Metallica: Through the Never

• USA Metallica: Through the Never (více)

Legendární americká kapela Metallica přináší na plátna kin zcela nový filmový zážitek. Film s názvem, odkazujícím na stejnojmennou píseň z Black Album, sleduje mladíka Tripa (Dane DeHaan), který na živém koncertě skupiny musí splnit nebezpečnou tajnou misi. Kulisami jeho příběhu je jeden z nejlepších koncertů Metallicy ve vyprodané aréně. Tento jedinečný projekt v sobě spojuje filmový příběh a velkolepé živé záběry z koncertu jedné z nejpopulárnějších a nejvlivnějších rockových kapel v historii. Filmovému divákovi přináší neopakovatelný  a vzrušující 3D zážitek, který díky oslňující pyrotechnice, propracovaným jevištním scénám a obrazem snímaným najednou 24 kamerami, nemá na plátně obdoby. (oficiální text distributora)

666teen

Zcela a absolutně zbytečná sračka. Je to peklo. Vlasy řídnou (někomu hladce přecházejí v chlupy na zádech). Nápady též. Hudební invence se zastavila v roce 88. Spravedlnost pro všechny. No, a poté se jako koncern METALLICA zaměříme na výrobu rádiových hoven. Černé album na obalu s hadem smotaným jako 20dkg stočeného lejna? Nabít a Přebít? Umagntetizovat se k smrti? A po třiceti járech si hrát na metal? Kdysi jsem to miloval, dneska je mi z toho smutno. A Sandman to nezpraví. ()

T2

Rozpočet $18miliónovTržby USA $3,422,409Tržby Celosvetovo $9,085,348Tržby za predaj Blu-ray v USA $415,868 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $77,042 //počet predaných kusov ?║ dosť zaujímavá show naokolo koncertu, pre mňa ako nefanúšika to celkom bralo /60%/ ()

kinghome

Metallicu uznávám, ale nikdy jsem je neposlouchal. A přesto jsem znal všechny songy, který tam hráli. Prostě je to klasika, kterou znají skoro všichni a ani o tom neví. Ze začátku to vypadalo zajímavě, i ten příběh daný do koncertu, ale pořád se to bralo jen jako koncert, protože příběh v tom moc roli nehrál. Musím uznat, že Mettalica má úžasnou schopnost vyplnit obří pódium, což by jiná kapela sotva dokázala. Hodně jim u toho pomohla naprosto úžasně sestavená choreografie pohybů na pódiu a vestavěných vychytávek, kterých tam bylo víc než dost. Jediné zklamání bylo z toho konce, když už tam ten příběh dali, tak ho mohli alespoň pořádně zakončit. Přišlo mi, jakoby to měli celé naplánované a konec prostě nedomysleli a už nevěděli jak ho zasadit do sledu písniček. Ve 3D to mohlo být boží, protože minispoiler: stavba a pád sochy nebo zničení pódia mohlo vypadat ještě epičtěji. Já jsem spokojenej, skvělej koncert s malým příběhem uvnitř. 80% ()

