Oskar? Ten ukradl diamanty služce, která jela na Severní pól, protože měla mít dítě ve Vašem kufříku." Lépe než masér Philippe bych děj tohoto snímku nepopsal. Snad bych jen doplnil, že jde o tři kufry, dvě dcery, falešné těhotenství, vylhané zaměstnání, úplatného sluhu a chudáka pana podnikatele Barniera, který to má všechno vyřešit. Mne to tedy pobavilo naprosto výtečně, zejména postupně chřadnoucí kapitalistovo duševní zdraví bylo roztomilé a jeho skákání panáka s telefonem mne naprosto odrovnalo.(15.4.2016)

Na film přehnaně ztřeštěné! V divadle by se mi nejspíš tajil dech, kdyby představitel hlavní postavy, Bertranda Barniera, hrál takto dynamicky po celou dobu představení. Louis de Funès si samozřejmě zaslouží poklonu, ale tenhle příběh mi do filmu moc nesedí. Je to však tak bláznivé, až je to hezké. A za ty záměny kufrů, na čemž stojí pointa, stejně ty 4* musím dát.(13.7.2007)

Konečně! Konečně! Konečně ho mám! Ach pardon :-) Ale musím říct, že nejsem, opravdu nejsem zklamán. Nejdřív jsem byl trošičku na pochybách, jelikož filmy Jo nebo Pouic-Pouic se také odehrávaly v přísně ohraničeném prostředí, a i když se snímek rozvíjí velice krotce a Louis je v mnoha scénách hodně úsporný, pozdější zvyšování obrátek se prostě nedá zastavit a je to moc dobře :-) Vše vrcholí scénou s nosem a následným spánkem :-) Nesouhlasím s lidmi, kteří si myslí, že je to celé zamotané tak, že se v tom divák nevyzná, je to bláznivé a šílené, ale v intencích. No a dál? Líbila se mi výprava, teď myslím hlavně zařízení domu a chce to ještě jedno zhlédnutí, to minimálně, tentokrát v původním znění, i když proti Františku Filipovskému nemůžeme říct ani popel, ostatně jako vždycky. MŮJ KUFŘÍČEK!!!(9.3.2006)

• - Poprvé spolu ve filmu L.de Funés a Claude Gensac (hráli spolu v osmi filmech). (M.B)

• - Adresa Rue des Filles du Calvaire 35 neexistuje, protože pařížská ulice Filles du Calvaire končí číslem 25. (Snorlax)

• - Film byl natočen podle stejnojmenné divadelní hry, ve které hrála většina herců z filmu, včetně Louis de Funèse (Bertrand Barnier). (korect)