Každému jeho důstojnost a hrdost. Pierre Richard jako muž, který se nedal koupit... Perrin je novinář a svou práci má rád. Obchod i noviny, pro které Perrin pracuje, patří mocnému tiskovému magnátovi. Reportáž o výstavě hraček v obchodním domě bere jako běžnou novinářskou rutinu a povinnost. Ještě před otevřením výstavy si ji přijde prohlédnout jeho rozmazlený synáček, kterému tatínek vždycky všechno dovolí a nedokáže nic odepřít. Myslí si, že si tak dokáže koupit synovu lásku. Proto také nic nenamítá, když si chlapec jako svou novou hračku vybere právě Perrina. Nadaný novinář tak ke své nelibosti a úžasu všech obohatí inventář dětského pokoje. Brzy však pozná, že se nestal jen hračkou, ale především nástrojem dětské pomsty. (Česká televize)

Bilky

Veľmi rozporuplný film. Rozhodne žiadna komédia, ani len veselohra. Zato však ostrá sociálno-spoločenská satira, ktorá však pôsobí dosť naivne. Áno, má to horko-sladké posolstvo a P.R. je tu smutný klaun, ale to mentorovanie a záver bol dosť mimo. WEBER má desiatky lepších filmov- tento zostarol príliš rýchlo: 62% ()

carl.oesch

I kdyby v tomhle filmu nebylo nic jiného, než ona scéna mezi Michelem Bouquetem (otec chlapce) a Jacquesem Francoisem (jeho pravá ruka), kdy nejdříve Bouquet nařídí Francoisovi, aby se svékl donaha a chodil po redakci a když se ten začne svlíkat, položí si Bouquet onu otázka, kdo z nich je větší zrůda, jetsli on sám, když mu to nařídí a nebo on, když takovýhle zcela absurdní a zvrácený pokyn poslechne, tak si to zaslouží pět hvězd. Jinak onen problém rozmazaných dětí z bohatých rodin, které můžou všechno většinou nacházíme spíš v detektivkách...a bohužel takový happyend jako tady se nekoná. ()

blondboss

Typická francúzska komédia sedemdesiatych rokov a Pierre Richard tu ukazuje trošku vážnejšiu tvár, ktorú obalí do svojho typicky prízemného, ale zato príjemného humoru. Film, ktorý okrem príjemnej rodinnej komédie poskytne aj zaujímavý odkaz a myšlienku. Už samotný scenár je zaujímavý, aj keď poriadne pritiahnutý za vlasy. Na nedeľné popoludnie ako stvorené. 70 % ()

Joke_47

Svěle pane Richarde... jedna z mých nejoblíbenějších...=) A scéna, kdy si bohatý šéf firmy přisune desetimetrový stůl k sobě a všem hostům se (bez odezvy a jakékoli známky poddaného odporu) vymění talíř s jídlem je naprosto jedinečná! =)) ()

VeraF

Skoro 40 let stará komedie postavená na tom, že bohatý synek smí mít živého člověka jako hračku. Možná by i dnes mohly leckteré dívky se zkušeností práce au pair hovořit o tom, že děti s americkou výchovou mohou toto i dnes? Ale nebudu morazilovat - Pierre Richard prostě umí pobavit. ()

zigy

I mistr tesař Veber se občas může utnout.......tohle má být proboha komedie, a ne psychologicko - sociologická sonda do bůhvíčehovšeho......Pierre není herec vážných rolí, takže tohle mu nejde. Dabing je na vysoké úrovni (Oliva, Holý, Ráž), jak jinak v těchto starých dobrých časech. Dvě hvězdy jen za tu hlavní myšlenku a dabing....možná by to bylo dobré, kdyby to byla jen bakalářská povídka, ale na film to je málo. ()