FrankSusta

,,ARE YOU ALIVE?!? HOW IS IT TO BE ALIVE?!?'' No sakra! Od filmu jsem měl velká očekávání a ta absolutně popadala. Teda, snad krom příběhové stránky, ale když jde o TU PRAVOU MUZIKU, tak jde prostě o TU  PRAVOU MUZIKU! Partu zvanou Metallica jsem v Praze nestihl (a letos jejich turné k 72 Reasons do Česka bohužel nezavítá), ale tato velkolepá podívaná mi koncert dost možná i vynahradila (a nebo taky ne, na koncertu jsem nebyl strašně dlouho, takže atmosféru neporovnám). Partu James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett, Cliff Burton/Jason Newsted/Robert Trujillo (Dave Mustaine byl a je sráč, toho rád nemám - celkově Megadeth bych měl mnohem radši bez tohohle egoistickýho ufňukanýho sráče) jednoduše obdivuji, každé jejich album mám naposlouchané do posledního singlu (počáítám i singly z nestudiových/bonusových alb) a jejich kytarové riffy (Nothing Else Matters, Enter Sandman, One) se i učím na své akustické kytaře (mám ji ani ne dva měsíce, fakt toho moc neumím). Osobně od nich mám asi pět alb (Black Album (pro mě absolutní vrchol jejich tvorby), Ride the Lightning (nejlepší bicí a basa za jejich kariéru, riffy tohohle alba jsou neuvěřitelné), ...and justice for all (trochu smutnější album, ale nevadí), Master of Puppets (nice!), Kill ´em All - album St. Anger moc rád nemám (jen pro info), je to takovej nerozhodnutej bordel co neví co chce být a furt to střídá rytmus (docela ironie, když má hodně oblíbená kapela je taky System of a Down)) a i po několikátém puštění nepřestávají bavit. Za nejlepší skladby od nich považuji Enter Sandman, Of Wolf And Man, Sad But True, Nothing Else Matters, Holier Than Thou, Master Of Puppets, All Nightmare Long, For Whom The Bells Tolls, Whiplash, Motorbreath, Blackened, Creeping Death, Here Comes Revenge, Metal Militia, Seek And Destroy, Ride The Lightning, Fight Fire With Fire, Frantic, The Memory Remains, Fuel, Cyanide, My Apocalypse novinka Lux Æterna nebo Jožin z bažin (no a ještě Lars Is Gay). A jsem rád, že se v tomto filmu vsadilo na jistotu a starší osvědčený hity. Každopádně bych tady měl napsat něco víc o filmu a ne jen kecat o lásce k TÉ PRAVÉ MUZICE! Film je to zajímavý. Rozhodně není dokonalý, rozhodně není pro všechny. Má ale své určité kouzlo. Tedy, pro zapřísáhle fanoušky určitě. Absolutně mě zaslepila muzika, vizuál a veselé křepčení muzikantů, že něco jako příběh mě absolutně nezajímalo. A když už na něj došlo, tak zabavil, to jo. Celé herecké osazení (prakticky jen Dane DeHaan, když nepočítám Metallicu) mě bavilo a jeho putování pro záhadnou tašku z Historek z podsvětí bylo celkově skvělé. jsem rád, že jsem u skladeb měl titulky, protože teprve nyní mi kupříkladu došlo, že Master of Puppets je o drogách (ne že bych si překlad už nehledal, ale teď mi to došlo). Celkově texty této kapely jsou jen zhudebněné básně. Ten výběr skladeb byl skvělý. Už otvíračka s Whiplashem, pak teda ještě Ecstasy of Gods, no a pak se to rozjede. Creeping Death, For Whom The Bells Tolls, Fuel, Ride The Lightning, One, The Memory Remains, Wherever I May Roam, Cyanide, ...And Justice For All, Master of Puppets, Battery, Nothing Else Matters, Enter Sandman, Hit The Lights a v titulkách instrumentální epos Orion. Prostě pecka od začátku do konce, u které jsem přikyvoval celou hodinu a půl do rytmu. Hele, já fakt nemám coby fanoušek co vytknout. Já jsem absolutně spokojen a prostě tečka! () (méně) (více)

Ajinka126

Tento nápad ve stylu celovečerního klipu na motiv po sobě jdoucích písniček, které tvoří ucelený příběh, mě nadchl! Koncert byl skvělý a vývoj děje na pozadí perfektně ladil do textu. Navíc se mi Dane Dehaan moc líbil. Není to film sám o sobě, je to koncert s prvky filmu. A já jsem si to náramně užila! Když přišla na řadu písniška "nothing else matters" byla jsem v tu chvíli dokonale spokojená. ()

• Ačkoli úvodní scéna a pár dalších poukazuje na to, že se koncert odehrává v BC Place areně, samotný koncert se uskutečnil v Rogers Areně ve Vancouveru, která se nachází jen pár metrů od BC Place. (Punisher)
  • Všetky skladby okrem poslednej sú živými nahrávkami z koncertu, ktorý sa uskutočnil v auguste 2012 v Kanade. Skladba "Orion" bola nahratá počas zvukovej skúšky. (Gothar)