Poslední loď (S04E10) (epizoda)

• Kanada

The Last Ship

Posledná loď

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2016, 44 min

To byl šok, po nanicovaté deváté epizodě přišel výživný díl, u kterého jsem se bavil od začátku až do konce. Akční scény na řece se jednoznačně vydařily a budu předstírat, že jsem si nevšiml naprosté nesmyslnosti platforem, které před sebou tlačila Ragnarova flotila a které neměly evidentně jiný význam, než aby bylo kde natočit boj muže proti muži nebo ženě. Císařovy garoty mě potěšily a překvapivě mi nevadil ani velký časový skok.(16.5.2018)

Modlil jsem se (k žádnému bohu, ale k tvůrcům), aby Ragnara nenechali shnít jako zdrogovanou trosku, což by odporovalo skutečnosti/legendám. Nakonec to museli vyřešit skokem v čase, ale vypadá to, že Ragnar je zpět, i když je mu už takových 50 let. Jsem zvědavý, co přinese druhá polovina 4. série a následně série 5, a jsem rád, že jsem cestu k Vikingům našel až tak pozdě, protože užívat si měsíc v kuse 1-2 epizody denně je pohodička. :)(1.8.2017)

Zase to utnuli v nejlepším, ale jsem rád, že jsou alespoň všichni důležití hráči pořád naživu. Bitva byla zajímavá, i když pěstní souboj Rollo vs Ragnar byl trochu ve stylu Rockyho. Mezitím se z Ragnarovy smečky psů stala pěkně nevděčná banda, ale třeba je ještě zkrotí. Nakonec je z toho trochu rozházený závěr první poloviny série, ale i tak působivý.(13.9.2016)

Napriek tomu, že počas bitky Frankov s Vikingami sa pozeráme iba na umierajúcich kresťanských vojakov, bitku nakoniec partia okolo Ragnara prehrá a rovnako tak Ragnar boj s Rollom. Tie nezmyselné zábery, keď Ragnar holými rukami odsotí zo 4 západofranských vojakov a tí ho nedorazia za komentár nestoja. Ale ten si zaslúži jednak ragnarov návrat do Kattegatu, ktorý sa za zhruba 8 rokov rozrástol do priam epických rozmerov ale najmä to, že zo scény sa stratili nórsky kráľ s bratom, ktorý by zdrvujúcu porážku Ragnara v Paríži využili k tomu, aby Lagerthu nesmrteľnú, Ragnara či Bjorna určite poslali do večných lovísť, respektíve Vallhaly a s radosťou by im pritom pomohli Ragnarovy najvernejší. Nehovoriac o tom, čo by velila vikingská česť spraviť z ich otcom Ragnarovým synom po jeho návrate.Napriek tomu 5 hviezdičiek, pretože Ragnar prehral, dvakrát po sebe. Nato, že z jeho blízkych neumrie nik sme si už zvykli.(19.4.2019)

Konečně pravý díl Vikingů! Už jsem se bál že po slabších předchozích epizodách seriál půjde dolů, ale to jsem nevěděl co přijde potom. Bál jsem se že dostaneme podruhé bitvu o Paříž, ale nakonec jsme dostali bitvu na vodě. Akční scény byly úžasně natočený. Ragnar vs Rollo, omg. To mělo všechno. Časový skok jsem fakt nečekal. Travis Fimmel opět fenomenální. Jeho návrat na konci mi nahnal husinu. Pro mě nejlepší díl Vikingů. WHO WANTS TO BE KING!(1.1.2019)