Francois Perrin se ucházel o místo redaktora v prestižním týdeníku, byl přijat na zkušební dobu a dostal za úkol napsat reportáž z obchodního domu. A právě když dorazil na místo, přišel tam nakupovat synek jeho nejvyššího šéfa Eric. Rozmazlený chlapec má doma tolik věcí, že už ho ani nebaví. Nyní mu otec slíbil, že dostane všechno, po čem zatouží. Náhle Erikovu pozornost upoutá člověk, který se chová poněkud popleteně: Francois. Právě tuhle živou hračku chce! Ředitel obchodního domu se ujme vyjednávání. Novinář je vyvedený z míry, nechce ale přijít o čerstvě nabyté zaměstnání. Dá se tedy přemluvit, aby nekazil hru, a zabalený v krabici putuje do sídla tiskového magnáta... (oficiální text distributora)

Lima

Pierre Richard jako hračka ředitelova syna v tragikomickém příběhu se sociálně-kritickým podkladem. Ne. to zní blbě. Tak jinak - nejlepší Richardův film. Jo, to už je lepší. Zábavná úvaha nad tím, jestli si lze za peníze koupit všechno, i lidskou důstojnost. A opravdu lze? Tak to zkoukněte a zjistíte to. Stojí to za to. ()

Djkoma

Pierre Richard jako komik/klaun/naprostý idiot je opravdu spolehlivý. Jako herec je sotva průměrný. Chtěl bych tohohle chlapíka vidět i v něčem nekomediálně založeném a pro nějaký horor s ním bych utíkal hned do půjčovny:). Francie natočila podobných komedií za dobu 70-90 opravdu neuvěřitelnou spoustu a nikdo na světě se jim v tom nevyrovná. jen škoda, že kvalita těch komedií je velmi kolísavá. Těch celkových 77% je pro mě neuvěřitelně moc vzhledem k tomu, že jde o film bez silných a zajímavých míst. Komu stačí výkon Pierra ať si ho užije. Mě nestačil... ()

dobytek

Docela povedená satira na téma, že za prachy se dá koupit všechno. Pierre Richard jako komik asi nikdy nezklame. Jenže tady má spíš vážnější roli a v těch mi prostě nějak nesedí. Hlavně ve druhý polovině pořád člověk čeká, kdy Pierre Richard udělá nějakej vtip a ono nic. Jinak Michel Bouquet opět předvádí naprostej hereckej minimalismus, což ovšem k jeho roli docela sedělo. No a ten fakan, ten byl vyloženě na odstřel. Jinak bych ještě dodal, že k filmu jsou 2 různý verze dabingu. Jednak stará verze, kdy Richarda dabuje klasicky Petr Oliva, a potom nějaká nová, která běží na kanálu FilmBox. A ta stojí totálně za vyližprdel. ()

Tosim

Naprosto dokonalý film, který je v určitých okamžicích velice řízný a ironický i správně sentimentální. Má opravdu myšlenku a nejde o citové vydírání. Navíc není tak jednostranný, jak by se mohlo na první pohled zdát. KDO JE VĚTŠÍ ZRŮDA? JÁ, KDYŽ VÁM ŘEKNU, ABYSTE SE SLÉKNUL, ANEBO VY, KDYŽ OCHOTNĚ UKÁŽETE SVŮJ ZADEK? ()

B!shop

No tenhle film jsem si pamatoval dost matne, ale vim, ze z Richardovo filmu se mi libil mozna nejvic. Tak jsem si ho ted plnej ocekavani pustil a ona to ani nebyla moc sranda, bylo to spis takovy nijaky. Richard tu nehraje nakyho posuka, kterej hazi uchylny xichty a dela kdejaky kokotiny, spis hraje normalniho novinare, kterej se dostava do komickejch situaci, navic nak zvlast komicky nejsou. Obcas tu je nakej slusnej vtip nebo dobrej napad, ale jinak to je spis tragikomedie, ktera se snazi resit i nejakou tu zavaznejsi myslenku. Ale stejne dam ctyri, protoze je film originalni, misty vtipnej a kvalitne natocenej, v tomhle Veber nezklame. ()

• Pro Fabriceho Greca, představitele Erica Rambala-Cocheta, šlo o jedinou filmovou roli v jeho kariéře. (Cucina_Rc)
  • Prepustenie novinára Pigniera (Gérard Jugnot) pre spotené ruky je priama narážka na politika a majiteľa leteckej spoločnosti Marcela Dassaulta, ktorý prepustil zamestnanca práve z tohto dôvodu. (Raccoon.city)
  • Vo francúzskych kinách videlo film 1,249,452 divákov. (Raccoon.city)