100 000 $ na slunci

• Československo 100 000 dolarů na slunci (více)

Castigliano vede spediční společnost na samém okraji pouště v jižním Maroku. Najme nového řidiče k přepravě tajného nákladu v hodnotě 100 000 dolarů. Rocco (Jean-Paul Belmondo) se o plánu dozví a uprchne s náklaďákem i s kořistí. Castigliano nabídne nejlepšímu šoférovi své společnosti (Lino Ventura) velkou odměnu, pokud se mu podaří ukradený náklaďák získat zpět. Jeho cesta vede přes marocké pohoří Atlasu, světem, kde se nikdo neptá na víc, než potřebuje vědět. Honička začíná! (MIDO FILM)

Ocelotr

Tohle je prostě úbrmachr pecke z dob kdy lidi pro natočení napětí ve filmu nepotřebovali serverovou farmu a 450 animátorů. HODNOCENÍ: od nula do 10 STAREJ DOBREJ ČISTEJ POCTIVEJ A HLAVNĚ FILM / 10 ()

subic

Původní dabing Jean-Paul Belmonda ještě Janem Třískou. Škoda, že autoři nezainvestovali více a nešli do barvy, ta mi na tom filmu chybí asi tak nejvíc. Jean-Paul Belmondo a Lino Ventura se skvěle doplňují v tomto celkem dobrodružném příběhu z vyprahlých silnic severní Afriky. ()

0verseer

JP Belmondo a Lino Ventura sa pretekajú pomaly cez celé rozpálené Maroko kvôli nákladiaku s mysterióznym obsahom. Potešil prekvapivý záver, keď si to chlapácky medzi sebou vyriešili a hodili všetko za hlavu. Trochu škoda čiernobieleho formátu, ktorý mám inak v starých filmoch rád, ale tu tie farby púšte vyložene chýbali. A taktiež škoda stopáže, 2 hodiny v tomto prípade boli prestrelené a pokojne sa to mohlo zostrihať do (vzhľadom k nie úplne nabitému obsahu) prívetivejších 90 minút. ()

ostravak30

100 000 dolarů na slunce je zcela jiný film, než na jaké jsme u Belmonda s Venturou zvyklí. Slavní herci proti sobě stojí jako protivníci v Marocké výhni, kde se nahánějí kamiony. Velmi zajímavý film oplývá zajímavými a humornými dialogy, na což jsme u Bébého zvyklí, Ventura taky hraje svou klasiku. Snímek oplývá samými drsnými kamioňáky, pro něž nic není nemožné. Originální natáčecí prostředí a skvělí herci, to dohromady dělá velmi zajímavou filmovou podívanou na dvě francouzské star tak, jak je není možné skoro nikde jinde vidět. ()

MirkaP

Chlapský film z Afriky, jaká už neexistuje. Celé je to dobré, ale ten konec (pěstní souboj u kašničky a jeho finále) je úplně nejlepší. ()

muclenka

Skvělá komedie, která však i u nás byla uváděna pod názvem "Sto tisíc dolarů na slunci". Milion má o nulu víc :) ()

smrtubohem

Tak tenhle klenot jsem zkouknul teprve nedávno, do té doby jsem o něm vůbec nevěděl. Je to paráda, mladej Belmondo už tehdy výbornej, Ventura taky na jedničku. Kamioňácká drsárna, napětí se dá krájet, černobílá kamera tomu prospívá mnohem víc než kdyby to bylo barevně. Závěrečná pěstní mlátička mezi Belmondem a Venturou je strhující. ()

mr.bredok

Těch facek co musí padnout, aby chlapi pochopili, že jsou kámoši. A kolik kilometrů ještě najezdíme abychom se ujistili, že každá cesta jednou končí a kolik filmů ještě musíme vidět abychom pochopili, že žádné prachy ani žádná ženská nestojí za ztrátu kamaráda....V roce 1964 se bezesporu jednalo o film, který má obrátky a napětí. Spojení Ventura a Belmondo dalo filmu kredit jedinešnosti. Už se těším na Velký risk. ()

only_serials

Dobrý, ale mohlo to být o hodně lepší.. hlavně by to chtělo o trochu zajímavější příběh, protože natočený to bylo fakt krásně (honička kamiónů v horách..) ()

Max Q.

Nádherné a zajímavé prostředí a hlavně opravdoví chlapi, kteří nejdou pro ránu daleko. Rychlý konec mě trochu překvapil, ale nakonec proč ne. ()

Nerajohn

Takový africký western. Krásné záběry Atlasu, slušná režie a fajnový souboj kamionů v horských serpentinách. ()

old salt

Akční francouzský moučníkz šedesátých let. Černobílý hláškující Belmondo. Mužská záležitost. Klasika od Verneuila. ()

Delmondo

Nikdo na světě mě nedonutí abych o sto tisíci dolarech napsal něco špatnýho! Protože 100 000 dolarů na slunci je můj zamilovanej film už mých jinošských let kdy jsem ho poprvé viděl v bedně. Můj oblíbenec Belmondo si se svou kočičkou jen tak vypůjčí novej kamion s nákladem právě za sto cihel s cílem nevrátit ho a vyinkasovat z toho ty keše. Jenže má v těsným závisu za sebou mýho druhýho oblíbence Lino Venturu, kterej má za úkol dopravit neposlušného kamaráda zpět. Z jejich situace vznikne suprózní dobrodružství které na konci dokazuje že opravdové kamarádství mezi chlapama jen tak něco nerozhází, ani vypočítavá ženská. ()

zigy

Belmondo je tady rošťák, skoro až potrhlý blázen - a proti němu (i když je to vlastně jeho kamarád), stojí jeho protiklad - vážný a drsný Ventura. Střet dvou protikladných charakterů - skoro jako western. Slušný ústřední hudební motiv hodící se k dobrodružňáku jako tento. Starý dobrý dabing (mj. i Lipský a Langmiler). Přesto mi ke spokojenosti chybělo pár věcí - vadila mi utahaná první půlka a pak větší košatost zápletky by taky neuškodila - prostě dva blbci se honí náklaďákem pouští - ale proč vlastně? a konec to taky moc neobjasní. ()