Les tortillards

Slow Local Trains

Komedie

Francie, 1960, 82 min

Bláznivá komédia predovšetkým z prostredia kočovného divadla rozpráva o rázovitej divadelnej rodinke, do ktorej sa začlení mladý muž. Ten miluje mladú komediantku, ale taktiež je synom bláznivého podnikateľa, ktorého hraje Louis de Funés. Slávny komik hraje presne to, na čo sme zvyknutí a poznáme zo slávnejších filmov. Druhý komentár.(25.2.2015)

Tohle šlapalo. Velice příjemná komedie s mnoha vtipnými a povedenými momenty, která šlape i ve chvílích, kdy v ní není Louis de Funés - což je tak asi půlka filmu. Funésova postava je zajímavá a ostatní (zejména Christian Marin) mu skvěle přihrávají. Posledních deset minut je paradoxně slabších, ty divadelní momenty by se mohly trochu pokrátit, ale jinak jde o skutečně pěkný film, na který se třeba ještě někdy podívám. Scéna s návštěvou Funése a pojišťováka v tom jejich bytě a zkouška insekticidu v restauraci jsou naprosto výtečné. 75%.(2.9.2017)

Zábava lidová a hodně ztřeštěná, střídající různá sociální prostředí a tím pádem dost nesourodá. Má to slabší chvilky (překvapivě některé s Funèsem), ale i několik výborných vtipných momentů. Například scéna ve vlaku bravurně ztvárňující úsloví "mít hlad jako herec". Úplně mi nesedla hodně svérázná rodinka bohémských komediantů, ale její principál Jean Richard byl herecky o třídu výš než všichni ostatní. A naopak u Funèse bylo patrné, že role cholerického šéfa (rodiny i podniku) je přesně to, čeho by se měl do budoucna držet. Ale pokud bych měl doporučit něco z doby krátce předtím, než Funès nakráčel na piedestal evropské filmové hvězdy, tak raději Pouic pouic nebo Taxi, maringotka a korida.(12.8.2015)

Příjemná nenáročná komedie, ale k tomu, aby byla lepší, by potřebovala více prostoru pro Louise de Funès, jeho šoféra Christiana Marina (později četníka Merlota) a jeho insekticid, který uspí i chlapa jako hora (to je asi nejvtipnější scénka celého filmu), a méně divadelnických skopičin. Zkrátka aby se to v ideálním případě podobalo třeba Senzačním prázdninám. "Beauminet! Beauminet... Beauminet!" - "Jsem rád, že jsme tam nešli."(14.11.2015)

Učiněnej cvokhause. Fufu tady nemá dle očekávání velkou roli, ale to neva magořinec za něj obstrává především scénář a divadelní hry co nikdy nebudou v nominacích na ceny Thalie.(11.3.2017)