poster

Blbec k večeři

 • Francie

  Le dîner de cons

 • Slovensko

  Jeden blbec na večeru

 • USA

  The Dinner Game

Komedie / Drama

Francie, 1998, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  *****

  Jedna z nejlepších současných francouzských komedií od Francise Vebera. Inteligentní humor, který potěší a zpříjemní necelou hodinu a půl. Při sledování zjistíte, že každý je svým způsobem blbec akorát to nedává znát nebo si to prostě nepřizná. Nejlepší scéna je jednoznačně s exekutorem, který zahrál excelentně při zjištění, kde se jeho žena nachází.(12.6.2006)

 • Marigold
  *****

  Brilantní konverzačka starého střihu. Žádná velká akce, prostě výtečný scénář, analyzující na příběhu několika jedinců samu podstatu lidské blbosti, fantastický Jacque Villeret, jehož Pignon je ódou na blbost a zároveň živoucím důkazem, že dobré srdce může dřímat i pod neobyčejně přitroublou slupkou (katarze jeho postavy je sehraná jako jedna velká symfonie – jak "málo" někdy stačí, aby celý film dostal další rozměr) a i ostatní ensemble svědčí o tom, že francouzská škola inteligentní komedie ještě úplně nevychladla. Pokud máte dobré herce a silný scénář (není náhodou Blbec k večeři původně divadlení hra?), vejde se geniální komedie vpodstatě do jednoho exteréru a nikoho ani nenapadne, že by byla jakkoli šizená... Inu, Francis Veber je zkrátka pamětník, který řemeslo nezapomíná...(29.1.2004)

 • Jeanne
  *****

  Sbíráte naběračky? Bumerangy? Lepíte ze sirek Eiffelovu věž? ...Tak pozor, pokud vás někdo pozve na večeři! :-) Jednoduchá divadelní hra je Francisem Veberem převedena do filmové podoby naprosto skvěle. Ten film je důkazem toho, že stačí velice málo, aby vznikla nenákladná leč znamenitá konverzační komedie. Jednoduché interiéry o dvou či třech místnostech (s francouzskou elegantností sladěné všechny rekvizity bytu dobře situovaného vydavatele). ...Myslím, že dialogy v české verzi nemají chybu. „...a v téhle formě je už přes hodinu“ říká Thierry Lhermitte o J. Villeretovi alias Blbci k večeři. Upřesnila bych to, v té formě je 1 hodinu 20 minut! Náš starý „žlutý mimozemšťan“ (Zelňačka, 1981) v hlavní roli nezklame! A když se pak objeví Cheval, co všude cítí daňové úniky a „co kontroluje i vlastní matku“...Film skvěle navazuje na tradici starých francouzských komedií, které se od 80. let ztrácely.(13.10.2003)

 • Morien
  ****

  Ze začátku jsem si pořád říkala, že na tu večeři přece jenom dojdou a budeme svědky přeblbcování, ale k mojí radosti na to vůbec nedošlo. Takové splachovací, milé překvapení, u kterého mi ani dabing moc nevadil. Vlastně francouzské komedie jsou jedny z mála filmů, kde dabing spíš vítám než zatracuji.(27.5.2010)

 • Goldbeater
  ****

  Výborná komedie, která sice ještě nemá na svého mladšího brášku s názven Drž hubu!, ale je to skvělá zábava se spoustou zapeklitých situací. Scénář je napsán skvěle (autorem je sám režisér Francis Veber) a herecké výkony titulního blbce Jacquese Villereta a arogantního zbohatlíka Thierry Lhermitta jsou bezchybné. Francouzi umí točit inteligentní komedie, všichni by se od nich měli učit.(8.10.2011)

 • - V čase 21:21 zprvu leží Piérre Brochant (Thierry Lhermitte) hlavou mimo koberec, v čase 21:28 však leží hlava na koberci. (Pepy)

 • - Film je natočený podľa Veberovej rovnomennej divadelnej hry. Aj v nej stvárnil postavu Françoisa Pignona Jacques Villeret, a to 600krát. (jesus666)

 • - Pignon (Jacques Villeret) odkládá v jedné ze scén modré desky na pohovku a na ně aktovku. Když však bere aktovku, desky jsou v aktovce. (Pepy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace