Oskar

• Československo

• Francie

Komedie

Francie, 1967, 85 min

Čo tu Funès predviedol, je asi vrchol jeho šialenosti a u mňa asi najlepšia jeho komédia, čo je určite veľmi slabé slovo na toto dielo. Dej som si nepamätal, ale záchvaty smiechu z detstva áno a tie sa zopakovali. Predvádzať virtuálne naťahovanie nosa počas pol minúty, aby to nebolo trápne ani nevkusné, to si môže dovoliť okrem kreslených postavičiek len jediný herec. Príbeh odohrávajúci sa v jedinom dome s pár miestnosťami je primeraný a neruší komplikovanosťou. Zámena postáv, kufrov a vzťahov tu má také tempo, že všetci iba otvárajú ústa. –––– Ono se to zdá komplikované, ale je to úplně prosté.(9.11.2014)

Situační komedie ,která je postavená na jednom herci a to Louis de Funesovi ,který se dozvídá od svého zaměstnance ,že ho okradl o 64 milionů a ,že je milencem jeho dcery ,ale jak se ukáže ta se za jeho dceru jenom vydává ,jenže ono je to stejně jedno , všechno se to tak různě zamotá ,až z toho bude te mít hlavu kolem. Do toho je tu několik nápadníků pro jeho pravou dceru a několik kufříků (přesně 3) a v jednom jsou šperky za 64 milionů , ve druhém ta samá částka ,ale v hotovosti a ve třetím jsou věci služky ,která odchází a zbytek už je asi každému jasný co se bude dít. Abych řekl pravdu někdy už mě štvalo jak se pořád zamotávalo. Ale co si budem nalhávat asi většina se u toho velice dobře bavila.(14.8.2008)

Nic víc a nic méně než jedna z nejgeniálnějších konverzaček a nejpropracovanějších záměn v historii kinematografie. Úvodní půlhodina po probuzení je doslova zběsilá, s neodolatelným Claudem Richim, který dokáže protočit život chudáka Funése několikrát dokola. A to nejlepší nakonec, i když zápletka stojí na momentu překvapení, tak léty nekoroduje, ale pobaví úplně stejně i napodruhé a napodesáté.(23.7.2013)

Skvělá francouzská konverzační komedie s Funèsem na vrcholu svých sil. Ano, může vám vadit komplikovanější a hlavně zamotanější děj odehrávající se prakticky pouze v domě, jenže to všechno do sebe tak nádherně zapadá, že by byl hřích se ani jednou nezasmát! Vždyť když namátkou uvedu - "Papá, budeme mu říkat Blauise!" (tady fakt nevím, jak se to píše, to jsem tak trochu tipoval); "Co si myslíte o mé dceři?" "Měla by posilovat zádové svalstvo!", musí vám být jasné, že se u téhle komedie pobavíte pokaždé, kdy se vám zamane. Skvělý Funès, dobré výkony zbylého "komparzu", zábavná výměna kufříčků a názorů vůbec. Jak řekla moje máma při vrcholném výstupu Funèse v posilovně: "No, divíš se, že měl infarkt?" :D Když tak o tom přemýšlím, je škoda, že jsem nikdy nemohl zajít na divadelní verzi, třeba byla ještě lepší...? Vlastně, to už by asi ani nešlo!(15.9.2010)

Zamotaná zápletka, výborné dialogy a hlavně skvělý Louis de Funès. Ohromná záplava humoru, která v závěru graduje do nepopsatelných výšin. "Germaine, musím ti něco říct. Tvá dcera má milence!" - "Já též...." - "COŽE??" - "Já též ti to chtěla říct." /// "Colette, odpověz mi, je to pravda, že jsi zamilovaná do mého maséra?" - "Pšt, je nahoře." - "To je mi fuk, to je hovado, ten nic nepochopí!"(22.6.2009)

• - Ve Francii navštívilo film přes 6 miliónů diváků. (hippyman)

• - Námět byl nejprve uveden v divadle, kde sklidil velký úspěch. Právě proto se scenáristé poté rozhodli pro jeho filmové ztvárnění. (chleba24)

• - Poprvé spolu ve filmu L.de Funés a Claude Gensac (hráli spolu v osmi filmech). (M.B)