PTuranyi

Sociálna satira v podaní Pierre Richarda v roli novinára Françoisa Perrina. Na jednej strane je tu vrstva obyčajných ľudí, žijúcich z ruky do úst, obtiažne zháňajúcich prácu, ktorej zástupcami sú novinári a François Perrin osobne. Na durhej strane vrstva boháčov reprezentovaných generálnym riaditeľom Pierrom Rambalom-Cochetom, ktorý tvrdou rukou v jemnej rukavici vlázdne svojim zamestnancom. Prepustí napríklad zamestnanca len preto, že ma vlhké ruky, či nosí bradu. Jeho moc a aroganciu ukazuje scéna, keď si kúpi dom za 3 miliony, ale jeho terajší majitelia, ktorí práve obedujú majú 1 minútu na rozmyslenie a musia opustiť dom ihneď. Vrcholom jeho moci je, že svojmu synovi "kúpi" Françoisa Perrina ako hračku domov. Hoci sa Erik Rambal-Cochet javí ako rozmaznaný fagan, je to len dieťa, ktoré nezažilo lásku a priateľstvo a jeho rozhodnutie kúpiť Perrina je len zúfalým výkrikom dieťaťa, ktoré túži po priateľstve. Po tom ako sa Perrin pustí do jeho "výchovy" stane sa z neho celkom normálny chlapec a nakoniec uprednostní svoju "hračku" pred vlastným otcom. Na veľkú komiku tu nie je veľa miesta, takže sa obmedzuje len na Richardovu mimiku. Čo je však naozaj škoda, že scenár obsahuje nie úplne dobre vykreslené vzťahy a správaniu niektorých postáv chýba uveriteľná logika. 70% ()

michalkop

Ačkoliv má film Hračka zajímavý motiv, tak mě jako komedie nezaujal. U filmu jsem se zasmál velmi málo. A to je mi trochu líto, z toho námětu se dalo vytřískat daleko více - synáček boháče si koupí jako hračku jedno z jeho zaměstnanců... Bohužel. Film je spíš koncipovaný pro zabavení malých kluků - velkolepé vybavení dětského pokoje, spousta hraček, ale vtipné scénky postrádá. ()

Sengee

Báječná myšlenka, jak snadno si lze všechno koupit za peníze. Zdálo by se, že člověk má naprosto všechno, když má peníze, ale lidské srdce a pravého přítele si takto pořídit nemůžete. Za komedií se proto skrývá až velmi smutný fakt o opravdové stránce a rozdílu bohatých a těch prostých lidí. Ve finále bohatý člověk nemá to nejcennější ve svém životě. Ten klučina je naprostý chudák, byt´ má všechno, po čem touží normální dítě a kouzlo je v tom, že v něm prostý muž vzbudí tu lidskost a otevře mu oči. Z pohledu komedie mě tento film však moc nezaujal, asi to bude tím francouzským humorem, který nemám moc ráda. Neumím si Pierra představit v jiném duchu filmu, ale i za prostou myšlenku má u mě tenhle film velké plus. ()

gizi

Ne tak moc humorné, jak by se mohlo očekávat, ale zábavné to bylo a hlavně takové ze života, jen trochu přehnané v tom dobrém smyslu. 70% a 4*. ()

Xmarc

Velice pěkně podaná zcela jednoduchá myšlenka... a že si to nakonec kluci bezvadně užili a obzvláště zahradní oslavu perfektně zpestřili! :-) ()

Zabriskie

Zajímavé komedii s bohatým dějem vévodí energický herecký projev Richarda. Děj se točí okolo stávkujících zaměstnanců a syna majitele podniku, na kterého jeho otec nemá žádný čas. Je zvláštní, že se film těmito problémy zabývá zcela vážným způsobem, což je dost neobvyklé na to, že se jedná o typickou francouzskou třeskutou komedii. ()

doginko

Toho malého zasrana by som na mieste zastrelil.Inak pekná nuda...trápne vtipy,pár pekných momentov...hmm...jeden..heh.. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů